Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

ja bih da se resim UO, odnosno njihove digitalne tv i telefona. internet mi treba jer hocu da uzmem D3i od sbba, i to bih zadrzao, mozda cak i uzeo brzi paket.

Kapiram, ali tesko ce to da ide....

Jesi probao da pitas njih?

Da ne spominjes raskid , nego kao interesuje te samo net od njih....

Link to comment

Imam jedno pitanje:

Da li su uplate u fond PIO kao "samostalnom umetniku" odvojene od onih "klasičnih" koje su mi plaćale firme kod kojih sam bio zaposlen?

Odvojene u smislu dodatnih dana GO, naknada za minuli rad itd... ?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ukoliko jesi bio zaposlen (s punim radnim vremenom) u to vreme, a to drugo imalo karakter dopunskog rada van radnog vremena, onda jesu. Služe ti da povećaju osnovicu za penziju sutradan, i to je to.

 

To možeš proveriti i sam ako imaš smart card reader i LK sa čipom. Idi na sajt CROSO i isprati instrukcije, otvoriće ti sve podatke.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Ukoliko jesi bio zaposlen (s punim radnim vremenom) u to vreme, a to drugo imalo karakter dopunskog rada van radnog vremena, onda jesu. Služe ti da povećaju osnovicu za penziju sutradan, i to je to.

 

To možeš proveriti i sam ako imaš smart card reader i LK sa čipom. Idi na sajt CROSO i isprati instrukcije, otvoriće ti sve podatke.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ne, u tom periodu je to bilo "jedino zaposlenje" ...

Prosto u firmi tvrde da taj period služi samo za krajnji obračun, a za sve ostalo navedeno to "nije bitno" ? Meni to sumnjivo...

Link to comment

Imam jedno pitanje:

Da li su uplate u fond PIO kao "samostalnom umetniku" odvojene od onih "klasičnih" koje su mi plaćale firme kod kojih sam bio zaposlen?

Odvojene u smislu dodatnih dana GO, naknada za minuli rad itd... ?

 

....shit has hit the fan...

Za minuli rad ti se racuna samo vreme provedeno kod aktuelnog poslodavca, a godisnji odmor ti je regulisan ugovorom o radu i tu zakon ne propisuje nikakvo uvecanje po osnovu staža u osiguranju.

Link to comment

Za minuli rad ti se racuna samo vreme provedeno kod aktuelnog poslodavca, a godisnji odmor ti je regulisan ugovorom o radu i tu zakon ne propisuje nikakvo uvecanje po osnovu staža u osiguranju.

Hvala.

Link to comment

Грунфе,

недостају ти Б92 и Хепи?

Мени дошло да их частим што су почистили бар део смећа са ТВ-а.

ma daleko od toga, samo bih rado otkacio Radijus Vektor televizije i ugovorne obaveze, a to vidim kao moguci nacin da to i uradim.

Link to comment

ma daleko od toga, samo bih rado otkacio Radijus Vektor televizije i ugovorne obaveze, a to vidim kao moguci nacin da to i uradim.

Jel oni imaju u ponudi samo net?

Pravo raskida usled promene liste kanala je, mislim, ograničeno vremenski. Mesec dana od obaveštenja o promeni sadržaja usluge.

Ne znam za koju lokaciju ti treba, možda ima još neki provajder u zgradi?

Ako ima otkazuj sve i pređi kod drugog.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Imamo situaciju....

 

stambena zadruga-prvi vlasnik-drugi vlasnik-treći vlasnik....sadašnji vlasnik stana

 

Bio sam drugi vlasnik stana, u periodu (okvirno) od 1987. do 1995. godine i imam kupoprodajne ugovore sa prvim i trećim vlasnikom.

Tih ugovora nema u sudskoj arhivi - provereno (ne čuvaju starije od 10 godina).

Sadašnji vlasnik traži da mu dostavim moja dva kupoprodajna ugovora, zato što želi da uknjiži stan i što mu, navodno u toj proceduri traže sve kupoprodajne ugovore, između svih vlasnika.

 

Ima li bilo kakvog rizika po mene da nekom tamo dostavljam dokumenta koja ga se u suštini ne dotiču, odnosno, ako rizik postoji, na koji način da se zaštitim?

Link to comment

Ako stan je stan uknjižen na zadrugu ili prvog kupca, ovog sadašnjeg se itekako dotiču ti ugovori jer mu trebaju za uknjižbu.

 

Tebi su svi porezi zastareli za staj stan. Misllim da katastar prihvata i notarski overene kopije ugovora. Ako ne prihvata, neka ti plati kopiranje pa zadrži kopije.

Link to comment

Razumem da mu je potrebno (tiče ga se) - nespretan izraz.

Porez (moj) je plaćan na vreme i nemam dug.

Odnosno, potraživali su od mene dug na ime poreza za period nakon prodaje stana (i meni i dugim bivšim vlasnicima), pa sam morao da dokazujem.

 

Hvala, Strašni!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...