Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

ja isto kod neobeeja vec 1.5godinu, tad je isto bio najjeftiniji i sasvim dobarsamo sam ja sa tadasnjom techsupport ekipom imala bas super kontakt, a sad su se doduse sve nesto izmenjali, pa ne mogu reciu svakom slucaju, na kraju sama resim problem ako imam, jedino kad mi se pokvari ruter ih obradujem : )) (ne znam, kao da kod nas uvoze lose rutere - ovo mi je 5. za 1.5godinu.)

Link to comment
Nego,sad videh Neobee cenovnik i izgleda da je megabit (Home flat) 1750 dinara sa PDV-om. U cemu je kvaka? :huh:http://adsl.neobee.net/paketi.htm th_15486_neobee_122_878lo.jpg
Moj prvi post ovde. :) Kolika posecenost za manje od dve nedelje? :o I ja koristim taj paket. Nema kvake, sve radi kako treba i po propisanim brzinama (doduse ne koristim torrente, vec za download koristim uglavnom rapidshare). Dobra stvar, koja mi se svidja kod Neobee-a, je to sto se uplata moze uplatiti preko SMS-a (064 samo, pa sam predhodnih meseci obilato koristio one dopune 980+ i prakticno sad koristim ADSL za Dž)
Link to comment
Takodjer, za VoIP je bitno da se ne radi port shaping i bucketing, sto itekako postoji kod nasih providera.
pa nznm, meni voip ide solidno preko neobee, hoće da štuca jedino kad smo konferencijski, ali to se obično reši tako što sesiju počnu ovi iz inostranstva
Link to comment

Da pohvalim sezampro ADSL :)Plaćam malo manje od 1500 din za (sada) 512 MB, stabilan je (osim kad se meni zaglupi ruter) a i ljudi iz podrške su stvarno stručni.Bitna stvar: ne ukidaju net ako zakasniš sa uplatom, ja jednom zakasnila 20 dana (nisam bila kući) i nikom ništa, pretpostave da si odsutan ili već nešto, ne dižu paniku ili šalju opomene. Vrlo uviđavno i predusetljivo.

Link to comment
Bitna stvar: ne ukidaju net ako zakasniš sa uplatom, ja jednom zakasnila 20 dana (nisam bila kući) i nikom ništa, pretpostave da si odsutan ili već nešto, ne dižu paniku ili šalju opomene. Vrlo uviđavno i predusetljivo.
Ja se par puta bas polomio da stignem pre nego sto istekne onih 15 dana kasnjenja koliko zvanicno tolerisu :wacko:
Link to comment

sezampro, takodje, jaka cetvorka.ali i problemi sa kojima evo vec trece strucno lice ne moze da se izbori.u pitanju je neka polujavna sema sezamproa direct@home koja je, kako cujem, u povoju. moja sreca sto zivim blizu 'renomirane' jugodate, te tako imam 2 mB po ceni od 3390 din.sve je bilo divno dok nisam pozelela ruter. prvi problem uobicajen, portovi, torenti, resen lako. onda iznenadjenje: torenti sibaju ko ludi, kao i soulseek i sve ostale skidajuce radnje, dok se net ne otvara, ali uopste. iskljucim torente, restartujem sve, ista prica.promenim ruter, zaboravim torente (privremeno, naravno), dodam wap, brzina jedva dovoljna da otvori neki malo zahtevniji sajt, o youtube da ni ne pomisljam. izbacim wap, radi samo ruter, mnogo, mnogo sporije.u pitanju su ruteri i modemi koje sezam deli, ali sam pozajmila i neki fensi ruter, zaboravih mu ime, i sa njim je bila slicna situacija.sve ispocetka i tako jedno desetak puta, da bi jedan od strucnih lica primetio neobicnu stvar - da je SNR Margin Down/Up(dB) ? jedva 6 dba a normalno/pozeljno je 25-35.naravno, meni sve to spanska sela, i pored kukanja sezamu i njihovoj tehnickoj podrsci, koja mi kaze da je to problem sa linijom i da je na telekomu da to sredi, ne znam sta jos da poduzmem.jedan od predloga je da kupim modem sa ethernet ulazom, a ne usb kao ovaj sto deli sezam, pa da spojim appleov airport express pa tako sirim wireless po stanu. nemam dovoljno znanja da shvatim da li je to resenje.nije da mi je neophodan ruter, sa modemom sve super sljaka i nema amabas nikakvih problema, ali gledala i ja one filmove gde se cice setkaju sa laptopom po stanu, pa bih i ja to volela tako.ima neko neki predlog ili zna nekog ko bi mogao ovo da mi razresi?

Link to comment

Znam da je nekih 70-ak din manje, ali postupak u Pošti mi je sasvim jednostavan, a i obzirom da mi se dešava da zakasnim sa uplatom blam me da im ''izađem na oči'' :blush:nbgd, tolerišu i više od 15, trust me. Naravno, nije fora biti bezobrazan pa ne platiti po više od mesec dana, ali stvarno su skroz fleksibilni. Ja stalno planiram da platim 6 meseci unapred pa da budem mirna, ali mi žao para :rolleyes:

Link to comment
Idemo redom: SNR je odnos snage signala i suma, parametar koji stvarno zavisi od Telekoma (tj. linije). Medjutim, ako kazes da ti net dobro radi sa modemom, pretpostavljam da je problem u podesavanju rutera.Sezamov ruter je smece, kao i svi ruteri koje provajderi dele za dz, no to nije problem koji tebe muci. Pretpostavljam da si prilikom podesavanja rutera da bi dobro radio sa p2p programima (torentima, mazgama...) problem otvaranja portova resila dodeljivanjem "staticke" adrese lokalnoj masini, pa si otvorila samo port za p2p, a zatvorila sve ostale. Preporucujem da to ne radis, nego da otvoris portove direktno (napisi koji ruter imas, pa da ti objasnim kako se to radi).
nisam kod kuce trenutno, pa da ne dajem lazne podatke, dojavicu. mada mi se cini da nisam zatvorila ostale portove ali o tom, potom.wap pominjem jer sam/strucnjaci ostali/ pomislili da se nesto kolju medjusobno.hvala puno unapred. sto bih volela da sve bude kako treba po tvom savetu pa da jednom nadobudnom kazem da nabije diplomu u guzicu :rolleyes:
Link to comment

sezam pro, 512 flat...dva dana, za sada nemam zamerke, njihov ruter, malkice je jadan ali radi....sad mi trebaju adrese nekih lepih servera za mazgu, gde ima fine muzike i starih filmova...anyone?

Link to comment

Mislim da sam prvi na ovom topicu koji će pohvaliti Beotel. ADSL zatražen jednog petka, u ponedeljak je bilo sve spremno. Kao poređenje mogu navesti da je komšija istog dana tražio ADSL od Telekoma i dobio ga posle nedelju dana. Tehnička podrška je ljubazna i stručna. Za oko pola godine korišćenja njihovih usluga nije bilo nekih većih problema sa brzinom. Nekoliko kraćih prekida ne ide na njihovu dušu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...