Jump to content
IGNORED

Pekić


Indy

Recommended Posts

Joj, obigravam oko Besnila vec neko vreme (BIGZ-ovo staro izdanje, sa onim psecim ocima na koricama) i nikako da stignem. I must!
duboko si me razocarao. :(
Link to comment
  • Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    31

  • Аврам Гојић

    21

  • Indy

    17

  • porucnik vasic

    15

Odlicno, prve naznake polemike. Pekic bi to voleo. :DMislim da je neko lepo rekao da je Besnilo dobro za one koji inace ne citaju knjige. Ne znam bas kako bi se primili na Zlatno runo, posebno ako im zveknes svih 7 tomova u krilo.

Link to comment
Писца Руна ви помињете по Беснилу. :lol:
to su ti, čiča, 2 odvojena sveta, ta 2 romana. zato ij je besmisleno upoređivati. svaki je za sebe remek delo i to je to. pravom ljubitelju pekića oni su kao deca - podjednako dragi.
Link to comment
to su ti, čiča, 2 odvojena sveta, ta 2 romana. zato ij je besmisleno upoređivati. svaki je za sebe remek delo i to je to. pravom ljubitelju pekića oni su kao deca - podjednako dragi.
:thumbsup: Edited by Nesh
Link to comment
Mislim da je neko lepo rekao da je Besnilo dobro za one koji inace ne citaju knjige. Ne znam bas kako bi se primili na Zlatno runo, posebno ako im zveknes svih 7 tomova u krilo.
Neko je lepo rekao? Kakva isprazna poštapalica.Uzgred, voleo bih da vidim kako ti, 'koji inace ne citaju' izdrze trista devedeset jednu stranu...
Link to comment
besnilo sam uvek preporucivao i davao drugarima koji ne citaju knjige ;)
Neko je lepo rekao? Kakva isprazna poštapalica.Uzgred, voleo bih da vidim kako ti, 'koji inace ne citaju' izdrze trista devedeset jednu stranu...
Čitaj malo topik, pre nego što se zaletiš sa diskvalifikacijama...
Link to comment

onima koji nikad ne chitaju, daje se atlantida. kao - lajt, a sve je tu sto treba da bude.ali se iskreno nadamo da taj film nikada nece biti snimljen, jer ima kvalitet za 1 holivudsku produkciju najvisheg nivoa. opet, ako moze dzon kjuzak da igra glavnog... :P to sam rekla ja, sad ^_^

Edited by thermal bug
Link to comment

@April:Nisam od onih koji "ne čitaju knjige", ali sam im svakako bliži nego pasioniranim čitaocima. Trista devedeseti i jedna strana Besnila ne da nije bila problem za izdržati nego je najžalije što ih nije bilo bar još toliko. Dok mi je npr. "Uspenje i sunovrat..." sa svojih stotinak stranica bila daleko teža za čitanje. Sjajna knjiga, al veze nema sa Besnilom. "Novi Jerusalim" takođe. Besnilo je pisano "filmski", pitko, uzbudljivo, ne možeš ga spustiti iz ruku...

Edited by Idioteque
Link to comment
Писца Руна ви помињете по Беснилу. :lol:
Pekic je i pisac Runa, i Besnila (dosledno zanrovskog romana, pritom, u zanatskom smislu, boljeg za klasu od 99% stvari koje inace izlaze u softcoveru), ali bogme i onog tuznog pokusaja od "Atlantide" itd. Veoma volim njegov opus zato sto se vidi da nije bio gadljiv na eksperimente, da je voleo da hoda ukorak sa vremenom, makar pritom i pravio kreativne greske.
Link to comment

Još jedna knjiga koja se gotovo bez zatvaranja čita je Sentimentalna povest, a vidim da je niko nije spomenuo. Besnilo, naravno, al meni je i ova nekako prirasla :wub:, pa red je da se spomene.

Link to comment
Pekic je i pisac Runa, i Besnila (dosledno zanrovskog romana, pritom, u zanatskom smislu, boljeg za klasu od 99% stvari koje inace izlaze u softcoveru), ali bogme i onog tuznog pokusaja od "Atlantide" itd. Veoma volim njegov opus zato sto se vidi da nije bio gadljiv na eksperimente, da je voleo da hoda ukorak sa vremenom, makar pritom i pravio kreativne greske.
+1
Link to comment

Argonautika je knjiga kojoj se često vratim. Humor i iskonska vitalnost prefriganog Noemisa u svijetu sazdanom od prevara i iluzija su vrlo dobri za mentalno zdravlje. Dobro ste me podsjetili da pročitam opet Besnilo. Ulazi u ruksak za ljeto. Vreme čuda (ako je to ono s biblijskim apokrifima?) nisam uspio. Ne uhvatih glave ni repa.

Link to comment
Čitaj malo topik, pre nego što se zaletiš sa diskvalifikacijama...
Jesam se zaleteo...izvini.edit: na Besnilo sam mnogo osetljiv, stara tinejdzerska ljubav, nesto kao Siouxsie ili Velvet underground Edited by April
Link to comment

Runo je bilo prosto neverovatno dok sam citao, a planiram sad jos jednom posto sam prvi put citao pre 15 godina.Besnilo mi se nije dojmilo. Atlantida je odlicna, ali Novi Jerusalim bolji (meni bar).Godine koje su pojeli skakavci su mi bili fascinantni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...