Jump to content
IGNORED

IPTL


Garnirung

Recommended Posts

Novo takmičenje u kalendaru, uglavnom na inicijativu Indijaca sa viškom keša.

Takmičenje je timsko, 4 franšize (Dubai, Manila, Singapur i Indija) za koje će igrati igrači i igračice u singlu i dublu, a birani su po sistemu fantazija, po klasama.

Pravila su izmenjena, osnovno je da će se gemovi igrati do 4 poena, bez advantage i deuce fazona.

Ostatak je ovde i nisu ga baš uprostili, rekao bih.

 


 

Ima i sažvakano u klipu

 

https://www.youtube.com/watch?v=R8E_P3Pwya0

 

Timovi su draftovani pre neki dan.

 

Manila:

 

Mari

Conga

Moja

Hjui

Nestor

Šarapova

Flipkens

 

Dubai:

 

Djoković

Tipsarević

Ivanišević

Zimonjić

Jaziri

Voznjacki

Hingis

 

Indija:

 

Nadal

Sampras

Monfils

Santoro

Bopana

Ivanović

Mirza

 

Singapur:

 

Agasi

Berdih

Hjuit

Rafter

Soares

Kirgios

Serena V.

Hantuhova

 

Za početak ne deluje previše ozbiljno u takmičarskom smislu, ali je fond za nagrade dosta jak (miion dolara).

 

Link to comment

šta kažete na ovu ideju

 

Novi format tenisa, koji je pokrenut u Australiji, razlikuje se od tradicionalne igre po tome što set osvaja prvi teniser koji dođe do četiri gema, taj-brejk se igra pri rezultatu 3:3, a nema igranja na razliku, niti drugog servisa.

Novi format menja igru i napraviće pravu revoluciju u tenisu, posebno u klubovima”, rekao je prvi čovek vladajućeg tela australijskog tenisa Kreg Tili, “Danas je vreme od neprocenjive važnosti i novi format je savršen za bilo koju osobu koja želi da uglavi tenis u svoj život pun obaveza”.

Egzibicioni meč između Hjuita i Federera na programu je 12. januara, između turnira u Brizbejnu i početka Australijan Opena.

Ne mogu da dočekam da dođem u predivan Sidnej zbog specijalnog meča sa mojim starim prijateljem i rivalom Lejtonom Hjuitom. Imali smo sjajne borbe tokom godina i zaista mislim da obojica jedan iz drugoga izvlačimo najbolje kada se nađemo zajedno na terenu”, naglasio je Federer.

 

- svakako da je ovo vlažni san za tv stanice, izbegavanje 5 časovnih maratona djoker - rafaborg i predvidljivije vreme trajanja mečeva

- bez 2 servisa daje šansu za igru čak i kada su akteri servis botovi

- igranje do 4 osvojena gema bi omogućilo mnogo više iznenađanja i mnogo teži posao za favorite kada nalete na protivnika koji ima dan i dovoljno kondicije za sat vrhunske igre

- takođe i veterani bi mogli lakše da se nose sa igračima na vrhuncu karijere, ne bi gubili zbog stamine

Link to comment

Nisam sigurna da među čelnicima ATP-a i WTA sede takvi vizionari i ljudi skloni revolucionarnim promenama. Mada, kad se setim odbojke pre promene pravila i posle.....ko zna, možda jednom dobijemo turbo tenis.

Link to comment

Gledam ovu papazjaniju. Sala u Manili skoro prazna, brojanje poena me zamara, nema nikakvog saspensa, ne znam šta bih više napisala, eto toliko je neinteresantno.  :thumbd:

Edited by Arkadija
Link to comment

Da, očekivano u revijalnom fazonu.

 

Mislim da je ovo napipavanje tržišta u neku ruku, Kinezi su već krenuli da sipaju dosta para pogotovo na WTA.

Očekivano je da azijske zemlje sve više ulažu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...