Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

FIBA will be instituting two rules changes at the conclusion of this tournament, abandoning the trapezoid lane in favor of an NBA-sized rectangular lane, and moving the 3-point line back by a half-meter (19½ inches) from its current distance of 20 feet, 6.1 inches.Baumann said the next rule change FIBA wants to institute is widening the court by 50 centimeters on each side, in large part to create additional room for players to attempt 3-point shots from the corners. FIBA courts are slightly smaller than NBA courts, measuring 91 feet, 10 inches long (compared to 94 feet in the NBA) and 49 feet, 2½ inches wide (versus 50 feet in the NBA).
bilo je krajnje vreme. :Hail:Link
Link to comment

Možda ću lupiti, ali čini mi se da pomeranjem trojke uz zadržavanje ovih dimenzija mogu samo da proizvedu više zonske odbrane, gde će prednja linija zone biti pomerena otprilike stopu unapred. Duži teren i nije toliko značajan parametar, koliko je bitno da prošire teren, kako bi se prostor između dva odbrambena igrača uvećao, i time stvorio prostor za individualna rešenja u napadu.Najviše koristi od ovako propisane promene imaće Marić, Sofo, nadam se i Jawai :), te ostali centri što vole da se guze dole blizu koša, obzirom da će reket biti uži tamo gde njima odgovara. I naravno, oni šuteri koje pomeranje linije 3 poena neće mnogo dotaći, obzirom da su i do sada pogađali i sa 7+ metara (Rašić :P ).

Edited by pacey defender
Link to comment
Ček bre, teren ostaje isti još neko vreme? Bio sam ubeđen da šire teren.
verovatno iz prakticnih razloga cekaju sa terenom. linije je lako pomeriti, ali ce verovatno biti na dosta terena problema da se brzo prosiri teren.
Link to comment
Možda ću lupiti, ali čini mi se da pomeranjem trojke uz zadržavanje ovih dimenzija mogu samo da proizvedu više zonske odbrane, gde će prednja linija zone biti pomerena otprilike stopu unapred. Duži teren i nije toliko značajan parametar, koliko je bitno da prošire teren, kako bi se prostor između dva odbrambena igrača uvećao, i time stvorio prostor za individualna rešenja u napadu.Najviše koristi od ovako propisane promene imaće Marić, Sofo, nadam se i Jawai :), te ostali centri što vole da se guze dole blizu koša, obzirom da će reket biti uži tamo gde njima odgovara. I naravno, oni šuteri koje pomeranje linije 3 poena neće mnogo dotaći, obzirom da su i do sada pogađali i sa 7+ metara (Rašić :P ).
teren mora biti siri, ali sumnjam da ce zona doziveti neku ekspanziju - uvek ce se pre adaptirati individualni napadaci (suteri i penetratori) nego sto ce citave zonske linije postati pokretljivijeza guzonje dole se pak slazem. pri cemu bi ovaj nas trebao da je navikao na pravougaonik :D
Link to comment

tegeltija već godinu dana priča kako će mnoge dvorane imati problem da se prilagode navodnoj promeni dimenzija terena. bio sam ubeđen da će pomeranje linije trojke uzrokovati i uvećanje površine terena za igru.

Link to comment
nece. ostaje 15 m kao i do sadas obzirom da je u NBA sirina 50 feet, sto je negde oko 15,25 m ne bi ni imalo smisla siriti dalje
ja procitah gore:
Baumann said the next rule change FIBA wants to institute is widening the court by 50 centimeters on each side
Link to comment
Možda ću lupiti, ali čini mi se da pomeranjem trojke uz zadržavanje ovih dimenzija mogu samo da proizvedu više zonske odbrane, gde će prednja linija zone biti pomerena otprilike stopu unapred. Duži teren i nije toliko značajan parametar, koliko je bitno da prošire teren, kako bi se prostor između dva odbrambena igrača uvećao, i time stvorio prostor za individualna rešenja u napadu.Najviše koristi od ovako propisane promene imaće Marić, Sofo, nadam se i Jawai :), te ostali centri što vole da se guze dole blizu koša, obzirom da će reket biti uži tamo gde njima odgovara. I naravno, oni šuteri koje pomeranje linije 3 poena neće mnogo dotaći, obzirom da su i do sada pogađali i sa 7+ metara (Rašić :P ).
Biće više mesta između trojke i reketa, a to baš i nije idealno za zonu. Mislim i da smo već pričali o tome.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...