Jump to content
IGNORED

liceulice


luba

Recommended Posts

Lice_Ulice_1.jpgliceulice
LiceUlice prodaju beskućnici, mladi ulice, najsiromašniji i najugroženiji pripadnici marginalizovanih grupa. Polovina ostvarenih prihoda od prodaje ostaje prodavcima, dok se preostala sredstva koriste za razvoj projekta, dodatni rad na integraciji prodavaca i druge različite filantropske programe pod istim imenom.
pokusaj da se zatalasa. pilot broj mozete naci na nekoliko mesta u beogradu za sada, na exitu, u ponekom kaficu i klubu.prodavci novine su deca iz svratista koja su prosla kratki program obuke. njima pripada 50 dinara od svakog prodatog primerka. planira se da u mrezu budu ukljuceni i beskucnici, a prvi pravi broj bi trebalo da izadje u septembru.svi koji su spremni na saradnju su dobrodosli.i da, sve je volonterski, honorara nema.
Link to comment
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • luba

    38

  • Lezilebovich

    13

  • MaryPoppins

    7

  • renne

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Super je ova akcija... Jedno vreme sam živeo u Ljubljani i tamo sam redovno kupovao Kralj ulice, kako se zove njihova verzija. Dobro je da se ti ljudi nekako angažuju, a i same novine su bile interesantne za čitanje. Samo ne razumem to da se novine mogu naći u kafićima/klubovima. Zar nije poenta da beskućnici prodaju te novine i tako dodju do zarade ?

Link to comment
Samo ne razumem to da se novine mogu naći u kafićima/klubovima. Zar nije poenta da beskućnici prodaju te novine i tako dodju do zarade ?
jeste, naravno, ali je ovo tzv nulti broj, cilj je da privuce paznju za pravi koji ce izaci u septembru (a tokom leta se vrsi dalja obuka dece iz svratista i, nadamo se, beskucnika). za sada ima sest prodavaca koji su zavrsili obuku i oni ce ovaj pilot prodavati u centru beograda tokom leta.
Link to comment

kako god ko moze :)tekstovi, fotke, lektura, korektura, dizajn, stampa, priprema, papir, ubrzo ce ozbiljnije proraditi i sajt, tako da sve dolazi u obzir.sto se tice (finansijskih) donacija, nije moj fah, pa preporucujem kontakt preko sajta.

Link to comment

odlicna inicijativa. ja se nadam da ce beogradjani imati sluha za takve big issue akcije. pocetna promotivna aktivnost mora biti silovita da se postigne momentum, jer ovo nije one off stvar, nego nesto sto treba da ima zivot kontinuelno.

Link to comment

mislim da svi možemo da pomognemo. za početak, bilo bi dobro da svi koji imaju naloge na FB, majspejsu, tviterima i ostalim mrežama okače obaveštenje i tako pomognu da što više ljudi sazna i širi dalje (no pun intended :D). pošaljite mejlom prijateljima i poslovnim partnerima, okačite na sajt (ko ima). dragi admini bi mogli da stave baner na ppp. i tako... potrebno je samo malo dobre volje i želje da se nešto dobro učini.

Link to comment

super ideja. što se tiče fejsa, mislim da bi možda najbolje bilo da neko iz samog Centra odvoji 2 minuta vremena i napravi grupu u kojoj će lepo navesti šta, ko gde, kako, zašto itd. jer bi se lako moglo desiti da, u slučaju da sami po statusima krenemo da reklamiramo akciju, svako napiše nešto poluprecizno, pa da se kampanja na kraju pretvori u gluve telefone.ovako ako postoji grupa, mi se lepo upišemo i izdesantiramo frendove čoporativnim select all pozivima, a oni posle odu na stranicu i tamo nađu sve korisne informacije, sa sve kontakt mejlovima i sličnim stvarčicama... :)disklejmer: ne mrzi me da sama sastavljam status- stvarno mislim da bi ovo bilo efektivnije :D

Edited by Joshua
Link to comment

ne razumem se u te grupe i to sto pominjete za fejsbuk, pa mogu samo da vam ponudim da slobodno uzmete ovu veliku gore fotku i ovu manju.sto se tice kontakta, javljajte se ovde, preko sajta, gde god. svaka vrsta pomoci je dobrodosla.hvala svima na podrsci.

post-378-12785234330224.jpg

Edited by luba
Link to comment
grafiti.gifKoaliciju koja pokreće ovu inicijativu trenutno čine organizacije SMart Kolektiv, Centar za integraciju mladih - linkić o licuulice na cim-u pri dnu -> kako pomoći deci svratišta i Radna Organizacija, kao i glumac Branislav Trifunović.~Slušala sam Trifunovića na Studiju B, kod Ivon - bravo na radu i njemu i drugarima. Reče direktor (glavni i odg. "licemulice") da je on najstariji u timu, a nije star čovek i to me raduje skoro kao i činjenica da sam na promociji u KC Grad videla neke fine mlade ljude koji nisu u onoj ekipi gradskih blejača koje viđam na snimcima sa drugim gradskih dešavanja koja su feeeeensyyyy. uf.Podrška je stigla i od sličnih časopisa iz sveta i to je sjajno.http://www.street-papers.org/
kako god ko moze :)tekstovi, fotke, lektura, korektura, dizajn, stampa, priprema, papir, ubrzo ce ozbiljnije proraditi i sajt, tako da sve dolazi u obzir.sto se tice (finansijskih) donacija, nije moj fah, pa preporucujem kontakt preko sajta.
ok :]
Link to comment

nema tu mnogo da se sastavlja, iskopirate lubin post, okačite fotku i to bi bilo to. spread the word. u status staviš poziv da se podrži lice ulice, metneš link i eto doprinosa. admini, još ne vidim baner :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...