Jump to content
IGNORED

windows 1985


katamaran

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    26

  • Razzmatazz

    15

  • hattori

    14

  • Indy

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eh sad, kad bi breakthrough bio kriterijum razlikovanja modela računara, mogli bismo da nabrojimo vrlo malo različitih računara ukupno. :)Čik pitaj ovde vlasnike Mekova jesu li Apple i PC isti računari - koriste (sada barem) iste procesore, čipsetove, gpu-ove itd. Samo obuci prvo opremu hokejaškog golmana.
ahhh opet se nismo razumeli :)pricam generalno sa stanovista onih koji su se mahom igrali. po tom kriterijumu ova dva modela bas imaju minimalne razlike.
Link to comment
  • 8 months later...

Ne znam đe da ovo stavim, možda nekom pomogne..

Long delay before all services are ready after you install an application on a computer that is running Windows 7 or Windows Server 2008 R2

Symptoms

You install an application on a computer that is running Windows 7 Service Pack 1 (SP1) or Windows Server 2008 R2 SP1. The application creates a file whose file name is longer than 127 characters. In this scenario, every time that the computer is restarted, you experience a long delay before all services are ready. For example, this issue occurs after you install Serbian Language Pack.

Cause

This problem occurs because a file name longer than 127 characters causes Windows not to insert an entry for the catalog into the database and triggers a rebuild of the catalog database every time that the Cryptographic Services service starts. This rebuild operation consumes time and CPU resources.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 years later...
Nekako mi se čini da bi ovo bilo najpogodnije mesto... 

 

Pretresajući špajz našao sam matoru 486icu za koju sam bio ubeđen da je završila davno u kontejneru. Na moje ogromno iznenađenje, izgleda da je OK u hardverskom smislu, problem je samo što je operativni sistem propo, sećam se da mi je surduknula 95ica te neke 1998. godine, a pošto sam ionako kupovao novu mašinu ovaj sam evidentno samo gurnuo u špajz as is, tako da sad mogu samo da ga uključim i blejim u "non system disk or disk error".

 

Sad me zanima, jel postoji neka mogućnost da ja taj stari hard uključim u neki iole noviji komp, pa da uz pomoć nekog alata formatiram u FAT16 (mislim da je to bilo aktuelno za dos), snimim dos, drajvere, ostale zajebancije, sredim config.sys i autoexec.bat pa da ga onda full sređen samo vratim u tu 486icu? Baš bi hteo da ga oporavim nekako a ne da mi se da rovarim sad dalje po tom špajzu u nadi da mi je ostala kutija disketa, za koje je ogromno pitanje da li bi radile uopšte sad posle dvadesetak godina.

 

Inače HDD je valjda neki Conner od 540MB, kontam neka generacija 1994 otprilike...

Edited by Deco
Link to comment

Zavisi od kontrolera. To je valjda IDE disk, pa ako imas kompjuter sa IDE kontrolerom ne vidim zasto ne bi radio. Pod uslovom da je sam HD fizicki ispravan, jel'da.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...