Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

Nije li mu tu mesto?
Mislim da nije. Da bi odigrao partiju snookera na recimo maximalnih 9 frejmova, moraš da odstojiš i po nekoliko sati, a da pri tom zadržiš koncentraciju. Iz sličnog razloga se i šah ubraja u sport. Dakle, moraš da budeš u odličnoj kondiciji. Drugo, kartaroške igre su sve više ili manje hazarderske i računa se na veliki udeo sreće, dok je u snookeru veština na prvom mestu, a sreća je samo deo ovog sporta, uostalom, kao i u ostalim sportovima.Ergo: spoj veštine, koncentracije, inteligencije i fizičke spreme sa malim udelom sreće = sport.
Link to comment

Shah u sport ubrajaju shahisti. Chudo kako se nikad nije pojavio igrach mica i otvorio topic na forumu o tom divnom sportu.Po tvojoj definiciji i vozachi praistorijskih tramvaja shto su morali da stoje su sportisti:Veshtina, jer ochigledno mora da zna da vozi tramvajKoncentracija, jer mora da pazi 8 sati da ga ne zakuca u vozilo ispredInteligencija; ne bash, ali inteligenciju si ionako nasilno ugurao.Fizichka sprema; probaj ti da zaista stojish bez prestanka vishe sati.I naravno takmichenje je shto uvek mora da se pridrzava reda voznje.Dakle, kao shto vidish mnogo toga se uklapa u ono kako si definisao sport, pa to nikako nije sport. Da ne pominjem da ti je pominjanje napora gde igrachi snookera stoje po par sati neozbiljno. Stoje po par minuta, pa sede po par minuta i tako u krug. Bash bih voleo da vidim Shauna Murpheya kako trchi pet krugova.Shto se tiche kartanja i srece... i moje i tvoje shanse da dobijemo pro igracha pokera i snookera su nepostojece, tako da je ipak u pitanju veshtina.

Link to comment

Prekinuću ovo naše iskenjavanje, dok nismo otišli u dubinu metafizike™. Evo, za mene je snooker sport i to jedan od najtežih; atraktivan za gledanje i veoma televizičan. Uživam dok ga gledam i zahvaljujem ostacima ljudskog razuma kod uprave Eurosporta, koji nisu dopustili komentar na srpskom.

Link to comment

Najveće iznenađenje danas je poraz svetskog šampiona Džona Hingisa. Izgubio je od Fergala O'Brajana 5:4.Roni je ponovo priredio meč za srčku. Gubio je 4:2 od Toma Forda u best of 9 da bi na kraju dobio uz nenormalnu sreću.U 7. frejmu je u jednom trenutku totalno popizdeo jer nije dobro namestio za crnu i zveknuo je kao neki ludak bez ikakvog rezona. Odlično je odigrao drugi brejk u tom frejmu.U 8. i 9. je imao sreće, pogotovu u 9. gde je poveo 53 razlike a 67 je ostalo na stolu, falile su mu jedna crvena i crna do pobede ali je promašio crvenu. Ford je čistio sve redom dok nije stigao do plave koju promašuje. Roni završava poslednje tri kugle i dobija ovaj ludački meč. Ko bude imao priliku obavezno neka odgleda sutra ako bude repriza.

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment

Nisam stigao danas da odgledam, a vidim da je Roni oborio još jedan rekord. Prvi je igrač koji je u best of 9 na jednom turniru imao 5 puta 100+, od kojih je jedan frejm završio sa 147.Northern Ireland Trophy: Last 16 Allen - Day 5-3 Greene - Doherty 5-1 O'Brien - Hawkins 5-3 Maguire - Ding 5-3 Murphy - Hendry 5-2 O'Sullivan - Carter 5-2 Robertson - McCulloch 5-0 Ebdon - Davis 5-0

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment

škotsko-irski duel u finalu Northern Ireland Trophy 2007, Stiven Megvajer i Fergal O'Brajan.Nisam gledao polufinala, ali prema imenima protivnika koje su pobeđivali kroz ceo turnir, ova dva igrača su zasluženo u finalu. Megvajer je dobio Ding Junhuia, Nila Robertsona i šona Marfija, a O'Brajan Džona Higinsa, Ronija O'Salivena i Marka Alena.

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment

Stephen Maguire won his first ranking title in three years with a 9-5 victory over Fergal O'Brien in the final of the Northern Ireland Trophy in Belfast. Shaun Murphy, who lost to Maguire in the semi-finals, is the new provisional world number one, going above first-round loser John Higgins and Ronnie O'Sullivan, who bowed out in the quarter-finals.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Izvini, ali mnogo nisi u pravu.Kao prvo, moj prvi post ovde: "Ja volim snooker, ali..."Celim postom sam samo hteo da kazem da bi mozda bilo pametnije da se premesti na neki prikladniji pdf. I to ne samo snooker, nego i svi ostali pseudo sportovi tipa shah, mice, poker itd. Chak je i pro wrestling, chije me pominjanje u istoj rechenici sa sportom oduvek iritira, verovatno vishe od snookera, mnogo vishe sport nego sve nabrojano.Ako se sa time ne slazesh, daleko od toga da sam dobio ospice od nervoze. Ono shto me nervira je shto sad upiresh prstom u mene da sam tvrdoglav i da treba da iskuliram kad samo odgovaram na relativno glupave razloge zashto neki smatraju snooker sportom.

Link to comment
Izvini, ali mnogo nisi u pravu.Kao prvo, moj prvi post ovde: "Ja volim snooker, ali..."Celim postom sam samo hteo da kazem da bi mozda bilo pametnije da se premesti na neki prikladniji pdf. I to ne samo snooker, nego i svi ostali pseudo sportovi tipa shah, mice, poker itd. Chak je i pro wrestling, chije me pominjanje u istoj rechenici sa sportom oduvek iritira, verovatno vishe od snookera, mnogo vishe sport nego sve nabrojano.Ako se sa time ne slazesh, daleko od toga da sam dobio ospice od nervoze. Ono shto me nervira je shto sad upiresh prstom u mene da sam tvrdoglav i da treba da iskuliram kad samo odgovaram na relativno glupave razloge zashto neki smatraju snooker sportom.
Da, zaboravio sam na tvoju početnu rečenicu.Opet, ne menja mnogo na stvari. Ako ceo svet to smatra sportom (sa puno razloga), ne vidim zašto bi sada topik o snookeru, morali seliti na neki drugi pdf.I naravno, niko ne upire prstom ni u koga.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...