Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Opet si poceo da mastas, kao onomad kad si rekao da si ziveo u J. Koreji, a ti u stvari samo svratio 5 dana u Seul na putu za Oz....

 

Gastarbajteri je nemacka rec koja znaci "gostujuci radnik", svejedno odakle je dosao. Kljucna rec je "gost". A gosti jednog dana odu kuci. Tako kada se kaze "Gastarbajter", misli se na svakoga ko je, samo privremeno u tudjini, i ko namerava da se jednog dana odseli odatle, 'samo jos jednu stvar da sredi', i koji uz to ne jebe da prihvati da zivi gde zivi jer je zaboga samo "privremeno tu". Vidis lepotu proste definicije? I Radovan Treci je bio gastarbajter u Beogradu, jer je svakog dana sanjao rodnu grudu i povratak u istu. Ti doduse sanjas obode dzungle Tajlanda, ali ti u principu definicija pasuje.  

 

Ostalo nisam citao. Kad vidim da krenes da muljas u prvoj recenici, znam da si u full bullshit ON modu.

 

Mastas ti jer pises lazi o meni kao sto je laz da nisam ziveo u Seulu. Na putu za Oz sam svratio 10 dana ako te bas interesuje, a ziveo sam pre nego sto sam uopste krenuo za Sidnej. 

 

Kada sam bio dosao u Sidnej nisam nameravao da se odselim iz njega. Odlucio sam da se odselim nakon sto je postalo jasno da ovo nije mesto za pristojan zivot.

Edited by noskich
Link to comment

Generalno imam utisak da je ova tema o Australiji, barem je tako jedan korisnik priredio da bude, večito raspravljanje kako je Australija sranje.

Nisam bila ali veoma puno razmišljam o preseljenju porodičnem tamo. Privukli su me ljudi, neki naši poznanici i prijatelji mog supruga, kao i neke moje kolege, koji su me oduševili tom nekom kombinacijom profesionalizma sa prijateljskom prisnošču i neposrednoću, totalno druga situacija od USA ili Kanadjana.

Dvoumim se oko Kine i Aus, Australija nudi drzavljanstvo, sve je transparentno i jasno kao dan. 

Ovo sada da su nekretnine skupe, nigde nisam našla, pogledala sam neke sajtove ( doduše queenslend ) ali to nisu neke astronomske cene. Nick korisnika nosckicha mi je poznat sa drugih iseljeničkih foruma, generalno blati svaki pokušaj ili na pitanje kako se preseliti u AUS on govori da nema šanse da se sve pooštrilo, a sama imigracija postavlja listu zanimanja koji je potrebna Australiji, koja nije mala.

Isto je skoro napisao da je prešao da radi u dršavnu australijanski službu! Meni fascinantno ova žalopis nekoga ko je u zemlji mogučnosti.

Ako je renta na dve nedelje 750 dolara, dakle to je na mesec 1500 što toliko iznosi i mesečni kredit naših prijatelja iz Sidneja, 

e sada, kakve su šanse za nekog ko je fresh phd graduate? vidim da ima dosta post doc pozicija.

Link to comment

Milena, možda ne bi bilo loše da upitaš prijatelje koliko bi ih izašla mjesečna otplata kredita u Sidneju da su stan ili kuću kupili ove godine. I nemoj se iznenaditi ako odgovor bude 2, 3 ili čak 4 puta više. Previsoka cijena stanovanja u Sidneju natjerala je veći broj mojih poznanika da se isele u druge gradove. Većinom u Melburn ili jugoistočni QLD. Dovoljno je malo prelistati lokalne medije da se izvede ovaj zaključak. E sad što noskich ne vidi baš ništa pozitivno u ovom gradu to je druga priča...

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Milena ako je izbor izmedju Kine i Au onda je stvar jasna. Mislim da malo idealizujes Au. Ako je renta na 2 nedelje 750, mesecno je to oko 1630. Noskich dosta mraci ali za neke stvari je u pravu. I pored svega mislim da je Au dosta dobar izbor. Ako nadjes nesto u qld to je super jer su tamo nekretnine mnogo jeftinije.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Dala sam poluinformacije, jer su oni to uzeli pre deset godina, po njegovoj priči, mladim bračnim parovima ( oni su australijanci ) vlada je u to vreme davala povlastice oko kupovine prve nekretnine, e sada on je tattoo majstor, a ona stay at home wife. oko 35 godina 37 godina, oni su mladi uspeli to. Kako?

Drugi par,supruga je kolegenica mom mužu a njen partner je carpernet, taj par je ove godine, južno od Brizbena ili na severu NSW kupio za $650,000

Duplex/semi-detached, Sold on 18 Sep 2017  to je po meni OKej cena, sudeci da noskich pominje kako su u  Tajlandu jeftinije nekretnine,

taj Bangalow po klimi i po sredini koja ga okružuje, barem moje mišljenje izgledaju kao subtropi.

Plus se ta kultura eko življenja,jako lako može primeniti u takvom okruženju.

QLD isto jako lepe nekretnine ispod miliona, e sada generalno ko bi bili i gde moji poslodavci. The University of Queensland  AdelaideSouth AustraliaAustralia, Flinders, UniSA, UWA, 

Australija me je oduševila negde na prvoj godini studija, kada je profesorica na reserch methods predavanju, pokazivala slike oko sveta i trebali smo da odgonetnemo u kojoj zemlji su te slike snimljene... dakle pokazivala je slike iz celog sveta gde je bila ( od holandije, amerike, i SEV Koreje... ) i najteži slučaj prepoznavanja, je bila slika iz australije. paronella park, meni i svima nama je to izgledalo kao neka jugoistočna azija, niko ni približno da se pomisli da je Australija, 

E sada sva ta mesta koja sam pomenula u Australiji, verovatno su toliko različita i sigurno veoma udaljena da je svaka priča za sebe, ali generalno nisam stekla loše mišljenje. Jedanput, samo mi je neko rekao od profesora na nekim konferencijama koje sam srela. Da je među departmanska i institucionalna saradnja naučna u australiji jako retka. Dok Kina je jako fleksibilna po tom pitanju, i tu se očekuje od univerziteta da sarađuju i postoji centralizovam servis centar. ( to je nešto kao institucija koja opslužuje naučnike potrebnim alatima da tako kažem ). Dok toga nema u AUS, i sve je jako individualno do laba i granta. Drugo, Kina ima taj centralizovan sistem traženja posla u nauci, R&D, akademiji, olakšava pretragu, dok državljani srbije nemaju pravo na Endevour program.

 

 

 

Milena ako je izbor izmedju Kine i Au onda je stvar jasna. Mislim da malo idealizujes Au. Ako je renta na 2 nedelje 750, mesecno je to oko 1630. Noskich dosta mraci ali za neke stvari je u pravu. I pored svega mislim da je Au dosta dobar izbor. Ako nadjes nesto u qld to je super jer su tamo nekretnine mnogo jeftinije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Generalno Kina mi je minus zbog toga što ne možeš nekretninu kupiti na svoje ime, zbog cena koje nisu male, zbog nemogučnosti dobijanja državljanstva, cenzure interneta, 

Sami kinezi (govorim o onima u nauci) su jako srdačni i jako dobri za saradnju, preduzimljivi i super govore engleski. Spremni za saradnju i očekuju da ih citiraš :D upotreba opreme je besplatna, čak ti i kineske firme same daju i pružaju usloge. Mnoge hemikalije sam nabavila kao poklon preko aliexpresa i alibabe, rekla sam im da sam student i oni su čak i DHL platili. 

 

Verovatno za AUS ja projeciram neka moja očekivanja, ali stvarno nemam očekivanja velika glede Signeja ili bilo kog glavnog grada, mislim ni sam CV moj nije nešto impozantan da privuče potencijalnog poslodavca, niti smatram da ja sada mogu sebi da priuštim nekretninu u jedno tako velikom gradu i ta je to pravilno razmišljanje da ti moraš da imaš kupljen stan u mestu gde radiš, a radiš posao ispod prosečne plate za taj region.

e sada ja sam  u braku sa nekim iz IT branše, kakve su onda prilike da mi maštamo o kupovini takve nekretnine? uzaludne?

Svakako ću konkurisati uporedo pa gde ubodem.  :naughty:

Link to comment

Šta može da odgovori kada je godine potrošio tvrdeći da je život u Australiji sranje. Uostalom, biće tu za neki dan.

 

A i ti si neka zadušna baba, mislim, sad ću ja da vodim računa o tome ko je banovan.

 

EDIT. Sem toga, ja nisam pominjao bilo čiji nick. U onom što sam pisao može da se prepozna samo onaj ko je zaista sve vreme pisao kako je život u Australiji sranje? Da li je to Gojko&Stojko, da li je to iDemo, ili možda roksi? Neka se javi ko se oseća prozvanim... btw. zaista nemam hobi da čitam ban log, ionako je 90% tamo pomenutih forumaša sa Sporta i za njih nisam ni čuo.

Edited by Indy
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...