Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

gde kupujes? u srbiji ili UK.ovako: najbolji nenahajpovani player u cije sam se performanse uverio je Quad 99 CDP-II (tj aktuelna verzija 99 CDP).izuzetno miran, neutralan, aristokratski prefinjen, a opet nije dosadan u fazonu pipe&sleepers. dobra strana mu je sto ima par digitalnih ulaza tako da mozes da nakacis extra DAB, ili digitalni signal iz kompa. kvalitet ne znam nisam probao. cena u srbiji 1200E.prijatelj je kupio cambridge 840C. cena u srbiji 1050E, isto kao i gore plus mu je nekoliko dodatnih digitalnih ulaza. nisam cuo, vrlo hvaljen, i uz sitne tweakove tipa premazivanja sasije iznutra damping materijalom navodno prava high end masina.rega apollo je odlican player, analogni zvuk bez digititisa i hladne CD ostrine (ala rotel) ali ima jednu iritirajucu manu, sporo ucitavanje diska u buffer zahvaljujuci kome jako dobro svira. to traje 17 sekundi, najbolje da vidis u radnji tj probas, dok to traje ne smes nikakve komande da mu dajes inace se zabaguje. cena 600 funti.dalje od ovoga ne bih trazio.

Link to comment

(kupujem u uk)aha, quad, hvala, to mogu lako da cujem.pa nije rotel tako ostar i hladan... bar kad ga pustis kroz musical fidelity. al znam sta mislis, ostar je svakako u odnosu na (nad/rega) gramofon kroz isto pojacalo.cambridge.. da, i ja sam mislio 840, eventualno 740... rekoh, bas sam se razocarao kad sam u prethodnoj rundi slusao neke jeftinije, to je bilo bas muljavo, pocepali ih i rotel i micromega za iste pare (nema poredjenje mnogo smisla, ali ono, opsti umetnicki dojam).citao to za apollo buferovanje... moram da probam. a ti arcam ne volis? ja doduse nisam slusao jos od kada sam zeleo a nisam mogao da priustim (cini mi se) alpha 7 pre 10-ak godina... ali mora se proba.a cyrus 6 je what hi-fi priduct of the year 2006? doduse oni su hvalili i male cambridge...na drugu temu, manje hitno, jel ti imas neko iskustvo sa rega vs. pro-ject gramofonima?

Link to comment
(kupujem u uk)aha, quad, hvala, to mogu lako da cujem.pa nije rotel tako ostar i hladan... bar kad ga pustis kroz musical fidelity. al znam sta mislis, ostar je svakako u odnosu na (nad/rega) gramofon kroz isto pojacalo.cambridge.. da, i ja sam mislio 840, eventualno 740... rekoh, bas sam se razocarao kad sam u prethodnoj rundi slusao neke jeftinije, to je bilo bas muljavo, pocepali ih i rotel i micromega za iste pare (nema poredjenje mnogo smisla, ali ono, opsti umetnicki dojam).citao to za apollo buferovanje... moram da probam. a ti arcam ne volis? ja doduse nisam slusao jos od kada sam zeleo a nisam mogao da priustim (cini mi se) alpha 7 pre 10-ak godina... ali mora se proba.a cyrus 6 je what hi-fi priduct of the year 2006? doduse oni su hvalili i male cambridge...na drugu temu, manje hitno, jel ti imas neko iskustvo sa rega vs. pro-ject gramofonima?
jbte pa cyrus je pretplacen svake godine na WHF product of the year. postaje dosadno, mada sam slusao player kod ovdasnjeg dealera i da budem iskren uopste se ne secam kako to radi.ne znam nove arcam playere, stari su bili super. ja imam, tj imao sam, posto je u fazi prodaje u UK, stari AA5 koji je modifikovao avondale audio, to je onaj freak sto sredjuje naim elektroniku. e to ako mozes da nabavis - ako ti nije frka da kupujes s/h - AAA5, to je najjeftiniji CD da ja znam a da lici na gramofon, recimo na stari linn sondek iz 80-tih, pre svih ovih circus/valhalla modifikacija. ja sam pre par dana prodao moj.preskoci 740C i idi odmah na 840C, 740 bi trebalo da je mnogo blizi 640C v2 po zvuku.ne preporucujem pro-ject, vrlo los kvalitet izrade. uvek najpre rega, s tim sto uprkos svim mogucim predrasudama zatucenih audiofila snobova na prvom mestu za gramofon u ovom rangu cene preporucujem technics 1200/1210 u bilo kojoj varijaciji. uz par caka, to se pretvara u ubicu, ima dosta na netu.
Link to comment

ja imam arcam pojacalo i jebiga posle 4-5 godina sad mi tiho prede, moracu sam da ga rasrafim i promenim elektrolite.ne znam da li bih smeo da mu nabudzim jos vece kapacitete??ako mozes da kupis quad to mora da je jebokev, javi utiske.

Edited by 3opge
Link to comment
ja imam arcam pojacalo i jebiga posle 4-5 godina sad mi tiho prede, moracu sam da ga rasrafim i promenim elektrolite.ne znam da li bih smeo da mu nabudzim jos vece kapacitete??
4-5 godina je premalo za elektrolite ako mislis na susenje. sve da su najgori kineski dresh stavili unutra, minimum je 14-15 godina. a i ne znam zasto bi se to culo kao predenje. ako bi moglo da se podvede pod zujanje, to mogu da budu otkacene mase sa trafoa, dobar majstor bi to morao da resi.
Link to comment
4-5 godina je premalo za elektrolite ako mislis na susenje. sve da su najgori kineski dresh stavili unutra, minimum je 14-15 godina. a i ne znam zasto bi se to culo kao predenje. ako bi moglo da se podvede pod zujanje, to mogu da budu otkacene mase sa trafoa, dobar majstor bi to morao da resi.
tiho brujanje je najprecizniji opis
Link to comment
  • 1 month later...

monitor audio zvucnici - ima li nekih iskustava, komentara... ?interesuju me pre svega bookshelves (i anticipiram moralno finansijski problem u velikoj rupi u ponudi izmedju silver series rs1 od 350 funti i gold signature series gs10 od 800 funti <_<)

Link to comment
monitor audio zvucnici - ima li nekih iskustava, komentara... ?interesuju me pre svega bookshelves (i anticipiram moralno finansijski problem u velikoj rupi u ponudi izmedju silver series rs1 od 350 funti i gold signature series gs10 od 800 funti <_<)
gledas li ti uopste na iskoristivost ili samo oces da puknes sto vise p.n.i.z.?ako imas manje od 100W po kanalu onda bi trebalo da imas bar 95 db
Link to comment
gledas li ti uopste na iskoristivost ili samo oces da puknes sto vise p.n.i.z.?ako imas manje od 100W po kanalu onda bi trebalo da imas bar 95 db
mozda, ako slusa muziku u avionskom hangaru:)
Link to comment

:lol:ma da, i ja sam t nekada gledao, ali jebga ja svoj musical fidelity koji je valjda 2 x 25w (ili 40, ni ne znam) u zivotu nisam odvrnuo preko pola.nego dakem monitor audio... ne zna niko nista?sad mi ovaj iz radnje preporucuje i neke spendor zvucnike (nikad cuo za), posto sma mu rekoa da sma voleo svoje stare heybrook hb1.

Link to comment
:lol:ma da, i ja sam t nekada gledao, ali jebga ja svoj musical fidelity koji je valjda 2 x 25w (ili 40, ni ne znam) u zivotu nisam odvrnuo preko pola.nego dakem monitor audio... ne zna niko nista?sad mi ovaj iz radnje preporucuje i neke spendor zvucnike (nikad cuo za), posto sma mu rekoa da sma voleo svoje stare heybrook hb1.
da i ja sam nasao kome da pricam. posto ne slusas klasiku onda ti je i 2x5 w previse
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...