Jump to content
IGNORED

Srbi i Srbijanci, još jedna od onih rasprava


stoka

Recommended Posts

Ako nazivaš sve srbe srbijancima, uključujući i one proterane iz hrvatske, u podtekstu im osporavas pravo na vezu sa hrvatskom i delegitimizujes njihovu vezu sa prostorima gde su vekovima živeli

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

od kad znam za sebe, srbin iz uze srbije

 

ne znam zasto vam je neobicno da se u cg, hrvatskoj i bosni koriste terminni koji se u srbiji ne koriste ili da znacenje ili konotacija malo varira

to nije nikakav novogovor

 

nemoguce da ste to tek sad otkrili

 

hamlete, moja bi prva impresija bila da se konotira da su srbi u hrvatskoj na vjekovnim ognjistima koliko i srbijanci u srbiji

Edited by morgana
Link to comment

od kad znam za sebe, srbin iz uze srbije

 

ne znam zasto vam je neobicno da se u cg, hrvatskoj i bosni koriste terminni koji se u srbiji ne koriste ili da znacenje ili konotacija malo varira

to nije nikakav novogovor

 

nemoguce da ste to tek sad otkrili

 

ma de sad otkrili pa bilo na forumu samo bar 3 puta rasprave :D

 

a bold - konotacija ume malo vise da varira, ali nije bitno. U CG verujem da se koristi samo da bi se lakse objasnilo (ili kod Srba iz BiH), ali ima i drugih...konotacija

Edited by MancMellow
Link to comment

Ako nazivaš sve srbe srbijancima, uključujući i one proterane iz hrvatske, u podtekstu im osporavas pravo na vezu sa hrvatskom i delegitimizujes njihovu vezu sa prostorima gde su vekovima živeli

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Pa to niko ne radi. Baš zato i postoji reč Srbijanci, da bi se razlikovalo od svi Srbi

Link to comment

Ako nazivaš sve srbe srbijancima, uključujući i one proterane iz hrvatske, u podtekstu im osporavas pravo na vezu sa hrvatskom i delegitimizujes njihovu vezu sa prostorima gde su vekovima živeli

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Ne, nije to problem, evo sta je (ili bio) problem - Srbijanac = stanovnik uze Srbije,. Srbijanski predsednik - predsednik uze Srbije :)

Link to comment

od kad znam za sebe, srbin iz uze srbije

 

ne znam zasto vam je neobicno da se u cg, hrvatskoj i bosni koriste terminni koji se u srbiji ne koriste ili da znacenje ili konotacija malo varira

to nije nikakav novogovor

 

nemoguce da ste to tek sad otkrili

 

hamlete, moja bi prva impresija bila da se konotira da su srbi u hrvatskoj na vjekovnim ognjistima koliko i srbijanci u srbiji

 

 

U BiH i hrvatskim medijima Srbijanac odavno nije Srbin iz uže Srbije već građanin Srbije. Dakle, i Novosađanin je Srbijanac. 

Reprezentacija Srbije je srbijanska reprezentacija a Nikolić je srbijanski predsednik.

 

Ne bi bilo zlonamerno kad bi i za jednu drugu državu na svetu važila ta distinkcija između nacionalnog i državnog/građanskog. Kad bi Putin bio rusijanski predsednik ili kad bi tekmu igrala hrvaćanska reprezentacija. No to u tamošnjim medijima važi samo za srpski-srbijanski.

 

Mislim mnogi u Srbiji Albance i dalje zovu Šiptarima ne?

Link to comment

pa sta? znaci, istom logikom jezika pojam srbijanac se razlikuje u hrvatskoj i cg.

 

da je hrvatska hrvatija mozda bi hrvati bili hrvatijanci

 

licite na 'slobo, hvala ti za geto'

Edited by morgana
Link to comment

Ne, nije to problem, evo sta je (ili bio) problem - Srbijanac = stanovnik uze Srbije,. Srbijanski predsednik - predsednik uze Srbije :)

 

Nema problema, jasno je šta je srbijanski predsednik. Pitanje je šta je "srpski predsednik", nešto kao predsednik Srba, svih Srba i ničeg osim Srba, a to nije Toma. Možda eventualno Nole

Link to comment

Nema problema, jasno je šta je srbijanski predsednik. Pitanje je šta je "srpski predsednik", nešto kao predsednik Srba, svih Srba i ničeg osim Srba, a to nije Toma. Možda eventualno Nole

 

A šta je hrvatski predsednik? Ili ajde, albanski?

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...