Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

- ne pakovati tesno, narocito u vreme kada ga drzis na toplom. ja kad sipam u toj fazi kimchi u teglu, napunim je 3/4 i protresem - ne nabijam kasikom i ne pritiskam.  fermentaciju inace mozes da pratis vizuelno, nakon par dana mehurici pocinju da se krecu sa dna tegle na vise. obavezno ostavi nekoliko cm slobodnog prostora izmedju kimchija i poklopca. fermentacija ce izazvati "nadimanje" tegle, ne znam bas za slucajeve da je tegla eksplodirala u prvim danima, ali znam za jedan slucaj da je zaboravljena tegla kimchija u nekom kuhinjskom ormanu pukla posle par nedelja.

 

- smrdi ali nece ti to nesto unakaraditi kuhinju. pre bih rekao - oseca se, ali nista dramaticno. ipak to nije ukus skembica nego kombinacija kiselog kupusa belog luka i orijentalnih zacina. zapravo, ako stegnes poklopac jace, mozes da proizvedes da se nista nece osecati dalje od recimo pola metra od tegle, ali onda je pametno jednom u 2 dana otvoriti poklopac da izadju gasovi napolje, sto je bolje uraditi na terasi.

Link to comment

ma nece. koliko sam razlicitih kimcija u zivotu video, svi razliciti i svi valjaju. kimci je potpuno idiot proof + learning in progress...

 

nego otkako su krenule ladnoce, uneo sam kantu sa k.kupusom u kuhinju. jutros otvorim, imam sta da vidim, bela plesan po povrsini.

 

nista, idealan trenutak da izvadim preostale dve glavice, operem i prenesem u frizider, a preostalu tekucinu bacim. ionako da pojedem jos te dve glavice i zdravo cao do sledece godine. mozda mi malo zao sto cu baciti raso koji je mogao da se pije ali nebitno, ovih par litara sto sam popio ove godine je beskonacno puta vise nego ikada ranije.

 

jao mnogo sam srecan zbog ovog kiselog kupusa, realno sam bolji ove sezone probao samo kod mojih u natalincima a oni kisele celi zivot i to svoj rodjeni kupus sa njive. vec se lozim za sledecu sezonu, tacno znam i koliko cu glavica da kupim i kakvog. provalio sam ga do detalja!

Link to comment

Ja sam moj poceo da klopam posle jedva 24h kad je fermentacija tek pocela :)

 

@ Gazza

 

Kako ga najcesce trosis? Ja sam se navukao na kimchi sa przenim pirincem a i sa jajima mi je isto super. U poslednje vreme ga dosta jedem kao salatu bez ikakvih dodataka.

 

Moram da probam kimchi stew al nikako da se nakanim.

Edited by katamaran
Link to comment

Vec mesecima sam u fazonu da napravim, jos i zena odobrava, iako ne gleda uvek blagonaklono na sve moje zajebancije u kuhinji, i sad gledam i mislim si, pa nisam ja gori od ovog Zverille :D. I danas u prodavnici, desi se nesto neverovatno - nasao sam sve, osim kupusa :lolol: . Dobro i "daikon" je bilo nesto sto je obelezeno samo kao "rotkva", ali je vizuelno identicno. Out of luck.

Link to comment

Vec mesecima sam u fazonu da napravim, jos i zena odobrava, iako ne gleda uvek blagonaklono na sve moje zajebancije u kuhinji, i sad gledam i mislim si, pa nisam ja gori od ovog Zverille :D. I danas u prodavnici, desi se nesto neverovatno - nasao sam sve, osim kupusa :lolol: . Dobro i "daikon" je bilo nesto sto je obelezeno samo kao "rotkva", ali je vizuelno identicno. Out of luck.

koji si ti buljas i papucic

Link to comment

ukiselo se

ljutina i ukus dobri, al sam gustinu sosa totalno promasio, ne lici uopste na ovu koreansku varijantu, vise na neku domacu, dobro zacinjenu tursiju

 

vec ga jeo presnog, przio ga za veceru, i pravice se opet kad se ova tura pojede!

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Kimci mi docekao jun. Upravo ga jedem sa jajima :)

 

Napravio sam gomilu a u poslednje vreme skoro uopste ga nisam jeo.

 

btw drugar mi rece da je naleteo u nekoj nasoj prodavnici i da kosta ko djavo.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

sa ovom cenom od 20-30 din po kg super je da se laktofermentisu krastavci, i to u pravcu onih slanih a ne kiselih

super dodatak za sendvice, burgere a i ovako solo

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...