Jump to content
IGNORED

Ђускање са змајовима


porucnik vasic

  

45 members have voted

  1. 1. Од Плеса очекујем:

    • Ништа
    • Нешто
    • Да Мартин превазиђе самог себе
    • Биће само ново измузавање пара од несазрелих мушкараца и сексом закинутих тиинејџера
    • Да идући наставак испишу Лукић и Шнајдер у две руке
    • Да идући наставак испише Ноле Четник
  2. 2. Не могу да дочекам да прочитам нове авантуре:

    • Бабиног унучета на Зиду
    • Принцезе на змајском зрну (јајету)
    • (Не)духовитог златокосог Биберчета


Recommended Posts

Дванаести ујутро, пробудим се ја, па тркнух у Барнс и Нобл књижару у Џорџтауну, где смо се задесили послом тих дана. Био сам испред радње десетак минута и све нешто очекујем биће макар нешто слично као ономад када су се клинци окупљали да купе нова прикљученија младог Потера, макар једног фана који гризе нокте и чека да се радња отвори. Ништа. :isuse: Амазон је убио сву чар куповине књига. Отворише се врата, ја се прошетах, узех књигу, и досад прочитах само пролог. Не постизавам од посета пријатељима по Вашингтону.

Link to comment

Густирам, пало је 200 страна, све јако добро, чак и принцезица може да се свари засад. :wub:

Link to comment

Ih kaki ste, na topiku o seriji smo razglabali o knjigama samo tako, a sad kad imamo em poseban topik em knjigu u rukama - tri pišljive strane :DJa imam 1 ideju ko je ona Harpija u Meereenu, odnosno vođa iz senke lokalnih freedom fightersa terorista:

stanovita Green Grace, ona glavna sveštenica što je onoliko ubeđivala Daenerys da se uda. Veruje joj se tek tako bezveze, a miriše mi na nekog žestokog tradicionalistu. Još ju je ova ćurka poslala da pregovara sa Yunkai'i vojskom napolju - naravno neuspešno. Dajem 4/1 da je ona u pitanju.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Чек бре нисам завршио, као што написах густирам, и правим забелешке. Оно како видим Дебељко је задовољан, добија тениски лакат од потписивања, водају га као мечку од места до места, и зелембаћи се таложе на чекинг акаунт. Песма. :wub:

Edited by porucnik vasic
Link to comment
Ih kaki ste, na topiku o seriji smo razglabali o knjigama samo tako, a sad kad imamo em poseban topik em knjigu u rukama - tri pišljive strane :DJa imam 1 ideju ko je ona Harpija u Meereenu, odnosno vođa iz senke lokalnih freedom fightersa terorista:

stanovita Green Grace, ona glavna sveštenica što je onoliko ubeđivala Daenerys da se uda. Veruje joj se tek tako bezveze, a miriše mi na nekog žestokog tradicionalistu. Još ju je ova ćurka poslala da pregovara sa Yunkai'i vojskom napolju - naravno neuspešno. Dajem 4/1 da je ona u pitanju.

Slazem se.

Onaj kralj Harzoo™ je previse ocigledan, isto kao i Reznak. Grace se previse cesto nadje kad treba. <_<

Link to comment

Ja sam na nekoj 300-toj strani. Jbg, manjak vremena, a i ne mogu toliko dugo u kontinuitetu da buljim u ekran, za razliku od stare dobre knjige.Veoma sam zadovoljan Brenovim (naročito) i Džonovim pričama, dok su mi ove iz Valirije i Mirina poprilično razvučene i dosadne. Davosova prva dva poglavlja su opušteno mogla u jedan.Jedini wow momenat - kraj drugog Brenovog poglavlja. :)

Link to comment

Ivo, možeš uvek da skineš audiobook i slušaš usput. Ja probao (pošto sam već pročitao), ali deda koji čita mi ubija svako uživanje kreveljeći se kod svih ženskih (i nekih muških) glasova. Plus što mu Dolorous Ed priča cockney, tu sam već digao ruke.

Link to comment
Ivo, možeš uvek da skineš audiobook i slušaš usput. Ja probao (pošto sam već pročitao), ali deda koji čita mi ubija svako uživanje kreveljeći se kod svih ženskih (i nekih muških) glasova. Plus što mu Dolorous Ed priča cockney, tu sam već digao ruke.
Мени то одлично, дај линк.
Link to comment

Јуче умало да цркнем од смеха, када налетех на опис мука Тирионових у где патуљак стење као дебели човек на клоњи који има проблема са затвором. :lol::isuse: Ништа аутобиографскије у животу ниједан писац описао није. :Hail:

Link to comment

Martin moze da mi se nafasuje djidjana. uzasna, ali apsolutno uzasna knjiga.

trecina knjige se ne desava ama bas i apsolutno nista, da bi do kraja samo saznali da je Dany odlucila opet da ovlazi, da je red i Jona da ubije(mislim da mu je ovde nestalo ideja sta da radi, pa je odlucio da ubije jos nekoga, cisto eto tako reda radi... jebem ga u dupe ono debelo), sa Tyrionom pojma nema sta da radi, a od "manje centralnih" likova samo Asha jebe kevu. sve ostalo je slobodno mogao da preskoci. ah, da, jedna scena ipak. kada Jon sece glavu Slyntu, apsolutno jedini single moment u celoj knjizi koji zasluzuje paznju :Hail:

EDIT: jel mu zaista trebalo 5 godina da ovo odradi do kraja?! cmoooon

Edited by freakns
Link to comment

Pa da se desilo nesto u te prve dve trecine, culi bi za to u Gozbi. <_< Rasplet bi trebao da usledi u poslednje dve knjige, ovo je jos eye of the storm.

Link to comment

Морам да признам да ме је после свега Дебељко помало и разочарао. Првих пар стотина страница иду као вода, онда ништа, једно велико муљање, тако да могу да разумем децу која по нету бесне и запомажу да је превара. Догађаји на Зиду и у несрећном Марину су развучени само се странице попуњавају текстом. Мало сећања сер Деде је готово једино вредно спомена из друге половине књиге. Што је најгоре од свега до нове књиге има барем две године. Ко ће то све да сачека... :isuse: О ликовима:Принцезица је потпуно досадна, ничега у њој, празна је као спонзоруша са сплава, за њу Санса је ликчина. Уместо да је њен лик Дебели некако развијао, свео ју је на карикатуру америчке студенткиње на државном универзитету.Патуљак почиње сјајно, ода после Волантиса...јадно. Писац као да није знао шта ће са њим.Аша и брат јој воскресли Теон су вероватно понајбоље резвијени у целој причи, само ми није никако јасно шта са њима Мартин хоће да постигне. Марширање Станиса је епопеја због које књига вреди да се прочита.Џон као и Патуљак и Принцеза заглављен и шлајфује на велико. На почетку идуће књиге очекујем Мелисандру која му хита у помоћ после потпуно тупавог завршетка његове поседње главе. Бран готово не заступљен, оно малко што има моћно.Ланистерска кучка по први пут изазвала нешто друго у мени као читаоцу од жеље да јој отфикарим главу.Сер Деда једва да је заступљен.Виктарион као по обичају досадан.Престолонаследник Дорна...шта рећи а да се не напише спојлер. Све у свему, најгора књига од свих, што улива језу да ће све ово да се претвори у џорданисање. Била би то велика штета. :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...