Jump to content
IGNORED

Veliki točkovi


nesha taxista

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nesha taxista

    52

  • Tazio Nuvolari

    19

  • namenski

    17

  • Talladega

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Najavljeno je da će na Sajam od 1.4. Mercedes dovesti i novu varijantu Econica:econic.jpgSpecifičnost mu je osim specijalne niske kabine koju je preuzeo iz ostalih varijanti Econica i to što je predviđena ugradnja motora na CNG, pa čak i na TNG ( današnji plin za automobile ).

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Viđao sam jedan ovde takav s crnogorskim tablama. Inače Neoplan je fabrika poznata po originalnim i futuristički dizajniranim autobusima. Počeli su još 1935. godine. Prilično dobro su preživeli 2. svetski rat. Prvi njihov autobus nisam pronašao, a ovaj iz 1953 izgledao je ovako:Der_erste_NEOPLAN_1953.jpgPopularni spratni autobusi Skyliner počeli su da se proizvode 1967. pics-med-9910-296240-neoplan-skylin.jpg31.jpg

Edited by nesha taxista
Link to comment
froggy_tours.jpgau_en___a_100__19x8_komp1.jpgAerodromski autobusi su priča za sebe:neoplan-airport-bus-lauda-a.jpgairport-bus.jpg2001. ih je kupio MAN i od tada u njih idu isključivo njihovi motori. Ranije se to moglo birati, najčečće je bio Mercedes, mada ni Scanie nisu retke.
Link to comment

Mislio sam na let sa Francuzima, ne na iskustvo sa autobusom.Prvo su kasnili 2 sata iz Chicaga, umalo sam propustio let iz Pariza u Beograd. Onda su uspeli da izgube svih 6 torbi u Parizu tako da sam sedmicu dana bio u Beogradu bez icega. Onda kad sam se vracao opet su uspeli da izgube 1 torbu (od ukupno 3). Aerodrom im je dosta komplikovan, kad sam se vracao moras uzeti autobus do piste da bi usao u avion.Nikad vise necu leteti sa Air France. Ovo leto letim preko Frankfurta.

Link to comment
  • 1 year later...

Početkom devedesetih Neoplan je napravio seriju ovih autobusa:Neoplan8x2Image021-1.jpgNeoplan8x2Image020-1.jpgOvaj je koliko znam jedini u Srbiji, a ima jedan i u Crnoj Gori. Nije ih ni ukupno mnogo napravljeno.

Link to comment

Kad smo već kod tih spratnih, ovaj na slici je nesumnjivi otac svih takvih.LondonacImage002.jpgDah Londona u Novom Sadu. Inače se ovih autobusa nažalost i sami Londonci odriču. Na njihovim ulicama ih je ostalo samo 20 i svi su angažovani na prevozu turista. U te svrhe se koristi i ovaj kojeg sam snimio.

Link to comment
Početkom devedesetih Neoplan je napravio seriju ovih autobusa:Ovaj je koliko znam jedini u Srbiji, a ima jedan i u Crnoj Gori. Nije ih ni ukupno mnogo napravljeno.
Mislim da Argus ima dva komada.
Link to comment
  • 7 months later...
dcp3671tg6.th.jpg Stari TAM mi je uvek izgledao kao kopija Opela Blitz. Njega je proizvodio evropski ogranak GM nakon preuzimanja firme Adam Opel AG 1929. god. Rađen je u tada najmodernijoj fabrici u Brandenburgu, koristio provereni Buick-ov šestocilindraš i bio najbolji nem. kamion WWII i možda najmasovniji sa napravljenih 100 000 kom.Mada je firma od 1940. do 1945. bila pod kontrolom nem. vlade, sam GM daleko od toga da je bio gadljiv na njihov novac.
'ajde domacine nemoj da se brookash :) : TAM nikad nije imao veze sa Opelom/GM/Mercedesom, izgled na stranu, a i sluzio si vojsku vidim :lol: TAM je Deutz/Magirus Deutz sa nesto ukradene/zadrzane Tatra tehnologije, mislim na neprevazidjene dizele sa vazdusnim hladjenjem, FAP je Saurer, mislim na one popularno zvane 'njuskare'...Al' 'ajde da vidimo jednog kamionskog Porsche-a, napravljenog sa jedinom svrhom da moze brzo stici i uteci:Ubrzanje od 0 do 80 km/h: 25 secNajveca brzina: 112 km/hSavladjivanje uspona, gore/dole: 50%Duzina: 13.70 mSirina: 3,51 mTezina, spreman za akciju: 42 toneMotor: Caterpillar, 6 cilindaraSnaga: 950 KS / 2100 o/minI jos 300 cuda...Na primer, pumpa kapaciteta 10000 litara/minut, 12000 litara vode i 1600 litara pene,...Zove se Striker 10E
Link to comment
'ajde domacine nemoj da se brookash :) : TAM nikad nije imao veze sa Opelom/GM/Mercedesom, izgled na stranu, a i sluzio si vojsku vidim :lol: TAM je Deutz/Magirus Deutz sa nesto ukradene/zadrzane Tatra tehnologije, mislim na neprevazidjene dizele sa vazdusnim hladjenjem, FAP je Saurer, mislim na one popularno zvane 'njuskare'...
Što se TAM-a tiče, nije Tatra nego Praga i to se nije dešavalo u isto vreme kad i saradnja s Deutz-om nego pre toga. E ta Praga je zaista malo ličila na Blitza, mada s njim nije imala nikakve veze, a i potiče iz vremena pre toga. Na toj osnovi je i napravljen onaj autobus iz ''Ko to tamo peva'' jer je sve to predstavljeno još krajem tridesetih do je Blitz posleratni model.Da, FAP je Saurer, a polovinom sedamdesetih kreće saradnja s Mercedesom, pre svega u vezi kabine, a motori prvo samo za modele 2232 i 1213, dok su ostali imali Famosove motore tad. Sve je to započeto čini mi se 1976.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...