Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Istina...kod jednog ozbiljnog vinara probo viljamovku koju pravi u malim količinama za sebe...ima tridesetak stabala.

više od pola roda mu propadne jer ih samo par puta prska....vadi semenke a ostavlja čaure i taj rad...

 

Kad je nasuo kaže: ,,Pomiriši...jedva da miriše na krušku, a kad otvoriš Takovo viljamovku miriše i hodnik ...ko da je Hugo Boss.,,

Edited by Musky
Link to comment

haha hugo bossss 

pekao sam (kao ispomoc drugaru) rakiju od dunje.drugar ima 5-6 stabala dunje i pece pravu cistu dunju.priprema je po negovoj prici cisto drkanje:secenje plodova dunje,kuvanje,priprema u buradima....posle svakog kazana smo bacali onu prevrelu masu koja je i dalje fenomenalno mirisala na dunju.on kaze da ako radis za trziste tu istu masu mozes da proteras kroz kazan i po tri puta uz dodatak secera naravno.dobijes secerusu koja ima smek po dunji ali bato moj...sta je to ?tako isto rade"domacini" i sa kruskom,kajsijom i onda je zavaljuju za 10 e kilo...

Edited by Haralampije
Link to comment

Kažem vam ja probao na placu gde sam u zlatna vremena dokolice sa pokojnim ocem i 45 stabala šljive i 10-ak stabala dunje kao ajd da probamo dunju. Sve u svemu namučili se onoliko, vrlo slab prinos.

Ja cuo za sledeću varijantu:

Gaziš šljivu/jabuku da izbiješ miris, sečeš destilovanom i stavljaš aromu kajsije/dunje...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Bas tako, imas ekstrakte koji sluze samo za to.

 

Ima, ako sam dobro razumeo, i varijanta da se dodaju dunje u prepeku.

Link to comment

Dobro i koja onda rakija moze da se kupi? Ne treba mi egzotika, ne treba mi jeftinoca, treba mi samo da mogu da je kupim u maxiju, veru ili nekoj slicnoj radnji, a da ne sipcim do specijalizovane radnje na vracaru itsl. Sljiva je ok.

Link to comment

sad sam za vikend bio u rajcu, jedan lokalac me uvede u podrum i imam sta da vidim - rakija od oskoruse (divlje kruske). to volim najvise u cijeli svijet. pomirisem, sve odlican 5, tipicna kombinacija voca, oporosti i nekakvog dima. potegnem i skoro da se zagrcnem - majstor je nasvirao alkohol na 48% i to realno ne moze da se pije. mislim moze ali je u ustima kao bilo koja srpska brlja koja sluzi zaboravu i nicemu vise. na kraju je nisam kupio posto me smara ceo taj etitjud - tako mi pravimo rakiju ovde - kad si se vec iscimao da kupis oskoruse po kraju onda se iscimaj da naucis kako se prave rakije koje treba da imaju i ukus, a ne samo miris. blah.

Link to comment

zuta osa superior, prava sljiva nenaparfimisana, mirise taman kolko treba, u ustima klizi u stomaku greje.. nije jeftina

 

to je ok, ali nije je bilo u dva maksija.

Link to comment

sad sam za vikend bio u rajcu, jedan lokalac me uvede u podrum i imam sta da vidim - rakija od oskoruse (divlje kruske). to volim najvise u cijeli svijet. pomirisem, sve odlican 5, tipicna kombinacija voca, oporosti i nekakvog dima. potegnem i skoro da se zagrcnem - majstor je nasvirao alkohol na 48% i to realno ne moze da se pije. mislim moze ali je u ustima kao bilo koja srpska brlja koja sluzi zaboravu i nicemu vise. na kraju je nisam kupio posto me smara ceo taj etitjud - tako mi pravimo rakiju ovde - kad si se vec iscimao da kupis oskoruse po kraju onda se iscimaj da naucis kako se prave rakije koje treba da imaju i ukus, a ne samo miris. blah.

 

48% nije nenormalno za rakiju, štos poludo

Link to comment

stvarno je tesko,dodas 1,4 dl na litar te od 48% i dobijes 42% ako je ukus bio los onda nista

Edited by Haralampije
Link to comment

http://www.jelickidukat.rs/

 

Nisam poznavalac ,,šljive,, i prvi put probao prošle godine, ali ovo je pizdarija od račije.

 

Možda to nije najbolji kompliment brendu ali kao da piješ vrhunski burbon.

 

Ultradefinisan i koncentrovan ukus i neverovatno ,,skupa,, aroma...i svaki gutljaj isti doživljaj. 

 

Ima ga na NIS-ovim pumpama.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...