Jump to content
IGNORED

Fotografije, Druga liga Zapad


čekmeže

Recommended Posts

Ovaj topik je namenjen svima koji nisu nešto vični fotografisanju a želeli bi da svoja nedela podele sa forumskim plemenom.Postojeći topik sa fotkama je suvi kvalitet, 1 liga i takav i treba da ostane. Za nas ostale wannabe fotografe i fotografski nepismene je ova amaterska liga, a ako bude nekog materijala za 1 ligu, tim bolje. dsci0003ix3.jpg

Edited by CowBoy
Link to comment
Ovaj topik je namenjen svima koji nisu nešto vični fotografisanju a želeli bi da svoja nedela podele sa forumskim plemenom.Postojeći topik sa fotkama je suvi kvalitet, 1 liga i takav i treba da ostane. Za nas ostale wannabe fotografe i fotografski nepismene je ova amaterska liga, a ako bude nekog materijala za 1 ligu, tim bolje.
Mislim, stvarno nemam reci :o Ja bih volela da mi objasnis, ti ali i ostali koji su dosli na ovu ideju:1. Da li se na gornjem topiku nalaze profesionalni fotografi ili fotoamateri sa vise iskustva?2. Ko odredjuje koje fotografije su "suvi kvalitet" a koje su radili "fotografski nepismeni"3. Da li ovaj forum form sirokih masa ili profesionalaca?Nije me lako iznervirati ali, ostala sam bez teksta zbog ove podele na "elitu" i "plebs"! :Hail: :Hail: :Hail:
Link to comment
1. Da li se na gornjem topiku nalaze profesionalni fotografi ili fotoamateri sa vise iskustva?
Da. :)I nemoj da se nerviraš, ovoliki forum, ima mesta za (skoro) sve.
Link to comment
Mislim, stvarno nemam reci :o Ja bih volela da mi objasnis, ti ali i ostali koji su dosli na ovu ideju:1. Da li se na gornjem topiku nalaze profesionalni fotografi ili fotoamateri sa vise iskustva?2. Ko odredjuje koje fotografije su "suvi kvalitet" a koje su radili "fotografski nepismeni"3. Da li ovaj forum form sirokih masa ili profesionalaca?Nije me lako iznervirati ali, ostala sam bez teksta zbog ove podele na "elitu" i "plebs"! :Hail: :Hail: :Hail:
tebe je bas lako iznervirati. ne skaci bezveze, nije u pitanju nikakva podela na 'elitu' i 'plebs'. radi se samo i jedino o tome davrata.jpgili1370922975_299518459f.jpgnisu isto kvalitetni kao116ks1z.jpgiliplrfs.jpgHartmann je samo hteo da to razdvoji, nista vise.
Link to comment

Hm. Dosta je tesko uticati na subjektivni sud fotografa (amatera, profesionalca, wanabe profesionalca sve jedno) da pravi selekciju svojih okacenih fotki - vrlo je lichan arshin po kojem to neko radi. Postoje neka osnovna pravila, ali i ona mogu da se dooobrano razvuku. Ja sam pre za to da se na Fotografiju kaci sve za sta neko misli da vredi i da moze da interesuje druge - a opet, sa druge strane, voleo bih da topik ostane kvalitetan (kao sto je slucaj sa Fragmentima, na primer - dosta ih ljudi cita a postovi su kvalitetni i ne preterano cesti).Sto se ove teme tice :) , razvija se tako da je 'ladno mogla na "kulinarstvo i ishranu".edit: :lol:

Edited by CowBoy
Link to comment
Hm. Dosta je tesko uticati na subjektivni sud fotografa (amatera, profesionalca, wanabe profesionalca sve jedno) da pravi selekciju svojih okacenih fotki - vrlo je lichan arshin po kojem to neko radi.
Mislim da malčice preteruješ. Mislim da je većina ljudi koji znaju da su na tragu nečega dobroga u fotografiji toga svesna, a uglavnom već i imaju fidbek makar od ortaka i familije ("u, što ti je dobra fotka", i tome sl.) To sve ne znači da ne mislim da si generalno u pravu i da je OK da svako kači na topik Fotografija šta misli da je dobro (ali, insistiram da se ograniči veličina linkovanih fotki, i ovde ima prevelikih! Kolike to monitore vi imate?!)Mogao bi se taj topik iskoristiti da se oni manje iskusni i upute, mada to može i loše da se završi (jeste, ja sam sucker koji je BeatrisDal tamo pokušavao da objasni pravila fotografske kompozicije <_< )... Za početak, možda, reći da snimak interesantnog subjekta-motiva nije nužno i interesantan snimak. Toga čak i neki iskusniji kao da nisu svesni...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...