Jump to content
IGNORED

Davanje krvi


Bujodrag

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

moja preporuka svima, ama baš svima, je da odu da daju krv. ako ih odbiju OK. iz zdravstvenih razloga jer se krv obnavlja, iz humanih i moralnih jasno je da ne pričam.

 

moje iskustvo na osnovu 38 davanja (uvek 0.3 ukupno 11.4) je da sam dvaput promenio krv bez ikakve patnje. dva puta sam pod stare dane (preko 60) bio odbijen zbog hemoglobina, jednom zbog baš niskog pritiska.  dva puta mi se desilo da me lekar pošalje da se prepijem vode jer sam mu objasnio da mi je pritisak redovno nizak. imam srću da su mi vene vrlo vidljive pa je lakoća ubosti iglu gde treba.

Link to comment

 

moje iskustvo na osnovu 38 davanja (uvek 0.3 ukupno 11.4) je da sam dvaput promenio krv bez ikakve patnje.

Interesantan pogled na stvar. Ja ne mogu da dajem al sam otišo jednom dobiješ 2 dana godišnjeg a trebalo mi za egzit. Nešto sam se kao iznenadio kad nisam prošao upitnik ali lekar me ju svakom slučaju pohvalio za želju i darivao mi majicu.

Link to comment
  • 7 months later...

dragi forumaši, molim za pomoć. možda ste spremni da pomognete ili znate nekoga ko bi mogao.

prenosim apel moje drugarice:

 

"Hitno potrebni davaoci krvi 0+ ili 0- grupe. Poželjno je da budu muskarci do 50 godina starosti koji ne piju nikakve lekove. Posebno bi ubrzali proces davaoci iz Beograda.
Unapred hvala!"
 

krv je potrebna za njenu majku, trebaju joj trombociti.

potraga za davaovima traje dugo, mnogi nisu zadovoljili kriterijume, ovo što su do sada našli, nije dovoljno, pa zbog toga tražim pomoć i na forumu.

potencijalni davaoci neka budu spremni na bar dva odlaska u zavod za transfuziju, prvo zbog testiranja, a onda i zbog davanja krvi.

ako neko može da pomogne, neka mi se javi na pm, a ona ćemo se dogovoriti kako dalje.
hvala!

Link to comment
14 hours ago, Frau Gabrijela said:

dragi forumaši, molim za pomoć. možda ste spremni da pomognete ili znate nekoga ko bi mogao.

prenosim apel moje drugarice:

 

"Hitno potrebni davaoci krvi 0+ ili 0- grupe. Poželjno je da budu muskarci do 50 godina starosti koji ne piju nikakve lekove. Posebno bi ubrzali proces davaoci iz Beograda.
Unapred hvala!"
 

krv je potrebna za njenu majku, trebaju joj trombociti.

potraga za davaovima traje dugo, mnogi nisu zadovoljili kriterijume, ovo što su do sada našli, nije dovoljno, pa zbog toga tražim pomoć i na forumu.

potencijalni davaoci neka budu spremni na bar dva odlaska u zavod za transfuziju, prvo zbog testiranja, a onda i zbog davanja krvi.

ako neko može da pomogne, neka mi se javi na pm, a ona ćemo se dogovoriti kako dalje.
hvala!

 Frau, posavetuj ih pošto pročitah da se muče da nadju davaoce da preko nekoga rašire potragu i na Twiteru, ubedljivo najbrže se širi info i skupe davoci bar za testiranje. ( nek zamole neko poznato lice sa TW da pusti objavu , brzo se retwituje u tom slučaju na sve strane )  Gadno je za trombocite naći, tražili smo onomad za drugaricu a pre manje od mesec dana pravila jedna ekipa potragu za mladog momka - kod tih raznih leukemija je faktor vreme jako bitan a podobnih davalaca  malo ali što više rašire priču svida veća šansa da se nadju .

Link to comment
6 minutes ago, ljuttko said:

 Frau, posavetuj ih pošto pročitah da se muče da nadju davaoce da preko nekoga rašire potragu i na Twiteru, ubedljivo najbrže se širi info i skupe davoci bar za testiranje. ( nek zamole neko poznato lice sa TW da pusti objavu , brzo se retwituje u tom slučaju na sve strane )  Gadno je za trombocite naći, tražili smo onomad za drugaricu a pre manje od mesec dana pravila jedna ekipa potragu za mladog momka - kod tih raznih leukemija je faktor vreme jako bitan a podobnih davalaca  malo ali što više rašire priču svida veća šansa da se nadju .

hvala, ljuttko. preneću.

Link to comment
4 minutes ago, kurjak92 said:

Grupa studenti beogradskom univerziteta cesto ima takve objave, ciljna grupa se takodje uklapa

hvala.
može li na pm link za tu grupu? ne znam da li misliš na FB ili na neku univerzitetsku mrežu.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Evo, apelujem i ja. Meni su zabranili da dajem ali, dati krv, to je fenomenalan način da lako uradite nešto jako dobro.

Svi da se vole i ljube i daju krv!

  • +1 1
Link to comment
  • 3 years later...
  • 1 month later...
On 19.6.2018. at 21:24, Bujodrag said:

Evo, apelujem i ja. Meni su zabranili da dajem ali, dati krv, to je fenomenalan način da lako uradite nešto jako dobro.

Svi da se vole i ljube i daju krv!

meni nikada nije bilo jasno zbog čega osoba koja može da da krv to ne učini. moj rezultat je 38 x 300 g.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...