Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Imam Toshibu, star nekih 7-8 godina, do sad radio besprekorno

E, sad imamo situaciju: počinje ventilator kulera da mu crkava čini mi se... Zuji, vibrira, zveči, ubrzava pa usporava... Kao da je pomeren iz ose. Ima li šanse da se nađe rezervni/zamenski ili da se popravi nekako? Preporuke, iskustva?

Otvarao sam ga dokle sam mogao, kuler ne mogu da izvadim, bakarna cevka ide kroz njega ili tako nekako. Ne mogu ni ventilator da odvojim i da ga skinem, ima metalnu masku preko, stigao sam do granice krckanja plastike...

Link to comment

Koja Toshiba? Ja sam na mojoj (satelit c655, stara 6 godina) bezbroj puta vadio/čistio kuler, na kraju sam kupio novi i zamenio ga... Čak sam menjao i pastu na procesoru (ymmw, not for a faint of heart)

 

Edit: od tisuću otvaranja sam sjebo par navoja na plastici gde dođu šarafi, plus poslednji put nešto nije selo 100% kako treba, pa sad malo zjapi ćošak kod ekrana, al' to mu je za bolje hlađenje :)

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Satellite Pro S500

Otvarao i ja x puta, jedno vreme sam zvrndanje "sređivao" ubacivanjem parčeta cevčice za pijenje sokova :isuse: između kućišta ventilatora i plastike koja spaja ventilator i hladnjak, pa ponavljao kad se pomeri...

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Ima sigurno po e-bay kulera sa sve heatsinkom za ~20 evrića...

 

Kod mene se ventiš lako skida, a da se ne diraju cevke, i koštao me 6e, free poštarina, ništa carina, došao poštar i tutnuo mi paketić u ruke :)

Link to comment

Pa da, moj ima tri (baš) sitna šrafića (jedan se vidi, a druga dva moraš da tražiš dole u mraku :D ) kojima se otkačinje sa heatsinka.

Gledam na YT, izgleda da je kod tebe mrka kapa, mora da se skine ploča i ceo heatsink, da bi došao do samog ventiša (za zamenu - za čišćenje valjda možeš da skineš onaj limčić odozgo pa da očistiš četkicom i izduvaš prašinu iz onih rebaraca, premda se i to najbolje očisti kad se skine sve...)

Link to comment

Imam Toshibu, star nekih 7-8 godina, do sad radio besprekorno

E, sad imamo situaciju: počinje ventilator kulera da mu crkava čini mi se... Zuji, vibrira, zveči, ubrzava pa usporava... Kao da je pomeren iz ose. Ima li šanse da se nađe rezervni/zamenski ili da se popravi nekako? Preporuke, iskustva?

Otvarao sam ga dokle sam mogao, kuler ne mogu da izvadim, bakarna cevka ide kroz njega ili tako nekako. Ne mogu ni ventilator da odvojim i da ga skinem, ima metalnu masku preko, stigao sam do granice krckanja plastike...

 

http://www.kupujemprodajem.com/Toshiba-Satellite-P500-kuler--33849843-oglas.htm

 

sumnjam da je to ("p500"), al ono ima tih stvari

Link to comment
  • 2 weeks later...

HD na 5400rpm, znam kada sam kupio laptop pre 7god da je imao taj hard i bio je sporiji od 5godina starijeg desktopa, veliko razocarenje.

 

Nisu godine tu presudne, tako da to nije neobično da nov laptop bude sporiji od 5 god. starog desktopa (a bogme i laptopa).

Link to comment
  • 4 weeks later...

Valjda BC group nije njegov, ja uzeo kod njih prije par godina, baš su kulturni i gotivni bili. 

thanx za ovo. shop za svaku preporuku. veoma sam zadovoljan uslugom i komunikacijom, plus na samom sajtu možeš da pregovaraš oko spuštanja cene

Edited by maheem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...