Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma, najbolji smo! Al' otpozadi.
Ima li ikakvo logicno objasnjenje za ovo? Monopol, losi zakoni, nezainteresovanost korisnika... Nista od ovih stanadrdnih razloga mi ne zvuci realno.
Link to comment
Ima li ikakvo logicno objasnjenje za ovo? Monopol, losi zakoni, nezainteresovanost korisnika... Nista od ovih stanadrdnih razloga mi ne zvuci realno.
Ne razumem sasvim jos, moram da se bolje informisem i razmislim o tome. Oficijelno postoji neka kompeticija u telekomunikacijama, no opet se stice utisak da 1 kompanija (bivsa drzavna*, Telstra) ima neku vrstu monopola, posebno nad najvrednijim delom trzista - poslovnim potrosacima. Sustina nekako revolvira oko toga da je Telstra vlasnik infrastrukture (ne samo za internet, vec telekomunikacije), koji je 'nasledila' od drzave, tj. naroda. Glavni kompetitor (Optus) je u stvari istovremeno i glavna musterija (placa za infrastrukturu). Tako da je to, sve skupa, jako cudan biznis. Vlada (i prosla i ova nova) izlazi povremeno s nekim bogznakakvim proglasima o tome kako ce se stvari menjati, ali se stice utisak da ih sve ovo previse ne zulja. Jedino ih je bilo sramota kad je Australija proglasena medju najgorima na svetu u broadbandu, ali i to se zavrsilo medjusobnim pljuvanjem politickih partija (kako to obicno biva).---*Privatizacija je isla u 3 faze, o cemu ne znam mnogo, samo vidim da mnogi smatraju da je u pitanju 1 od najvecih 'pljacki' u istoriji ove zemlje.
Link to comment

Hajde razumem da ADSL zavlače zbog monopola i infrastrukture koja je nužno vezana za to, ali zar nije zbog toga zaživela bilo kakva broadband konkurencija ADSL-u tamo dole? Kablovska, satelitska, wimax, powergrid...?

Link to comment
Hajde razumem da ADSL zavlače zbog monopola i infrastrukture koja je nužno vezana za to, ali zar nije zbog toga zaživela bilo kakva broadband konkurencija ADSL-u tamo dole? Kablovska, satelitska, wimax, powergrid...?
Ne razumem se u telekomunikacije, ali mislim da je ovo kod nas vise stvar politike (tj. lobiranja) ... Tender za nacionalni broadband je u toku i trebalo bi da uskoro bude objavljen dobitnik 4.7 mlrd. drzavnih dolara za tu namenu. Mozda ce to promeniti stvari (mada se neki plase da ce dobitnik biti ko drugi nego Telstra, a zli jezici ih smatraju nestrucnima za networks).
Link to comment
Normalno, svima ce DL podici za 512k. Medjutim jedino se 512k brzina "ukida" (tj. vise je nece biti u ponudi) , dok preostale dve 1 i 1,5 Mbit ostaju, a dodaje se 2 Mbit. Verovatno su iz tog razloga, samo za taj paket, napravili plakat gde tacno kazu do kada ce ta brzina biti u opticaju. Dakle, oni tu uopste ne govore o povecanju, ali indirektno kazu kada ce do njega doci.
Nije mi ovo bash najjasnije. Ako dizu svima za 512, onda je logichno da ce 512 prestati da postoji, jer ce sad biti megabit - isto kao shto je 256 postao 512; ali ako ukidaju 512, onda ispada da ljudi sa 1.0 i 1.5 ostaju s tim brzinama? Da se razumemo, ovo mi zvuchi josh bolje, jer bi podrazumevalo neko pojjeftinjenje :D.
Link to comment
Ono sto sam ja do sada nasao je sledece: http://www.sezampro.rs/public/page/salesale.asp - Interesuje me zasto ovo Sezam radi.
Zato sto nemaju marketing koji valja, zato sto im je organizacija losa, zato sto gube korisnike, zato sto nisu imali akciju par meseci, zato sto oce jos vise ljude da navuku, zato sto od 15-10-2008 krece to povecanje brzine. Pa biraj koji ti se razlog najvise svidja, a mozes i da kombinujes :)I naravno vrlo bitan faktor je sto je krenula skolska godina, a njima treba svez kes jer im treba jos linka, jer imaju opet konkurse za nove ljude... Al organizaciji se nikad nece nauciti, provereno znam :) Edited by pirat
Link to comment
Toliko o..
..intuiciji rodjake- reci cu joj da lapi, lagano :)2indy

doso meni brat iz perta, veli kako za 100aus$ dobija [limit od] seset giga mesecno na nekoj smesnoj brzini, dok treci likuje kako je na sbb-u za upola-manje-a-duplo-brze i, bez limita; slusam, mislim- 1 kenja [kako smo, eto, mi > njih], drugi dozvolio da ga deru, a obojica pojma nemaju, medjutim.. dodjem, vidim- ti kazo: jesu, indijanci.. e moj indy, doslo vreme tebi da se veruje, a porodici- nista :)nego, da [probam da] te utesim- bar moz da pricas sa srbijom povoljnije nego obrnuto /manje ti gramziv, monopolista+ je.. racionalniji? /na tu brzinu adsl-a na kojoj imate 60, telekom bi, da moze- nabio limit od 6 gb, bez po mukes druge strane, tih 4.7 milijardi zvuci kao resenje svih vasih infrastrukturnih rupa, pa i da odu u telstru; sve ovo kod nas u poslednjih par godina je, takodje, iz jedne sake

ps. mozda se smiluju za upload kad se donese ta regulativa za voip, kad vec nece tom cinjenicom da nam je odnos vec odnet, na dno

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...