Jump to content
IGNORED

Web design v0.0 - saveti


Recommended Posts

Dva puta mi hakovali sajt na džumli. Od tada odustao i batalio. Ne znam kako se ostali štite.

+1

 

plus odgovor ljudi koji odgovaraju na probleme u joomli je bio...

 

u fazonu: objasni nam u detalje kako su te uhakovali i daj tacan log njihovog napada ili zatvaram temu na forumu.

e pa da znam kako ste je uhakovali, opravio bih je sam.

jedino je bilo jasno da je bio neki sql-injection, ali bez vise detalja. naravno, ja nisam bio jedini sa problemom, ali sve teme/zalbe su promptno zatvarane, valjda da bi ta verzija bila "bez bagova"..

Link to comment

Pa što ne kontaktirate neke jeftinije? Ima i po svetu, ima i u Srbiji, a ako baš ne volite sebe, ima i u Indiji, Pakistanu... :D

:) ta ideja (Srbija) je aktivna, ali tražim preporuke.

 

dobila sam jedan kontakt u jednoj od drugih jeftinijih zemalja, ali malo je komplikovano što se načina plaćanja tiče. ta osoba naplaćuje samo održavanja sajta 10 do 20% na godišnjem nivou od transakcija, pojma nemam kolika je standarna cifra... što se tiče indije, jedini info koji imam iz prve ruke odavde je jedan startup koji je koristio indijce. naime, sami su uradili back-end, indijci su uradili front-end i naplatili 25,000$. dobro, ja ne mogu da se merim sa tim startup-om što se obima posla tiča :D, ali mi je ovaj info i dalje scary. 

 

Dva puta mi hakovali sajt na džumli. Od tada odustao i batalio. Ne znam kako se ostali štite.

 

+1

 

 

i meni su neke instalacije joomle stradale od SQL injectiona.

ne pouzdajte se u softver, radite češći backup fajlova i dump baze.

hvala na upozorenju, znači puno!

 

Od poznatijih™ CMS opcija tu su jos (ako nisu pomenuti) Drupal i Typo3.

nisu pomenuti do sada, hvala :).

Link to comment

Meni nije jasan koncept tog sajta, to je suviše šturo objašnjeno, sem što je objašnjeno da treba da podržava novčane transakcije. Kao da kažeš "treba mi vozilo, ali da sedišta budu crne boje". Od koncepta sajta zavisi i preporuka gotove podloge - Typo3 je dobra podloga za neki firmin CMS, Drupal i WordExpres su dobri kad je osnova dokument (blog, galerija...), Joomla je dobra kad ti treba otirač. Ako je poenta tog sajta ta transakcija, onda treba da pogledaš e-commerce kategorije kao što je Shopify, Presta ili nedajbože Magento. Neka od tih rešenja nude provajderi tako da je sve već kod njih upakovano sa hostigom. Ako je naglasak na te veze između profila ljudi, onda treba da pogledaš social networking platforme, kao što su SocialEngine, Elgg ili npr. mooSocial - skoro svi oni imaju neku vrstu plaćanja itd. 

 

Poenta je u sledećem - glupo je da kao podlogu uzmeš portal odnosno platformu koja nije uopšte namenjena za to šta tebi treba (samo zato što je poznata za blogove ili koznašta) i onda odignorišeš sve šta taj portal donosi sa sobom - jer ti ta funkcionalnost ne treba - i onda onu ključnu funkcionalnost koja ti stvarno treba rešiš time što ćeš u to doinstalirati poluskuvane addonove. Kao kad bi na praćku dogradila snajper i bacač raketa. Pa kad nađeš kategoriju koja ti stvarno treba, onda gledaj prema ceni, feature listi, ocenama, veličini komjunitija i tu filtriraj bazirane na pythonu ako ti je to toliko baš bitno.

Link to comment

Meni nije jasan koncept tog sajta, to je suviše šturo objašnjeno, sem što je objašnjeno da treba da podržava novčane transakcije. Kao da kažeš "treba mi vozilo, ali da sedišta budu crne boje". 

 

slažem se, jeste konfuzno predstavljeno, sorry.

 

 

Od koncepta sajta zavisi i preporuka gotove podloge - Typo3 je dobra podloga za neki firmin CMS, Drupal i WordExpres su dobri kad je osnova dokument (blog, galerija...), Joomla je dobra kad ti treba otirač. Ako je poenta tog sajta ta transakcija, onda treba da pogledaš e-commerce kategorije kao što je Shopify, Presta ili nedajbože Magento. Neka od tih rešenja nude provajderi tako da je sve već kod njih upakovano sa hostigom. Ako je naglasak na te veze između profila ljudi, onda treba da pogledaš social networking platforme, kao što su SocialEngine, Elgg ili npr. mooSocial - skoro svi oni imaju neku vrstu plaćanja itd. 

 

 
koncept je trenutno multi-koncept monster u mojoj glavi, problem je što sam uglavnom razmišljala od krajneg budućeg i kompletnog željenog produkta (koja se razvija svaki dan, tj. od datuma mog prvog pitanja do sada monster je narastao). tako da kako idem od tog opšteg ka posebnom ima preterano mnogo detalja, umesto da redukujem na najosnovniji use case za početak i krenem odatle. izvinjenje što još uvek nisam dovoljno precizna.
 
još uvek ne znam koja platforma može da pokrije sve što mi treba. 
naglasak nije na novčanim transakcijama, samo su jedan od potrebnih elemenata, tako da su e-commerce orjentisane kategorije eliminisane. takođe, naglasak nije ni na dokumetnima, galerijima etc, mada su ovi elementi potrebni. 
 
treba mi podloga koja je dobra za sajt firme, gde je naglasak na uslugama, koje se velikim delom (~min 50% u ekspanziji, u prvoj fazi ~10%) realizuju preko samog sajta i interakcijama na njemu. takođe, veze između profila ljudi jesu jako bitne. odnosno, podrška inter-user konekcija je potreban uslov za izbor platforme, ali ne i dovoljan (tako mi izgleda u ovom trenutku, ali pošto sam laik što se tiče izbora postojećih platformi, nakon što proučim sve predloženo i upgrejdujem se na nivo 0.0.1, možda otkrijem da sam u zabludi). takođe, jedan deo sajta će za osnovu imate dokumente, galerije [raznih vrsta: video, audio, slides...], članke, verovatno i blogove (a možda i male diskusione forume u nekoj kasnijoj fazi).  auto sa crnim sedištima je možda sad apgrejdovan do 10% hibridnog pogona, doradiću ostalih 90% da vidim šta mu čini ceo hibridni pogon. 
 

Poenta je u sledećem - glupo je da kao podlogu uzmeš portal odnosno platformu koja nije uopšte namenjena za to šta tebi treba (samo zato što je poznata za blogove ili koznašta) i onda odignorišeš sve šta taj portal donosi sa sobom - jer ti ta funkcionalnost ne treba - i onda onu ključnu funkcionalnost koja ti stvarno treba rešiš time što ćeš u to doinstalirati poluskuvane addonove. Kao kad bi na praćku dogradila snajper i bacač raketa. Pa kad nađeš kategoriju koja ti stvarno treba, onda gledaj prema ceni, feature listi, ocenama, veličini komjunitija i tu filtriraj bazirane na pythonu ako ti je to toliko baš bitno.

 

razumem. hvala puno!

Edited by mei
Link to comment
  • 6 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...