Jump to content

Photo

Srbija ne pre 2020 u EU

• Please log in to reply
3792 replies to this topic

#3781 Anduril

Anduril

Flame of the West

• Members
  • 6,205 posts

Posted 16 August 2017 - 07:19:38

Molim? Jesam li ja negde napisao da si rasista? Imam, pak, jedno drugo misljenje.

...

Ne, nisi - upakovao si to u esencijalizam (osnovna odlika kolonijalizma medju istoricarima 19. veka) koji si u potpunosti ucitao.

Nije problem drugacije misljenje: univerzalni istorijski procesi vs nacionalni kontekst zato i diskutujemo - samo me mrzi da diskutujem sa konstantnim ucitavanjima na ovom forumu. Uzivaj.

#3782 Anduril

Anduril

Flame of the West

• Members
  • 6,205 posts

Posted 16 August 2017 - 07:20:50

Daleko od toga da su oni jedini problem, npr. predsednica im je ove godine impičovana između ostalog zbog tajnih veza, za potonuli trajekt se i dan-danas pojavljuju novi dokazi u vezi sa ogromnim propustima povezanih sa korupcijom, sumnjivim poslovima i da ne dužim.

Objasni kako to funkcionise onima sto prave rankinge za korupciju i nepotizam - objasni im kako grese i kako je sve isto.

#3783 Time Crisis

Time Crisis

Challenge Phase 1

• Members
  • 8,793 posts

Posted 16 August 2017 - 08:10:12

Objasni kako to funkcionise onima sto prave rankinge za korupciju i nepotizam - objasni im kako grese i kako je sve isto.

Statistika naša dika. Ali eto i po tom rankingu je J. Koreja 50 i neka, mi smo 70 i neki, teško da je neka drastična razlika.

#3784 Anduril

Anduril

Flame of the West

• Members
  • 6,205 posts

Posted 16 August 2017 - 18:10:31

Statistika naša dika. Ali eto i po tom rankingu je J. Koreja 50 i neka, mi smo 70 i neki, teško da je neka drastična razlika.

Da, 20 mesta - malo li je. Plus, Manc ce ti reci gledaj na kontekst Evrope vs Azije.

Zemlje bivse SFRJ i okolina cine prakticno zacelje + Rusija/Belorusija. Jesu i Finska, Estonija ili Poljska prosli kroz ratove i svasta, ali nekako su daleko ispred.

#3785 Toni Sumaher

Toni Sumaher
  • Members
  • 1,697 posts

Posted 16 August 2017 - 18:21:54

Malo je 20 mesta u modernizacijskom poredjenju Srbije i Juzne Koreje, bas kao sto je ogromna razlika u uticaju korupcije i nepotizma na razvoj drustva i drzave. Ljudi su uvek mnogo vazniji od novca.

#3786 Time Crisis

Time Crisis

Challenge Phase 1

• Members
  • 8,793 posts

Posted 16 August 2017 - 18:28:36

Da, 20 mesta - malo li je. Plus, Manc ce ti reci gledaj na kontekst Evrope vs Azije.

Zemlje bivse SFRJ i okolina cine prakticno zacelje + Rusija/Belorusija. Jesu i Finska, Estonija ili Poljska prosli kroz ratove i svasta, ali nekako su daleko ispred.

Pa jeste malo, po obrazovanju i tehnologiji su svetlosnu godinu ispred nas, a korupcija skoro egal, razlika između 50. i 70. mesta sigurno nije nebo i zemlja. Inače tu su i Italija i Grčka, kolevke evropskog pravnog sistema/kulture/obrazovanja, pa su korumpirani skoro isto kao i mi.

#3787 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,104 posts

Posted 16 August 2017 - 18:31:33

Dakle "bolji" po modernu demokratiju je odnos pojedinac-društvo-država u Ruandi nego u Italiji. Manja korupcija u Gruziji nego u Češkoj. Lepo. 

#3788 hazard

hazard

Rock on Prof. Freaksworth!

• Members
  • 23,149 posts

Posted 16 August 2017 - 18:42:33

Te liste su uglavnom o percepciji korupcije, rade se neke ankete i sl. Ako u nekoj zemlji ljudi misle da korupcije nema, i ako je recimo ima dosta ali je sakrivena od javnosti efikasno, onda je zemlja vise na listi nego sto treba da bude. Takodje ako ljudi smatraju da je npr. zaposljavanje rodbine u javnom sektoru od strane politicara sasvim normalno a ne koruptivno ponasanje, onda se i to odrazi na rang.

@Manc

Nesto kroz maglu se secam da je u Gruziji posle dolaska na vlast Sakasvilija bila zesca kampanja protiv korupcije, snimali doktore koji uzimaju mito od pacijenata i hapsili ih, tako nesto. Nemam pojma da li je to imalo ikakvog efekta uopste (znam vrlo malo o Gruziji, jbg)

#3789 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,104 posts

Posted 16 August 2017 - 18:54:19

Te liste su uglavnom o percepciji korupcije, rade se neke ankete i sl. Ako u nekoj zemlji ljudi misle da korupcije nema, i ako je recimo ima dosta ali je sakrivena od javnosti efikasno, onda je zemlja vise na listi nego sto treba da bude. Takodje ako ljudi smatraju da je npr. zaposljavanje rodbine u javnom sektoru od strane politicara sasvim normalno a ne koruptivno ponasanje, onda se i to odrazi na rang.

@Manc

Nesto kroz maglu se secam da je u Gruziji posle dolaska na vlast Sakasvilija bila zesca kampanja protiv korupcije, snimali doktore koji uzimaju mito od pacijenata i hapsili ih, tako nesto. Nemam pojma da li je to imalo ikakvog efekta uopste (znam vrlo malo o Gruziji, jbg)

ja sam od trojice tj troje Gruzijaca slusao tamo negde 2004 da je katastrofa. kao kod nas pa na kvadrat. Moguce je da se poboljsalo, al da je bolje nego u Ceskoj to sumnjam. Percepcija je naravno, druga stvar. Gledao sam kako prave liste. Izgleda mi da se forsira deregulacija tj to se navodi kao jedan od faktora. Mislim, ima tih lista, tipa ove, na kojoj je kao lakse do business u Belorusiji nego na Kipru. Mislim, jebiga. 

#3790 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,104 posts

Posted 16 August 2017 - 19:03:19

Mislim, da ne bude da sad otpisujem celu listu, jasno je da je u recimo severnoj evropi manja korupcija nego npr u jugoistocnoj, al to malo ima veze sa inicijalnom temom. Mislim, o ovome može da se priča kao o temi za sebe, naravno. 

#3791 Miralem

Miralem

Big in Japan

• Members
  • 21,936 posts

Posted 16 August 2017 - 19:41:54

srpski seljak... primitivan... zarastao... aaaah...

#3792 ObiW

ObiW
  • Members
  • 4,345 posts

Posted 16 August 2017 - 19:47:59

Inače tu su i Italija i Grčka, kolevke evropskog pravnog sistema/kulture/obrazovanja, pa su korumpirani skoro isto kao i mi.

Hvala Vucicu koji je za samo 5 godina jednu prekorumpiranu drzavu doveo na nivo 1 Italije i Grcke.

#3793 Anduril

Anduril

Flame of the West

• Members
  • 6,205 posts

Posted 16 August 2017 - 19:59:31

Pa jeste malo, po obrazovanju i tehnologiji su svetlosnu godinu ispred nas, a korupcija skoro egal, razlika između 50. i 70. mesta sigurno nije nebo i zemlja. Inače tu su i Italija i Grčka, kolevke evropskog pravnog sistema/kulture/obrazovanja, pa su korumpirani skoro isto kao i mi.

Lepo je sto potvrdjujes tezu o obrazovanju, tj. da i kolevke ne vrede mnogo ako se ne radi na tome...