Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

ja sam juche osvojila jednu pravu krofnu u pekari milosh, istina nacifrana ko za reviju, sa trista chuda filova i glazura (ukusnih dodushe!) ali u osnovi je bila sasvim solidna starinska krofna.

Link to comment

ja sam juche osvojila jednu pravu krofnu u pekari milosh, istina nacifrana ko za reviju, sa trista chuda filova i glazura (ukusnih dodushe!) ali u osnovi je bila sasvim solidna starinska krofna.

Ma ja sam svuda to trazio, nema sansone da se nadje. Vazda ili neki vestak ili uzeglo ili americko glazirano smece.

A kod tog milosa preko puta pravnog sam dobio najgore trovanje u srbiji, ima 10 godina. Veseli sendvicic me pozdravio, od onda nista kod njih.

Link to comment

Kuj bre kuka

Pa svi nesto nisu jeli 20-30 godina i nema toga da se kupi vec gotovo :). Te krofne su bratbratu sat vremena posla sa sve dizanjem testa tokom kojeg mozes i jednu epizodu piki blajndersa da pogledas, ne mora se ispeci dvesta komada pa da si ceo dan pored sporeta. :)

Link to comment

Pa svi nesto nisu jeli 20-30 godina i nema toga da se kupi vec gotovo :). Te krofne su bratbratu sat vremena posla sa sve dizanjem testa tokom kojeg mozes i jednu epizodu piki blajndersa da pogledas, ne mora se ispeci dvesta komada pa da si ceo dan pored sporeta. :)

To ovi ostali. Ja krofne i mekike i ostale zezalice pravim na nedeljnoj bazi
Link to comment

nije problem zamesiti testo ali je problem prženje.

iz dna duše mrzim miris prženja u kuhinji i po kući.

taj smrad se kao za inat uvuče u sve i tri dana posle pravim promaju po kući kako bih izjurila prž iz zidova.

jedino da instaliram šporet napolju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...