Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Svi su rokali karabit iz obicnih okruglih konzervi od farbe, samo najbolji su znali da su u stvari najbolje cetvrtaste konzerve od Vegete, em roka jace em se lepo pridrzava nogom, ne klizi  :naughty:

Link to comment

ja 2 godine odlazem przenice zbog mirisa. mada ako u serpicu ulijes sirce i stavis na ringlu da prokljuca i isparava, sirce pokupi sav smrad przenja, ostane miris sirceta, al ono brzo izvetri kroz prozor.

vise mi je problem sto ja smrdim na przenje od kuce :D

 

 

jeste, al sa staroscu mi se promenila i definicija dobre hrane. sad mi je prvi kriterijum dobra hrane da se posle obroka osecam dobro. posle przenog testa se ne osecam dobro. zato vise ne pijem mleko posle obroka, ne jedem ni ajvar, gibanicu, lepo je, volim, al posle te hrane mi je lose, natrpana sam i troma. 

 

Gibanica moze da bude laka, u mojoj porodici se takva i pravi, ali tacno, od redovnih gibanica bih i ja umrla (po pravilu su nekako masne i teske, prepune sira). Moj suprug je navikao na nas pojam gibanice pa se bas iznenadio letos kada je probao neku u restoranu i zakljucio da je dobro sto je uzeo jedno parce :D

Meni su i langosi teski malo.

 

Sto se tice mirisa, ja se nakupim i posle dinstanja, mada kako u kuci nosim drugu garderobu u odnosu na "kad idem iz kuce", onda mi to nije neki problem. Imam i "duks za kuvanje" za ove hladne dane :D Veci mi je problem kada ne mogu lepo da izluftiram kujnu pa se divni miris belog luka prosiri dalje

Link to comment

Svi su rokali karabit iz obicnih okruglih konzervi od farbe, samo najbolji su znali da su u stvari najbolje cetvrtaste konzerve od Vegete, em roka jace em se lepo pridrzava nogom, ne klizi  :naughty:

 najbolje su bile konzerve od teniskih loptica  :nobles:

Link to comment

A ona igračka ručni rad, od dasaka i kuglagera, trikolica, ali u Užicu je imao poseban naziv za to, ne mogu da se setim. Može da ide samo niz strmu ulicu.

Edited by halloween
Link to comment

Gibanica moze da bude laka, u mojoj porodici se takva i pravi, ali tacno, od redovnih gibanica bih i ja umrla (po pravilu su nekako masne i teske, prepune sira). Moj suprug je navikao na nas pojam gibanice pa se bas iznenadio letos kada je probao neku u restoranu i zakljucio da je dobro sto je uzeo jedno parce :D

 

 

ja sam metodama pokusaja, gresaka i eliminacije zakljucila da je u mene slucaj do jaja. jaja cine gibu teskom. 

Link to comment

to se u dalmaciji zvalo karitj :)

 

o da, hijo madzar se u petom ili sestom osnovne time zaletio niz brdo od kapije kninske tvrdjave. polomio je obe noge kad nije mogao skrenuti u loredanovim vratima pa se zakucao u zid.

 

puca je bolje radila od duvaljke, uzme se neka cijev, pilom iz tehnickog se otpilaju krajevi flomastera, ili se nabavi neka kraca aluminijumska cijev, ili se jednostavno izdubi neko mekano drvo, kao zova na primjer, a od tvrdjeg drveta se napravi spravica za guranje. na svaki kraj cijevcice se ugura po bobica pa se naglo pritisne drvenom spravicom. em puca em boli ako pogodi.

 

siguran sam da bih i dan danas mogao napraviti pistaljku od mlade grane kostjelje ili tako necega :D

 

edit: ovo sluzi za mlacenje sa djecom iz vojne zgrade!

 

se39md.jpg

Link to comment

Nego, kad ste već na topiku, jel' ste užinali vi štogođ u tim školama ili samo zavideli crvenim buržujima?

 

Mi imali kuhinju u školi, i dežurne učenike koji su raznosili tacne sa užinom po razredima. Istina, imali smo i učiteljicu koja nam je skidala salamu sa sendviča dok još traje čas... (ne lažem)

Đura?

Olga?

Link to comment

jebote, kanda nisi dobro skonto koncept pracke.

jesi siguran da nisi i ti bosanac?

 

oni su imali kutije od SDOa koje su im donosili calci poslje vojnih vjezbi pa su u njih pakovali kamenje da im se nadje kad prolazimo pored njihove zgrade

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...