Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Mene Hrom izdao pre par godina kad je prestao da prikazuje slike na fejsbuku, Boga pitaj zasto. Radio reinstalacije, brisao kes, probao da ga ubijem iz korena i instaliram ponovo... nista. Opera je skroz ok ali ona me isto bese izdala na nekom sajtu koji mi treba pa sam na Edzu vec neko vreme i sta znam, dobar je, brz, radi pos'o.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Nosim se mišlju da promenim ovaj win 7 na win 10. Trenutni koristim sigurno 5 godina, i sve radi osim što diže system 5 dana, a ne bi trebao, jerbo imam I5 i osam giga rama. Ok, kontam, nakupilo se koječega kojekuda.

Ukratko, predpostavljam da win 10  regularno dobro šljaka sada, stabilno i sl? Na W7 nisam video plavi ekran, niti bilo kakvo zakucvanje wina, reinstalirao nisam nijedan primerak nigde, i sl... Softwerska podrška takođe kontam da je do sada dovedena u red?..

Ako neko ima neki proveren neka me linka™.

Edited by Mil@n
Link to comment

Nosim se mišlju da promenim ovaj win 7 na win 10. Trenutni koristim sigurno 5 godina, i sve radi osim što diže system 5 dana, a ne bi trebao, jerbo imam I5 i osam giga rama. Ok, kontam, nakupilo se koječega kojekuda.

 

Ukratko, predpostavljam da win 10  regularno dobro šljaka sada, stabilno i sl? Na W7 nisam video plavi ekran, niti bilo kakvo zakucvanje wina, reinstalirao nisam nijedan primerak nigde, i sl... Softwerska podrška takođe kontam da je do sada dovedena u red?..

 

Ako neko ima neki proveren neka me linka™.

 

Ne kontam šta znači proveren? Svi šljakaju ok, jedino ako misliš na piratski (tu se već ne mešam :P). Uzgred, nije dovoljno što je i5 i 8GB memorije, pretpostavljam da ti je hdd za penziju, lično sistem instaliram isključivo na ssd zadnjih nekoliko godina, hdd samo za storage/backup. :)

Link to comment

Ukratko, predpostavljam da win 10  regularno dobro šljaka sada, stabilno i sl? Na W7 nisam video plavi ekran, niti bilo kakvo zakucvanje wina, reinstalirao nisam nijedan primerak nigde, i sl...

 

Trebalo bi da bude isto i sa desetkom ako ti hardver valja.

Link to comment
  • 2 months later...
 
Holandske vlasti su objavile da operativni sistem "Windows 10" krši zakon o privatnosti i upozorile njegovog proizvođača, američkog giganta softvera "Microsoft", da bi mogao biti kažnjen.
 
"'Microsoft' krši holandski zakon o zaštiti podataka time što obrađuje lične podatke korisnika svog operativnog sistema 'Windows 10' na njihovim računarima", objavila je u petak holandska Uprava za zaštitu podataka (DPA).
 
Ta uprava zamera "Microsoftu" što "jasno ne informiše" korisnike "Windowsa 10" da taj sistem "neprekidno prikuplja lične podatke o njihovom korišćenju aplikacija i postupanju na internetu, a sve to preko svog pretraživača 'Edge', kada se koristi podrazumevana konfiguracija" tog operativnog sistema (Default Settings).
 
"Microsoft" takođe "ne obaveštava jasno korisnike o vrsti podataka" koji se obrađuju i "u koju svrhu".
 
Osim toga, taj sistem ne pruža korisnicima valjan alat za "davanje saglasnosti za obradu njihovih ličnih podataka", primetila je holandska Uprava.
 
Ta uprava kaže da je ispitala nekoliko verzija "Windowsa 10", instaliranih na četiri miliona računara u Holandiji od njegovog lansiranja jula 2015. godine. "Microsoft" može da sistematski prati sadržaj pretraživača korisnika sistema sa "podrazumevanom konfiguracijom" (Default Settings), zaključuje Autoritet.
 
Na primer, ta firma može da prikuplja podatke i pomoću aplikacija kao što su "jedan turski dnevni list, jedan magazin namenjen homoseksualcima ili jedna aplikacija koja najavljuje vreme molitve za muslimane", kaže Uprava. To "Microsoftu" omogućava da korisniku upućuje prilagođene oglase i privatne savete.
 
"'Microsoft' je uveravao da će okončati svo to kršenje. Ali to se nije dogodilo, i holandska DPA može odlučiti da mu izrekne sankciju", upozorila je Uprava.
 
"Microsoft" je odgovorio saopštenjem da holandski izveštaj "ne odražava tačno" kako "Windows 10" postupa s ličnim podacima.
 
Kompanija kaže da će "nastaviti saradnju s DPA da bi našla odgovarajuća rešenja" - rekla je zvaničnica "Microsofta" Marisa Rodžers.

 

 

 

Ovo naravno nije nikakva novost, ali vlasti su se zainteresovale. 

Link to comment

Dolazi dosta komplikovani GDPR u EU u maju, mozda interesovanje ima veze sa tim.

GDPR je zapravo dosta jednostavniji od trenutne situacije (svaka drzava ima svoja, medjusobno neuskladjena, pravila), a i pravila koja namece su prilicno jednostavna

sve se vrti oko toga da korisnik mora da zna koji podaci se obradjuju i u koje svrhe, da mora da da dozvolu za tu obradu/da uvek moze da je oduzme, i da prikupljanje podataka mora da bude u skladu sa ponudjenom funkcijom sistema

 

ono zbog cega je on bitan jeste da sada vazi u celoj EU i ima mnogo ostrije kazne nego lokalni zakoni, tako da ce efektivno mnogo bolje stiti prava korisnika

Link to comment

Nije bas tako. Vazi i za gradjane EU can EU. A kazne su ogromne.

Ono sto je bitno je i da prosiruje skup podataka koji se smatraju licnim.

Generalno dobra stvar, samo se meni posao malo komplikuje.

Link to comment

Nije bas tako. Vazi i za gradjane EU can EU. A kazne su ogromne.

Ono sto je bitno je i da prosiruje skup podataka koji se smatraju licnim.

Generalno dobra stvar, samo se meni posao malo komplikuje.

 

onda je jos bolji - dokle god generise poslove a ne ubija ih, nemamo razloga da se bunimo ;)

 

meni je on odlicna stvar po vise kriterijuma, ali i pokazatelj koliko je EU nesposobna da proda svoja dobra dostignuca. 

treba izrugivati EU birokrate koji su smislili ona pravila o krivim bananama, ali treba da se zna kada nesto urade kako treba

Link to comment
  • 1 month later...

Jel koristi ovde neko Windows Spotlight? Ona mala stvarčica da vam desetka svaki dan-dva-tri prikaže neku lepu fotku kao login screen background ili lock screen? Meni baš lepa stvarčica, još od kako sam stavio desetku, pomislih kakva genijalna, a dosta prosta ideja.

E ta "prosta" ideja mi postaje živa komedija. Primetim pre oko 6 meseci da Spotlight jednostavno ne radi, tj ne menja slike. To je koincidiralo sa onim feature apdejtom na build 1703, Spotlight uopšte nije menjao fotografije više, tu i tamo sam na guglu nalazio na upustva kako da se Spotlight potpuno resetuje, ma jok. Ništa. Na kraju nađem na MS forumima da su ga stvarno sjebali u 1703, i to tako da se ne može lako popraviti. Gledam, i ne verujem, jedan čova čak objasnio kako i šta ne valja, ja se lupam po čelu i mislim se kako su uspeli ovo da skrše, i kako je ovo uspelo da ne bude primećeno u testiranju?

Ajde, prođe ovaj apdejt, onaj apdejt, ja vidim Spotlight ne popravlja. Stigao onaj feature apdejt 1709 pre 2-3 nedelje, ja i zaboravio na Spotlight, kad ono radiiii. Mala stvar, ali život čine male stvari. Ajd.


E malo sutra. Četiri dana kasnije, login screen i lock screen background mi se odjednom resetovalo na neku default sliku. Pogledam, kad ono Spotlight se samoinicijativno isključio. Dobro, uključim ga, kao radi. E neš kolega, opet je radilo par dana, i sad opet ne radi. Više mi je čak postalo samo smešno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...