Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

ovde imam 10kg kukuruza secerca u zamrzivacu a posto tamo gde idem nemam zamrzivac nesto mi palo na pamet da li bi mogla taj kukuruz nekako da konzerviram u tegle?

vidim po netu da ugl konerviraju svezi ali i ovaj je sveze zamrznut pa kad se skuva mu dodje isto?..sta mislite?

Link to comment
  • 1 month later...

Evo :)

Tri/cetiri cluka /srednje velicine/ izchoperisati sa jednom celom ljutom paprikom i 3-4 cena bluka. Sve to staviti u dublju serpu sa jednom vecom soljicom ulja i posoliti i staviti pola solje braon secera .... dinstanti jedno 15-20 min dok se skroz ne ukuva i pocne da karamelizuje, taman za to vreme iseci i ischoperisati 2 kg zelenog paradajza, prve dve ture jako sitno ostale malo krupinije. Kad je luk gotov sipati paradajz, dodati pola solje sirceta i sok od dva limuna, dodati jos soli ako je potrebno, i sledece zacine> bibera /dve- tri kasicice, grumen rendanog djumbira, seckanog bosiljka, pola kasicice cimeta, malo karanfilica, muskata, i kasiku semena gorcice .... + 200 grama grozdjica ... ostaviti sve da se kuva oko 45 minuta, ili vec kad se dobro ukuva. Kad se ukuva dodati jos zacina ako je potrebno i po ukusu, treba da bude i slatko i kiselo i ljuto ali onako harmonicno, kao pikantnija tursija. To je vec pitanje ukusa. Bude za tri-cetiri manje ajvar teglice. Ja sam stavila u frizider ali trebalo bi da se odrzi duze i u spajzu. Anyway, kod mene je skoro tegla otisla od juce :)). Super je i za tost .... u kombinaciji sa majonezom za pohovanu piletinu ili pljesku u somunu je cista perverzija. I ako se ne racune pranje chopera sve se kuva u jednoj serpi, nema puno sudova :))

Link to comment

Sušeni paradajzići :)

 

Krenulo se od 2 kile

 

E62Uyim.jpg

 

RJgs9Dr.jpg

 

a posle skoro 12 sati sušenja na 100 stepeni skvrčnuli su se u ovoliko

 

riydGIO.jpg

 

i stali u malu teglicu  s muljem i začinima.

Kad se već bilo pri belome luku i ulju eto i malo brusketa da se krcka  :wub:

4BNzJSr.jpg

Link to comment

od zelenog paradajza pravila sam nešto kao u ulju pa svašta sa zaéinima

a sad napravila dve tegle džema..ukus kao od smokvi

 

ali mi rekla drugarica da je to opasna varijanta, da zeleni paradajz ima nešto štetno..nisam upamtila baš sve

 

ali uglavnom može kiselo, ali slatko ne

 

da li neko zna više o tome

Edited by logoped
Link to comment

ima solanin, prilično otvrovnu supstancu, ali nisi precizirala da li je reč o zelenoj sorti paradajza (moj akeva ima ima u bašti) ili nezrelom paradajzu. pretpostavljam da je ovo drugo.

 

taj solanin se razgrađuje u turšiji, to znam, za ostalo neam pojma, ali presan ne sme da se jede

Link to comment

Sušeni paradajzići :)

 

Krenulo se od 2 kile

 

E62Uyim.jpg

 

RJgs9Dr.jpg

 

a posle skoro 12 sati sušenja na 100 stepeni skvrčnuli su se u ovoliko

 

riydGIO.jpg

 

i stali u malu teglicu  s muljem i začinima.

Kad se već bilo pri belome luku i ulju eto i malo brusketa da se krcka  :wub:

4BNzJSr.jpg

imam ja oko 20kg sušenog paradajza (ostalo od sezone...), ako je neko zainteresovan.

Link to comment

ima solanin, prilično otvrovnu supstancu, ali nisi precizirala da li je reč o zelenoj sorti paradajza (moj akeva ima ima u bašti) ili nezrelom paradajzu. pretpostavljam da je ovo drugo.

 

taj solanin se razgrađuje u turšiji, to znam, za ostalo neam pojma, ali presan ne sme da se jede

Reč je o nezrelom paradajzu, dve tegle pekmeza sam bacila..Neodgovorno je od sajtova za recepte što nemaju podatke o štetnosti nekih namirnica ili njihovih kombinacija...zaista nisam imala predstavu o tom solaninu..a recept za ovaj pekmez se na primer prenosi i usmenim putem među domaćicama...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...