Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

roman simić, u što se zaljubljujemo, priče (by архипелаг*)prvih dvadesetak strana zanimljivo, a onda još samo poneka slika/ideja, tu i tamo* loš povez, loš slog, bedan prelom, nepregledno, loš dizajnsve u svemu, odbojna knjiga, a g.b. tolko obećavao <_<

Link to comment

карандаш плотника / мануэль ривас, 2004.el lapiz del carpintero / manuel rivas, 1998.prvije puta da mi slicnosti i nalikosti formalne te atmosverske na andrica ivu ne izazivaju lahku zgaravicu i nepogresiv osecaj kako je sav taj tekst neko vec procitao te n-putno prezvakao - iz cega sleda da je za mene ostalo gotovo pa nista. da da nije sapun ali se tekstovi trose decko covece.rat spanski civilni /valjda je sva sila dokumentaraca odgledanih u detinjstvu i doprinela da sopstvene gradjanske ratove docekam sa naivnom idejom kako ce da se pokrbaju cobani na proplanku, letnji dan do podne, a mi cemo po selima da cekamo isporuke rotenkrojza iz neutralnih zemalja te spekulisemo karticama za snabdevanje / povest o sizofrenom frankisti, zatvorskom cuvaru i dzelatu u koga se uselio duh umjetnika sto ga je svojerucno otpravio u bolji svijet.

Link to comment
moj prvi intelektualni topik :wub: ne citam nista. najnedavnije procitana knjiga, murakamijeva 'juzno od granice, zapadno od sunca' ucvtstila je moj stav o murakamiju kao piscu za tinejdzere
Moja poslednja je "Igraj, igraj, igraj" od Murakamija i svidela mi se, najviše zbog toga što atmosferu iz knjige trenutno osećam i u sopstvenom životu. A i nije loše osećati se ponovo kao tinejdžer.Trenutno čitam "Fudbalom protiv neprijatelja", koju mogu da čitaju svi, ali priznajem da je veće zadovoljstvo sećati se svih tih utakmica o kojima knjiga govori.
Link to comment

Nušić, Naroni poslanik (vidi potpis).Posle sto godina se tako malo promenilo.

Pa onda ponamešta, brate, celu svoju familiju i zauze sva mesta od prote do opštinskog strvodera. Ako je na opštinskom kantaru - njegov rođak, ako je pisar u opštini - njegov rođak. Pa dosta, brate, ima nas još u ovoj Srbiji koji imamo rođake za službu i rođake na robiji i kuće za prodaju! Je l' tako?
Link to comment

Pomenula na kinshasi vol. 2, ali vredi da je ulistam i ovde:Mariolina Venecija "Ovde sam vec hiljadu godina" - prava amardkordstina od knjige i prosto coveku bude krivo sto ne zna italijanski da moze da je procita u originalu.

Link to comment

zavrsio murakamija, sputnjik ljubav, sta znam, dobra je, pitka, ali malo suvise korektna, obicna, usrednjena. ipak su mi skandinavci bolji sto se tice savremene proze te vrste, jer imaju i dozu humora i ironije. (npr erlend lu).paralelno sa tim citam tri poslednja broja pogonika, to dodje neki trashy casopis iz sombora.poceo biografiju tarkovskog, ali mi je dosadna, mislim da cu da odustanem, ima toliko knjiga na cekanju.

Link to comment
Moja poslednja je "Igraj, igraj, igraj" od Murakamija i svidela mi se, najviše zbog toga što atmosferu iz knjige trenutno osećam i u sopstvenom životu. A i nije loše osećati se ponovo kao tinejdžer.
izgleda da je upravo pocinjem..kupila me ta knjiga letos u platou, ali smo se od onda merkali dok me gledala sa police, ja sve odugovlacila, al izgleda vise nemrem :)tako da.. (o murakamiju ne znam nista, o knjigama takodje, ne zelim da se informisem, hocu dozivljaj iz prve ruke : d)
Link to comment
murakamijeva 'juzno od granice, zapadno od sunca' ucvtstila je moj stav o murakamiju kao piscu za tinejdzere
Delim utisak nakon pročitanih Kafka on the Shore i The Wind-up Bird Chronicle (ne znam naslove prevoda na srpski). Ima li smisla trošiti vreme (jer je ova potonja bila 600 i kusur strana repetativne dosadnjikavosti) na dalje istraživanje njegovog opusa ili je to as good as it gets?
Link to comment

Snow - Orhan Pamuk - Nobelovac!!! -_- onako - prica je odlicna - stil mi smeta. Manjak balansa. Autor prevelik a junaci minijaturni. Isuvise mi se cini "samoziv". Ovde se to jos vise oseca negoli u romanu: "my name is red", koji mi se dopao.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...