Jump to content
IGNORED

Podcast


Atreid

Recommended Posts

Wikipedia zbori:

PodcastIzvor: WikipedijaPodcast je digitalna datoteka koja sadržava audio ili audio-video zapis koji se distribuira putem Interneta koristeći RSS tehnologiju, a namijenjen je gledanju (ili slušanju) na računalu, digitanom prijenosnom playeru poput iPoda ili televizije koristeći uređaje poput Apple TV-a.Naziv podcast je složenica riječi iPod i engleske riječi broadcast. Iako su na početku podcasti bili isključivo audio datoteke, najčešće u mp3 formatu, danas se za podcast smatraju video sadržaji. Video podcast se još naziva i vidcast, a osobe koje se bave podcastingom se nazivaju podcasteri.Prvim podcastom smatra se "The End Of Days" pokrenut 31. listopada 2003. godine
Ja koristim Juice, koji je besplatan i moze se skinuti sa ove adrese. http://juicereceiver.sourceforge.net/.Ako neko zna nesto pametnije naka govori sad. Edited by Atreid
Link to comment
Daj one linkove za Ritam srca sto si pricao i ukratko prepricaj forumashima sto i meni...
Imas linkove na sajtu b92, tamo gde su najave radio programa se nalazi sekcija "podcast", kliknes, i pod "programi" ili tako nesto, nadjes Ritam srca. Ostalo ti je vec objasnjeno, kako da se subscribujes...Pa nista, u iscekivanju sam novih i novih epizoda "Ritma srca all stars" (sve je podvedeno, inace, pod Ritam srca ali izbegavam Lepi ritam, nisu mi nesto) gde D&D dozvoljavaju sebi da podriguju, prde, psuju i sve ostalo "sto se ne radi". To je sporedno ali ono sto je glavno je sto su im emisije stvarno zanimljive, da ne kazem ono izraubovano, "aktuelne". Sta da vam dalje pricam- slusajte, ljudi!
Link to comment
Wikipedia zbori:PodcastIzvor: WikipedijaPodcast je digitalna datoteka koja sadržava audio ili audio-video zapis koji se distribuira putem Interneta koristeći RSS tehnologiju, a namijenjen je gledanju (ili slušanju) na računalu, digitanom prijenosnom playeru poput iPoda ili televizije koristeći uređaje poput Apple TV-a.Naziv podcast je složenica riječi iPod i engleske riječi broadcast. Iako su na početku podcasti bili isključivo audio datoteke, najčešće u mp3 formatu, danas se za podcast smatraju video sadržaji. Video podcast se još naziva i vidcast, a osobe koje se bave podcastingom se nazivaju podcasteri.Prvim podcastom smatra se "The End Of Days" pokrenut 31. listopada 2003. godine
Ne kapiram sta je zapravo podcast, molim da mi neko objasni. Zasto bi neko hteo da distribuira audio zapis u RSS formatu, umesto u MP3 formatu? U cemu je razlika?
Link to comment

Ne, audio zapisi se distribuiraju naravno u mp3 formatau (kako ce u RSS-u?). A, RSS se koristi za obavjestavanje korisnika kad se pojavila nova emisija (u mp3) na serveru. Sistem za distribuciju, radio na zahtjev. Kao sto se za torrente koristi RSS za obavjestavanja klijent - server, ili klijent - klijent. Tako i ovdje, a ti naravno dovlacis fajlove u mp3 (kod torrenta zavisi, mozes svasta).http://www.b92.net/podcast/http://en.wikipedia.org/wiki/Podcasting

Link to comment
Jestel' za ZukorliCa ili za ZilkiCa? :lol: Meni nikako jasno nije zasto su skinuli Ritam srca sa programa. Doduse, nije mi jasno ni zasto su skinuli forum, tako da <_<
Uletela Coca- Cola chart show pa doslo do pretumbacije programa. :rolleyes:
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...