Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Da, do jeseni treba da se posvađam sa svima koje poznajem, da me ne bi zivkali na druženja i druge vankućne aktivnosti sa drugim ljudima kad ovo bude izašlo.

Link to comment

Ako budemo dovoljno smarali, možda se Gotivac smilostivi za split ^_^ Civ je ipak više od igre™.Članak 1Članak 2Članak 3Zvanični sajtSad ozbiljno, šta očekujete, čemu se nadate?-Ne kaže na člancima, ali najvatrenije se nadam da nisu menjali turn-based engine u real-time strategiju-Valjda nisu stavili akcenat na multiplayer ili web-game koncept nauštrb single player koncepta-Skrinšotovi predstavljaju vojne jedinice kao prilično brojne, ovo podseća na Total War koncept. Lepo to deluje na prvi pogled, ali to nije Civ. Valjda će moći da se isključi, radi preglednosti.ss_preview_CivV_Washington_003.jpg.jpgss_preview_CivV_constantinople.jpg.jpg:wub:

Link to comment

iskreno, ja se nadam da ništa nisu menjali od onoga što Civ čini Civom, dakle sve što si ti nabrojio.bilo bi ludilo i bogohuljenje (da ne kažem civohuljenje) kada bi igrica koja je medju nama cirka 2 decenija prestala da bude ono što jeste i pokušala da bude kopija nečeg drugog. Sa jedne strane, siguran sam da ljudi koji rade igricu znaju to bolje nego ja.Sa druge strane - nema franšize (u bilo kom smislu) koja nije pokušala da se malo "osveži" nekim novim stvarima, uglavnom neuspešno.

Link to comment

Hoće li biti Pravoslavna Srbija kao zemlja? Religious, Militaristic, Expansionist? Car Lazar, Karađorđe, Sloba Milošević kao vođe?Chetniks kao specifična jedinica?The first fork triggers a golden age?Wonders: hram Sv.Save, SANU (služi i kao Forbidden Palace), Kostolac B, Belvil, Buvljak

Link to comment

Sa Civfanaticsa, malo insajderskih tizera:

- Switch from squares to hexagons changing the way the game plays. More room for maneuvers and more tactical options.- Changes to combat. More depth in combat, no more stacking of units. This will lead to bigger focus on terrain.- Inspired by Panzer General.- Reintroduction of Bombardment, now archers and siege equipment can shoot over melee units.- Better diplomatic AI.- More diplomatic options between players.- Less "cheating" AI.- Religion is not a factor anymore.- Ressources are not infinite. For example one source of horse only supplies enough horses for 1 unit, but when that horseman dies the horses will respawn as a unit. (this confused me alittle, i guess we will have to watch it in action)- City States as a sort of small countries that never develop beyond their single city. They can provide bonusses if you befriend them, or you can take over their land.- Civics are out, now there is something called "Social Policies".- About the same amount of wonders, the tech tree will feel familiar. Great People still in.- Some victory conditions changed. For example in Conquest you only have to capture all the other capitals. Eliminates boring mop up phase.- Unique Civ leader bonusses, no more standard "Spiritual" or "Financial".- DirectX 11 support.- Built in webbrowser. Sid Meier is also working on a facebook application of Civilization.
Au, od sada samo jedna jedinica po polju. To je zaista revolucionarna promena. Izgleda da su ubacili takođe mogućnost da jedinice koje gađaju (katapulti, strelci) sada mogu da napadaju i jedinice udaljene od njih, ne samo one koje su im na dodir ruke. Šteta za religiju. To je, pored balansiranog ratovanja, bio ubedljivo najbolji dodatak u Civ 4.
Link to comment
Hoće li biti Pravoslavna Srbija kao zemlja? Religious, Militaristic, Expansionist? Car Lazar, Karađorđe, Sloba Milošević kao vođe?Chetniks kao specifična jedinica?The first fork triggers a golden age?Wonders: hram Sv.Save, SANU (služi i kao Forbidden Palace), Kostolac B, Belvil, Buvljak
Amateru, to je sve postojalo u jednom od prvih Civ4 modova :P
Link to comment

Neću mod, hoću out of the box. Kao priznanje nama, ne samo kao faktoru mira i stabilnosti, nego i priznanje dugom stažu naše kulture.Kao što hoću i televizijski program (odnosno kuću) kao sredstvo rata.Izgleda da će najveća novost i feature biti igranje preko fejsbuka <_<

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Da, do jeseni treba da se posvađam sa svima koje poznajem, da me ne bi zivkali na druženja i druge vankućne aktivnosti sa drugim ljudima kad ovo bude izašlo.
fala sto ste najavili, da se spremim znachi za jesen :Pblog_knitting.jpg Edited by thermal bug
Link to comment
Neću mod, hoću out of the box. Kao priznanje nama, ne samo kao faktoru mira i stabilnosti, nego i priznanje dugom stažu naše kulture.Kao što hoću i televizijski program (odnosno kuću) kao sredstvo rata.Izgleda da će najveća novost i feature biti igranje preko fejsbuka <_<
Eh, dok smo pravili modove za Civ 4, utrošili smo sate pokušavajući da dodamo Seku Aleksić kao Great Artista srpske civilizacije. Nadam se da će sada bar biti moguće birati Great People iz svakog plemena :(A ovo za fejsbuk je odvojena aplikacija, ne? Mislim, neće valjda to budžiti u ovaj pravi paket? Ja razumeo da će to samo ići kao odvojena aplikacija za fejs.
fala sto ste najavili, da se spremim znachi za jesen :Pblog_knitting.jpg
Pff Bubo, real players fight fire with fire. Zamisli izraz lica koalicionog ako sagradiš Apostolsku Palatu pre njega.
Link to comment
189721-civilization-v-1_original.jpgHeksagonali umesto kvadata. Ovo će da igru učini malo komplikovanijom, što se mene tiče mogao je da pređe na krugove. Mislim da igri ipak treba neko osveženje (a da se sačuva osnovni princip), počela je da mi malko dosađuje, dosta sam igrao civilizaciju 4, ali to ne može da se poredi sa onim grandioznim gubljenjem vremena, kad sam se bio dokopao civilizacije 1.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...