Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

 

 

1) scene koje se ne uklapaju u ludost:

Da, baš na sve to sam i mislila kad sam rekla da se ne uklapa da je luda, plus gubitak i povratak vida.

Ali knjige -- ko ih je stavio tu i zašto?

Pogotovo što je tačno ovo što si ti rekao, realno nije imala kad da nauči da čita knjige na engleskom. S

ve u svemu fora sa knjigama je glupa, besmislena i nepotrebna.

 

2) To sa Renatom i šerifom i naučnikom je mogla i ona da izmisli. A i mi sve polako saznajemo tako što ona priča događaje ovim likovima u kući.  Ali kako je ona to mogla da zna? Ajde za Renatu je mogla da sazna od Renate i Homera, ali baš bi ludi naučnik njima ispričao da je ubio drugog ludog naučnika. A i ono sa šerifovom ženom. Nešto tu ne štima. Osim ako nije luda -- onda je sve ok.

Ali ako jeste luda onda sve ono pod 1) ne štima.

 

3) Ples je glup ko dupe. Prosto da ti suze pođu koliko je glup.

A spasavanje od poludelog pucača pomoću plesa je :lolol:

Plus je nekako bezvezno što šerifova žena zna peti plesni korak.

 

 

 

 

 

1) Sasvim je moguce da je knjige stavio onaj FBI agent psiholog. Sta je on trazio u kuci kad je sreo Francuza? Takodje, neprirodno ga zagrlio umesto da ga pita koji moj upadas u tudju kucu, doduse ne moze ga to pitati jer je i on upao u tudju kucu. Cudno je i sto je prilikom poslednjeg susreta OA i roditelja nju oslovio bas sa - OA. Ne secam se da mu je ona govorila o tome.

 

2) Pa i nije - tu se fokus price pomera sa nje kao nepouzdanog pripovedaca na sveznajuceg pripovedaca.

 

3) Ples je onako... fejspalmno neprijatan, a scena u skoli je i pateticna i glupa.

 

 

Link to comment

OA:

 

 

3. Ja sam taj ples, iako deluje glupavo, oprostio - zanatski je dobro rešenje. Moralo je da se stavi nešto što nije potpuno onostrano, što OA može da prenese drugima, tj nauči novi tim od petoro. Ako bi priča bila da umesto plesa ima summonovanje šljašteće energije ili međudimenzionih portala da bi se napravio "prelaz", naravno da nova ekipa ne bi to mogla da nauči, i samim tim priča bi bila slomljena, znali bismo da OA izmišlja (ili ako nauče - da govori istinu). Dakle, morali su da stave nešto što je izvodljivo, pokrete, pevanje (jao tek bi to bilo glupo) ili... šta drugo? Crtanje? U isto vreme taj plot device mora da ima neki vizuelni WTF učinak za grand finale, tj da pucač u školi zastane na nekoliko sekundi, to je sve što je bilo dovoljno. Dakle ples, iako je onako bezveze na oko, suštinski je vrlo dobro rešenje. Ispunjava svaku svrhu, i ostavlja priču tj glavnu dilemu u balansu.

 

 

Link to comment

Koliko otprilike ima sadržaja sa exyu titlovima? Često uveče moram da gledam utišano pa se još nećkam da li počnem da plaćam..

 

Samo 4: The Do-Over (film) i Narcos, Making a murderer i Fuller House.

Link to comment

 

 

Da sam pucac i da ih vidim onako budalaste, upucao bih ih iako mozda nisam planirao.

 

Ipak, ples ima odredjenu ulogu u istoriji ljudske civilizacije - od arhaicnih vremena je deo raznih inicijacijskih obreda, i danas zahvata mnoge segmente kulture. Nije nova ideja da ples moze imati magicno dejstvo. Crtanje to nema, a od muzike je stariji, iako se i muzika pojavljuje kao znacajan motiv. OA svira violinu, ona Spanjolka peva, navodno obe nakon onostranog iskustva.

Mislim da su sa finalnom scenom vise imali na umu (pateticno) pokazivanje vernosti/vere u ono sto je OA govorila.

 

 

Edited by Malvo
Link to comment

A što ne gledaš sa engleskim titlovima? Shvatio sam da razumeš engleski dovoljno da slušaš. To je super za usavršavanje jezika, bar meni.

Baratam ok, često i gledam bez ikakvog titla po cenu i neke propuštene reči ali baš uveče nemam ful koncentraciju da još čitam engleski i prevodim u svojoj glavi :)

 

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...