Jump to content
IGNORED

R. I. P. Umberto Eko


Аврам Гојић

Recommended Posts

znam da mi je reakcija skroz generation-Y, al baš me zveknulo ovo. lepo ne znam kako drugačije da artikulišem.

da me je vest načekala sutra, možda bi bilo drugačije, ali ovako me baš tresnulo. pogotovo što je čovek bio aktivan sve u 16... istu mi je reakciju izazvala i smrt rite levi montalčini - mokar peškir po sred nosa.

Link to comment

Prvo sam na tviteru videla objavu da je umro, ond je neko napisao da je to još jedna od onih lažnih internet objava. Odlučila sam da bude tako, kad izgleda da je, ipak, istina.

 

Mučna godina, odlaze važni ljudi.

Link to comment

Odlaze vazni ljudi, a novi se ne stvaraju u ovo mracno doba. Ne mogu da shvatim da covek nije dobio Nobela. Velikan.

 

Requiescat in pace.

Edited by IndridCold
Link to comment

Strasne li godine, za mesec i nesto jace odose cetvoro ljudi koje sam izuzetno cenio i koji su se debelo ugradili u ono sto smatram svojom intelektualnom i moralnom strukturom. Da mi je neko dao da napravim listu od deset javnih licnosti cija smrt bi me bas pogodila i rastuzila, Umberto Eko, Dejvid Bouvi, Harper Li i Alan Rikman bi svi nasli svoje mesto na njoj.

Edited by harper
Link to comment

Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemus :(

 

Baš mi je žao, jeste bio u cvetu starosti ali je puno uticao na mene.

 

Da, i mene je isprevrtao, naljutio, naterao da se zamislim i na kraju temeljno oduševio.

 

Kljunari su proglasili dan žalosti.

 

RIP

Link to comment

Spremajuci ispit u citaonici sam u jednom trenutku sisao iz citaonice medju knjige za izdavanje i hteo da malo napravim pauzu nekim "lakim stivom kratke forme". Naleteh na Kako sam putovao sa lososom i osecao sam se kao da sam popio lek za promenu raspolozenja.

 

Nisam  citao ni blizu koliko bi trebalo njegove romane, mada sam cesto citao njegove kolumne i intervjue, ali je jasna stvar koliko velikog i uticajnog coveka i intelektuacla smo izgubili (medju zadnjima kolumna koju je valjda Nedeljnik preneo a glede Fudbalskog Saveza Italije tj. ljudi u njemu tj. Karla Tavekia).

Link to comment

To sam jednom kupio na Zelenjaku dok sam čekao bus za nekih 50-100 dindži, uglavnom, mislim da sam produžio putovanje za stanicu-dvije više od planiranog da bih je u cugu završio, beskrajno simpatična i šarmantna knjiga. 

Link to comment

Велики писац. Велики губитак за свјетску књижевност. :(

Имао је одличан стил, читање његових књига је ужитак. Пријатно, течно...

Edited by CerdicLeboeff
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...