Jump to content
IGNORED

poplave: prikupljanje pomoci


Tinman

Recommended Posts

sta je najbolje slati kao pomoc, konzerve, odjecu? sta ce najvise da nedostaje za par dana? jel jos aktuelan onaj poziv da se salju pelene i hrana za bebe?

 

 

10290613_10152257333079690_2976291722254

Link to comment

baš htedoh to da okačim, vidim da se šeruje kao savet...

 

a evo i ovo

 

 

Ne delite racune za uplatu iz inostranstva gde ima paypal adresa i IBAN racuna sa cudnim znacima. Ako vam se javljaju iz inostranstva gde da uplate ovo je zvanican racun Crvenog krsta Srbije

Intermediary Bank / Correspondent Bank
SWIFT – BIC: DEUTDEFF
Name: DEUTSCHE BANK AG
City, Country: FRANKFURT AM MAIN, GERMANY

Account with institution / Beneficiary's Bank
SWIFT – BIC: KOBBRSBG
Name: KOMERCIJALNA BANKA AD BEOGRAD
Street: Svetog Save 14
City, Country: 11000 Belgrade, Republic of Serbia

Beneficiary
IBAN/ Account Number: RS35205007040000131462
Company name: CRVENI KRST SRBIJE
Street: SIMINA 19
City, Country: Beograd, REPUBLIC OF SERBIA

 

 

ili link - http://www.redcross.org.rs/arhiva__2441

Edited by akibono
Link to comment

 

 

ovo bi trebalo da je ceo spisak za beograd, gde i sta nositi

 

- Robna kuća ”Nama”, Knez Mihailova 5, od 10 do 16 časova - odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana

 

- DIF na Banovom brdu - rasklopivi kreveti, dušeci, bilo šta za spavanje

 

- Prva beogradska gimnazija, Cara Dušana 61, od 10 časova - odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana

 

- Treća beogradska gimnazija, Njegoševa 15, od 14 časova - odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana

 

- SC Šumice, Ustanička 125/1, stalno - odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana

 

- Mikser House, Karađorđeva 46, subota od 10 časova - hranŕ, vodŕ, odećŕ i obućŕ

 

- Omladinska organizacija "Ujedinjena Srbija", Omladinskih brigada 7, do 19 časova - potreban im je veći broj volontera

 

- Centar za integraciju mladih, Krfska 7a - odeća i obuća za mlade do 19 godina starosti

 

- Građevinski fakultet, Bulevar Kralja Aleksandra 73, od 12 časova - odeća, ćebad, konzervirana hrana

 

- PMF Beograd - Studentski trg 12-16, od 10 do 17 časova - odeća, voda, obuća, hrana za bebe, pelene, higijenski ulošci, sapuni vlažne maramice, paste za zube i ostala sredstva za higijenu, fabrički upakovana hrana

 

- Kumodraška 226a, prihvatilište za odrasle - odeća i sredstva za higijenu

 

- Bulevar Oslobođenja 219 - odeća, obuća i hrana, dečija odeća

 

- U Filološkoj gimnaziji (Zeleni venac), nedelja od 10 do 12 časova - sredstva za higijenu, upakovana hrana, pelene, odeća

 

- Kapric bar - voda 5 litara, ćebe, konzerve hrane

 

- Drvo Javorovo, Kneginje Zorke 3, subota od 9 do 2 ujutro - odeća, konzervirana hrana

 

- OŠ "Jovan Ristić", subota od 10 do 15 časova - odeća, hrana, voda i ćebad

 

- Omladinskih brigade 31, u zgradu "Inter komerca." - konzervirana hrana, flaširana voda

 

- Opština Savski venac, subota od 11 do 18 časova - hrana, voda, ćebad

 

- Opština Vračar, od 0 - 24 časa - hrana, odeća, voda

 

- Zadruga Oktobar Strahinjića bana 33, subota od 16 do 24 časa - konzerve, flaširana voda, odeća, ćebad, sredstva za higijenu, pelene, kabanice, gumene čizme

 

- 14. Beogradska gimnazija, Hadži Prodanova, subota od 9 do 17 časova - hrana, pice, odeca, voda, ćebad, jakne... Bilo šta što mislite da može da pomogne evakuisanim ljudima, deci, bebama

 

- Klub studenata tehnike, Bulevar kralja Aleksandra 73, subota od 12 do 17 časova - topla garderoba, prsluci, gumene čizme, ćebad, flaširana voda, hrana u konzervama (ili ona koja se ne kvari), oprema za bebe (prvenstveno pelene) itd.

 

- Opština Rakovica, Miška Kranjca 12 - topla odeća, konzervirana hrana, posteljina, sve što je moguće

 

- Omladinskih brigada 7, Novi Beograd, kod Crkve Sv. Dimitrija, svaki dan od 10 do 19 časova- hrana, odeća, sredstva za higijenu

Link to comment

javlja vasa iz hale pionir da su hitno potrebne stvari za bebe, pelene etc, i voda. ko je u blizini i mogucnosti nek ih odnese tamo, ocekuje se dolazak izbeglica iz barica. i ja cu se uskoro tamo zaputiti, a moderaciju molim da obavestenje prebaci na zakljucan topik, hvala!

Link to comment

Ima prihvatni punkt za garderobu i ostale potrepštine u starom DIF-u u Deligradskoj, na Slaviji. Ja bila i predala naš doprinos. 

Link to comment

Meni su rekli da u FMPu ima previse odece. Kada sam prolazio bila je ogromna guzva. Najbolje bi bilo da se parkiras negde kod centra Zarkova ili Maxija, pa peske do tamo.

 

U Trinaestoj beogradskoj gimnaziji su mi rekli da imaju previse odece i da se kod njih skuplja hemija. Posto je tu bila guzva, na njihov predlog odneo sam pomoc(odeca, hemija...) u crkvu Svetog Djordja.

 

 

Imam utisak da narod zeli da pomogne, ali da je dosta lose sve organizovano i da ne postoji dobra koordinacija.

Link to comment

У централном холу Дома омладине Београда, улаз из Дечанске, организовали смо прихватни пункт за прикупљање помоћи, који ради сваког дана од 10 до 20 часова. Наглашавамо да су тренутно најпотребнија средства за хигијену и дезинфекцију, а можете донети и топлу обућу и одећу, воду, конзервисану храну, млеко у праху, ћебад... Све прикупљене ствари и намирнице, у координацији са службама Града Београда, биће достављени угроженим грађанима Србије.

Link to comment

na filozofskom se skuplja pomoc, bilo sta, raznosice u centre - dakle, najbolje kitovi za bebe, higijena i oprema za spavanje. lekovi za bebe i decu - kupujte to, znace u svakoj apoteci da vam kazu - paracetamoli i slicno. sacuvajte racun i donesite ih neotvorene - gde god da nosite. odnosi i se i na lekove za odrasle. 

hrana za dijabeticare. 

Link to comment

APEL !!!

Helimaster Flight School

NASLI SMO RESENJE ZA DONACIJE! Ovo je jedini nacin da se kupi gorivo, jer postoji posebna procedura. Svi koji zele da pomognu mogu da uplate zeljenu sumu novca na racun: 275-220031668-29
Svrha uplate (VEOMA VAZNO DA NAPISETE): Akcija spasavanja ugrozenih gradjana helikopterom Lotike doo - donacija za avio benzin
Za vasu informaciju, potrebno je 120e za sat leta, a trenutno jedan od najugrozenijih gradova je Krupanj, do koga treba 45min iz Beograda.
Danas smo spasili cetvoro dece i pet zena iz Obrenovca, 2 puna helikoptera su odnela hranu, vodu i pelene za bebe u Krupanj. Upravo se priprema i puni jos jedna tura helikoptera do Krupnja. HITNO JE!

 

https://www.facebook.com/pages/Aviatorsrb/387894711321945?fref=nf

 

 

https://www.facebook.com/helimasterserbia

Edited by mackenzie
Link to comment

 

 

 

 

ЛОКАЦИЈА

 

 

ОПШТИНА

 

 

КОНТАКТ ОСОБА

 

 

ТЕЛЕФОН

 

 

КАПАЦИТЕТ

 

 

ПРИСТИГЛО

 

 

НАПОМЕНА

 

 

ТРИЈАЖНИ ЦЕНТРИ

 

 

1.

 

 

САЈАМ ХАЛА 11

 

 

Савски венац

 

 

Данка Шелић

 

 

063/339-451

 

 

400 људи

 

 

300

 

 

обезбеђени кревети

 

 

2.

 

 

ФМП

 

 

Чукарица

 

 

Милош Нинковић

 

 

066/310-651

 

 

1000 људи

 

 

300 стационирано

1500-2000 прошло

 

 

 

 

 

 

СМЕШТАЈНИ КАПАЦИТЕТИ

 

 

 

СМЕШТАЈ СА ОБЕЗБЕЂЕНИМ ОБРОЦИМА

 

 

3.

 

 

СТУДЕНТСКИ ДОМ КАРАБУРМА

 

 

Мије Ковачевића 7, Палилула

 

 

Вујић

 

 

064/8751102

 

 

81

 

 

88

 

 

све обезбеђено

 

 

4.

 

 

СТУДЕНТСКИ ГРАД

 

 

Тошин бунар, Нови Београд

 

 

Вујић

 

 

064/8751102

 

 

70 људи

 

 

72

 

 

све обезбеђено

 

 

5.

 

 

СТУДЕНТСКО ОДМАРАЛИШТЕ АВАЛА

 

 

Авалски пут 3, Вождовац

 

 

Раде Дабетић

 

 

063/224-603

 

 

70 људи

 

 

70

 

 

све обезбеђено

 

 

6.

 

 

ОШ ВЕЉКО РАМАДАНОВИЋ

 

 

Цара Душана 143, Земун

 

 

Радмила Лабан

 

 

063/521-802

 

 

50 људи

 

 

16 упутила општина

 

 

све обезбеђено

 

 

7.

 

 

ОШ РАДИВОЈ ПОПОВИЋ

 

 

Призренска 37, Земун

 

 

Весна Наранчић

 

 

063/451-773

 

 

45 људи

 

 

45

 

 

све обезбеђено

 

 

8.

 

 

ОДМАРАЛИШТЕ ШУПЉА СТЕНА

 

 

Авала, Вождовац

 

 

Александар Ивановић

 

 

069/8851903

 

 

80 људи

 

 

36

 

 

све обезбеђено

 

 

9.

 

 

ХОТЕЛ БЕОГРАД

 

 

Балканска 52

 

 

Симоновић

 

 

065/8442449

 

 

100 људи

 

 

22

 

 

све обезбеђено

 

 

10.

 

 

КОНАЧИШТЕ ЖЕЛЕЗНИЧАР

 

 

Савска 6

 

 

 

 

 

064/5043612

064/2236648

 

 

 

 

 

129

 

 

 

 

 

12.

 

 

КОНАЧИШТЕ МАКИШ

 

 

Лоле Рибара 2

Железник

 

 

 

 

 

065/8442449

 

 

80 људи

 

 

35

 

 

све обезбеђено

 

 

15.

 

 

СТУДЕНТСКИ ДОМ 04. АПРИЛ

 

 

Војводе Степе 320, Вождовац

 

 

Жељко Филиповић

 

 

064/8751011

 

 

70 људи

 

 

18

 

 

има кревета, фале душеци

 

 

16.

 

 

ДОМ ЖЕЛЕЗНИЧКЕ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ

 

 

Здравка Челара 14, Палилула

 

 

Веселин

 

 

069/8930200

 

 

100 људи

 

 

100

 

 

све обезбеђено

 

 

17.

 

 

ЕНЕРГОПРОЈЕКТ САМАЧКИ ХОТЕЛ

 

 

Батајничкипут 24, Земун

 

 

Бобан Гарић

 

 

063/598183

 

 

200+људи

 

 

200

 

 

обезбеђени кревети, постељина

 

 

 

18.

 

 

ДОМ УЧЕНИКА ЗВЕЗДАРА

 

 

Хајдук Станкова 2, Звездара

 

 

Миодраг

 

 

064/8656813

 

 

120 људи

 

 

80

 

 

све обезбеђено

 

 

19.

 

 

РАДНИЧКО ПРИХВАТИЛИШТЕ

 

 

Устаничка 125,Вождовац

 

 

Председник општине

 

 

 

 

 

58

 

 

58

 

 

Обезбедила ГО Вождовац

 

 

20.

 

 

Хотел „Н“

 

 

Билећка 57, Вождовац

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 

9

 

 

 

 

 

21.

 

 

СЦ ШУМИЦЕ

 

 

Вождовац

 

 

Ранко Матијашевић

 

 

063/8788065

 

 

160 људи

 

 

94

 

 

потпуно збринути

 

 

22.

 

 

КАСАРНА ЈАКОВО

 

 

Сурчин

 

 

Мартиновић

 

 

064/8329600

 

 

80 људи

 

 

46

 

 

Обезбедила ГО Сурчин

 

 

23.

 

 

БАЛОН ХАЛА

 

 

Сурчин

 

 

Весна Шаловић

Председница ГО Сурчин

 

 

069/8637999

 

 

150 људи

 

 

11

 

 

Обезбедила ГО Сурчин

 

 

УКУПНО:

 

 

1226

 

 

*Без тријажних центара

 

 

Link to comment

sticaj okolnosti, trebalo je na posao da mi dođe ekskurzija klinaca iz paraćina, pa sam tim slučajem u kontaktu sa njima i evo šta sam dobila od psihologa škole (nije se trtila):

 

 

"Hitno voda za piće, higijenska sredstva, antiseptik sredstva.

Posvuda su pumpe koje crpu vodu, mnogo je mulja i prljavštine, bojim se zaraze.
Srednjoškolci su sa lopatama na ulici, pomažu komunalcima. Nema struje, vode, interneta, fiksni telefoni ponegde rade, gde-gde ima struje. Ne znam tačne razmere, ali oko 15000 ljudi je pod rizikom.
Dajem Vam svoj kontakt, ne znam šta bih drugo:
xxx i direktorka gimnazije: xxx"

 

ona se zove vesna ilić, i treba im pomoć - vidim da je ovde masa ljudi htela da ide gde treba, i da su hteli da izdvoje kola i vreme, pa pošto šapcu ne treba, čisto da znate i za paraćince. do paraćina ima 160km, autoput je prohodan, blokiran je put paraćin-ćuprija. 

 

pošaljite mi pm za telefone, jebiga, moramo tako, jer nemam dozvolu da javno kačim njihove mobilne

Link to comment

Lux taxi i Naxi taxi prevoze besplatno pomoć do sabirnih centara!

Dakle ko nema auto ili mogućnost da otpremi paket, neka pozove neko od ta dva udruženja. Ja sam malopre po Luxu poslala kadicu i nošu za decu u Pionir.

Link to comment

banovo brdo

 

 

У салама Завода у Кнеза Вишеслава 72 смештај је омогућен за око 150 лица која су морала да напусте своје домове. Такође, у Заводу се прикупља хуманиратна помоћ. Молимо све грађане који су у могућности да у Завод однесу флаширану воду, конзервирану храну, пелене, храну за бебе, гардеробу...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...