Jump to content
IGNORED

istorija srednjeg veka


MayDay

Recommended Posts

Istoričari mili, ako mogu još jednom da pitam. Koje tačno knjige od Brandta i Žorža Dibija? Od Arona Gureviča pretpostavljavam da treba da čitam Medieval Popular Culture?Od Bloha sam našla Feudalno Društvo online, kao i Le Gofa. Thanks a lot!

Edited by MayDay
Link to comment

Zanimljivo mi kako i ovi dokumentarni Hitler čeneli tretiraju celu istoriju pa i srednji vek poprilično kroz današnju prizmu. Da ne spominjem unijatske kraljeve, templare, hospitalce i Aleksandra protivu Irana i talibana, sad je hit Karlo Veliki tvorac ideje ujedinjene evrope.

Edited by francuski sobar
Link to comment

mayday, kada završiš sve to uzmi57854.jpgi gustiraj polakoEDITako ne uspeš da nađeš Brandta, solidan pregled srednjovekovne istorije je i1ddef9e0-e6af-012c-8f9c-0050569428b1.jpgza Vizantiju naravno16291028767822512dd45b23dc9.jpgiako je možda malo zastarelo, ipak treba ispoštovati navjećeg srpskog istoričara

Edited by Arbeitmann
Link to comment
Arbajtmane, sad vidim nastavak. Našla sam Miroslava Brandta na hrvatskom na scribd. Jeeij!
Brandt je bio jedan od najvećih manijaka međ jugoslovenskim naučenjacima. Pravi onaj Famous Historian. Srednjovjekovno doba povijesnog razvitka je otprilike na 1/3 skraćena skripta za njegov ispit na FFZU.monty_python_holy_grail_a_famous_historian.pngČestita moderacijo, možete ovo prebaciti na neki od odgovarajućih topika.
Link to comment
Ne, ne, mene srednjevekovni čovek kopka već jako dugo.Arbajtmane, sad vidim nastavak. Našla sam Miroslava Brandta na hrvatskom na scribd. Jeeij!
ja ponovo moram da preporucim srednjevekovno imaginarno zak le gofa. to su sabrani eseji koji su prvi put bili objavljeni pod nazivom za jedan drugi srednji vek.i znam da je neozbiljno (donekle) ali prvih dvanaest svezaka tornjeva boa-morija je divan vizuelni vodic kroz severnu evropu i bliski istok razvijenog srednjeg veka uz zaista vanredno dobru karakterizaciju likova.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...