Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

Lol, nijedan telefon ne vredi tih para.

 

Za ono što 99.99% korisnika koristi telefon u 99.99% vremena i telefon od 200 300 evra će obavljati savršen posao, naravno ko ima para i voljan je da ih na to potroši i/ili mu se baš sviđa određeni model nek navali, za sve ostale ne vredi davati toliko novca za telefon. Pogotovo što je cena Note 8 čist bezobrazluk od strane Samsunga, da li da pokriju gubitke od sedmice ili da pariraju cenom novom iPhone-u, ali je nerealno visoka.

Link to comment

Lol, nijedan telefon ne vredi tih para.

 

Za ono što 99.99% korisnika koristi telefon u 99.99% vremena i telefon od 200 300 evra će obavljati savršen posao, naravno ko ima para i voljan je da ih na to potroši i/ili mu se baš sviđa određeni model nek navali, za sve ostale ne vredi davati toliko novca za telefon. Pogotovo što je cena Note 8 čist bezobrazluk od strane Samsunga, da li da pokriju gubitke od sedmice ili da pariraju cenom novom iPhone-u, ali je nerealno visoka.

 

 

Slažem se sa napisanim, ne postoji ništa što bi moglo da opravda cenu telefona od 700-800e, osim ljudske sujete. Naravno, potpuno je okej da svako kupuje ono šta može i želi, ali je 800e previše za potrošnu robu sa vrlo ograničenim rokom trajanja koja će kroz dve godine da vredi 200e. Ni polovni automobili ne gube toliko na vrednosti.

Link to comment

A stvarno, šta u današnje vreme ovi od 700 rade što ovi od 300 ne rade? Slikaju bolje?

 

Android jeftinjare jesu do pre pre par godina bile teška patnja, ali ne važi to već neko vreme

Link to comment

A stvarno, šta u današnje vreme ovi od 700 rade što ovi od 300 ne rade? Slikaju bolje?

 

Android jeftinjare jesu do pre pre par godina bile teška patnja, ali ne važi to već neko vreme

 

Ovi flegšipovi od 700+ svakako jesu kvalitetniji od ostalih telefona sa skoro identičnim karakteristikama (izrada, detalj), ali svakako ne opravdavaju razliku u ceni. 

Link to comment

Ovi flegšipovi od 700+ svakako jesu kvalitetniji od ostalih telefona sa skoro identičnim karakteristikama (izrada, detalj), ali svakako ne opravdavaju razliku u ceni. 

Jesu, malo sutra... Googlaj S8 cracked screen ili nešto slično... Ljudima je staklo pucalo iz čista mira... Mom kolegi, bukvalno je puklo od vibracije, stojao mu na stolu..

 

Prošle godine sa Note-om (koji srećom nisma kupio, nisam imao dovoljno para na kartici, sva sreća) svi znamo šta se desilo...

 

Jbg, nije to kao što je nekad bilo, da flagship bude stvarno trajan... Note 2 mi je trajao 4 godine, a dobio sam ga već korišćenog, sad čisto sumnjam da bi mi bilo koji Samsungov flagship toliko trajao...

Link to comment

Ovi flegšipovi od 700+ svakako jesu kvalitetniji od ostalih telefona sa skoro identičnim karakteristikama (izrada, detalj), ali svakako ne opravdavaju razliku u ceni.

Ne kažem da ne postoje razlike, bila bi ludost tvrditi suprotno. :)

 

Ali upravo to opravdavanje razlike u ceni sve teže ide iz godine u godinu...mislim samsung nam je skoro kao killer feature prodavao ono umrežavanje više istih telefona u jedan veliki zvučnik, wtf? :D

Meni je poslednji put bilo jako teško da ubedim sebe da puknem neke veće pare kad sam video šta se sad dobija za 200-300 eura. I zaista ne mogu da kažem da sam i u jednom trenutku zažalio što nisam išao na nešto skuplje.

Edited by Ruxin
Link to comment

Jesu, malo sutra... Googlaj S8 cracked screen ili nešto slično... Ljudima je staklo pucalo iz čista mira... Mom kolegi, bukvalno je puklo od vibracije, stojao mu na stolu..

 

Prošle godine sa Note-om (koji srećom nisma kupio, nisam imao dovoljno para na kartici, sva sreća) svi znamo šta se desilo...

 

Jbg, nije to kao što je nekad bilo, da flagship bude stvarno trajan... Note 2 mi je trajao 4 godine, a dobio sam ga već korišćenog, sad čisto sumnjam da bi mi bilo koji Samsungov flagship toliko trajao...

 

Više sam mislio na onaj WOW efekat kada uzmeš neki od tih telefona u ruku. A dobro je što si pomenuo trajnost, jer su te četiri godine otprilike duplo više od očekivanog trajanja telefona. A da pukneš 800e za nešto što će za dve godine već da bude prosek ili ispod, meni je nepojmljivo.

 

Možda je najbliže poređenje sa kompjuterima, ja sam uzeo mašinu za oko 500e pre sedam godina (bez monitora) i to ni tada nije bilo nešto najjače što postoji. Lepo me služi i do sada ništa nisam menjao, svakodnevni rad, neobavezno igranje i evo prvo osveženje hardvera će biti SSD koji planiram u najskorijem periodu. I onda uporedi to sa davanjem recimo 800e za laptop koji će (minus baterija) moći lepo da te služi poduži niz godina i ja onda u glavi nikako ne mogu sebi da opravdam pucanje velikih para na telefon.

 

 

Ne kažem da ne postoje razlike, bila bi ludost tvrditi suprotno. :)

 

Ali upravo to opravdavanje razlike u ceni sve teže ide iz godine u godinu...mislim samsung nam je skoro kao killer feature prodavao ono umrežavanje više istih telefona u jedan veliki zvučnik, wtf? :D

Meni je poslednji put bilo jako teško da ubedim sebe da puknem neke veće pare kad sam video šta se sad dobija za 200-300 eura. I zaista ne mogu da kažem da sam i u jednom trenutku zažalio što nisam išao na nešto skuplje.

 

Ma prosto, to je Epl patentirao, uz realno vrlo kvalitetan proizvod ti prodaju i priču, kojom cenu proizvoda dignu za 200 i više %. Samsung to isto radi onima koji neće Ajfon, ali ipak hoće Ajfon koji nije Eplov. I onda izmišljaju te neke gluposti, kao što si naveo to umrežavanje. Mislim i da je Epl isto tako forsirao neke fičure kao revolucionarne, a koji su već uveliko postojali kod drugih proizvođača :lol:

 

Jebiga, ovce, šišanje...

Link to comment

 sad čisto sumnjam da bi mi bilo koji Samsungov flagship toliko trajao...

 

Note 5 je fantastičan, mislim da može da traje sasvim dovoljno dugo. (EDIT. Istina, on nije bio ni malo jeftin kad je izašao.)

 

Čak i kad fizički traju, ne znači da možeš da ih koristiš efektivno (ja imam sad malu kolekciju još uvek funkcionišućih smartfonova koji mogu da služe kao paper weight jer su odavno napušteni sa apdejtima OS-a i apps... U ovom smislu, Apple je znatno veći prekršitelj od Samsunga i ostalih androiđana. Ja sam do pre neki mesec koristio S4 koji je savršeno radio sve što mi treba, a to je već onoliko "prevaziđen" model. iPhone 4, s druge strane... zaboravite na to.)

Edited by Indy
Link to comment

Ovi flegšipovi od 700+ svakako jesu kvalitetniji od ostalih telefona sa skoro identičnim karakteristikama (izrada, detalj), ali svakako ne opravdavaju razliku u ceni. 

 

 

Više sam mislio na onaj WOW efekat kada uzmeš neki od tih telefona u ruku.

 

Nije ni to više kao ranije, da jeftin telefon znači jeftina plastika, a flagship unibody metal, glass back, titanium i ostale zajebancije.. i jeftini telefoni sad dolaze sa kvalitetnom izradom, a pogotovo što većina ljudi ionako stavi telefon u neku futrolu pa se ni taj dizajn ni kvalitet izrade ne vide na svakodnevnom nivou.

 

 

 

 

Ma prosto, to je Epl patentirao, uz realno vrlo kvalitetan proizvod ti prodaju i priču, kojom cenu proizvoda dignu za 200 i više %. Samsung to isto radi onima koji neće Ajfon, ali ipak hoće Ajfon koji nije Eplov. I onda izmišljaju te neke gluposti, kao što si naveo to umrežavanje. Mislim i da je Epl isto tako forsirao neke fičure kao revolucionarne, a koji su već uveliko postojali kod drugih proizvođača  :lol:

 

Apple prodaje priču, ali gotovo nikad oni ne izmišljaju nove stvari, njihov fazon je uvek bio doing it right, uzeti nešto s čim su drugi eksperimentisali i napraviti da zapravo bude funkcionalno i korisno, e sad koliko često je to zapravo i slučaj, a koliko je samo priča je za debatu. Lično mislim da otkako je Steva umro nije ni Apple ono što je bio, pa i oni izbacuju poluproizvode, beta ili čak alfa verzije softvera na tržište i prodaju to kao killer feature, tipa Siri ili Apple Maps u stanju u kom su bili kada su predstavljeni

 

Link to comment

Note iPhone 4, s druge strane... zaboravite na to.

Šta? Ja četvorku imam od negde 2009., već sam i zaboravio, a sve što mi je bitno radi i još ne vidim potrebu da uzimam novi. Jeste, ne mogu da instaliram najnoviji iOS, pa ne mogu ni da vatam pokemone i sl. :D

 

Mislim, ne zajebavam, stvarno me zanima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...