Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Čuh da na rimskom aerodromu postoji pušački laundž koji drži British American Tobacco. Istina li je to ili ne? Hajde, svetski putnici...modedit: preimenovan topik

Edited by L'arko
Link to comment

Vasudeva, ne znam info iz prve ruke, ali sam izguglala jedan text na talijanskom koji kaže da je točno ovo što si ti napisao. Kako se navodi u textu, pušačima se na taj način izašlo u susret u ožujku/martu 2006, a u komentarima na vijest čitatelji oduševljeno hajluju i ismijavaju antipušačku histeriju. :D Sad, nisam copy pejstala text jer je na talijanskom, ali ako je nužda, mogu ga ovde prevest, nije greda.Nadam se da sam pomogla.

Link to comment

Ne znam, evo sad gledam još neke članke vezane uz to, svi kažu isto. Uzgred, to je prvi (ne znam je li još i jedini) smoking lounge na ITA aerodromima.Napominjem, ja samo prenosim.

Edited by Eidyia
Link to comment
  • 1 month later...

jedan od zanimljivijih sajtova za one koji lete interkontinentalno, pokazuje flight path preko krivulje globusa i pravu razdaljinu (a ne utisak koji imate zbog projekcije globusa na mape).moram da priznam da me je iznenadilo da je razdaljina iz evrope do tokija, juzne afrike, sao paola i meksiko sitija otprilike ista...http://gc.kls2.com/

Edited by L'arko
Link to comment

tu imaju i efekti vazdusnih struja, pa "isti" put razlicito traje u odlasku i povratku...oseca se pre svega na tim interkontinentalnim letovime. (za pametnjakovice:)i ne, ne mislim na vremensku razliku :P

Link to comment
tu imaju i efekti vazdusnih struja, pa "isti" put razlicito traje u odlasku i povratku...oseca se pre svega na tim interkontinentalnim letovime. (za pametnjakovice:)i ne, ne mislim na vremensku razliku :P
naravno, pogotovo trans atlantic letovi gde se uvek brze vraca u Evropu nego iz nje odlazi.primeti se i kad pokazuju ground speed vecu od one za koju je avion dizajniran :)
Link to comment
tu imaju i efekti vazdusnih struja, pa "isti" put razlicito traje u odlasku i povratku...oseca se pre svega na tim interkontinentalnim letovime. (za pametnjakovice:)i ne, ne mislim na vremensku razliku :P
Kada sam radio u Irskoj recimo let ATR-om od Londona do Galway-ja traje 2,5 sata, a od Galway-ja do Londona 1,5 sata, jerbo u jednom pravcu letimo sa ceonim vetrom, a u drugom sa guznim vetrom... Razlika je ravno sat vremena leta...Vremensko trajanje leta naravno zavisi i od toga koliko pilot gura rucice gasa... :rolleyes: A on isto ukomponuje tako da se uklopi u kontroli leta najavljeni slot, da ce tacno u odredjeno vreme proci tim i tim vazdusnim putem, od tog do tog waypointa na toj i toj visini i sleteti u najavljeno vreme... I tu onda iscinculira, vreme, brzinu, snagu motora i kolicinu goriva...
Link to comment
Kada sam radio u Irskoj recimo let ATR-om od Londona do Galway-ja traje 2,5 sata, a od Galway-ja do Londona 1,5 sata
zapadni vetrovi su cudo :Dedit: ali kako 2.5 sata, kad im je block time 1:45 na ATR [npr. Aer Arann Express] Edited by jms_uk
Link to comment
Kada sam radio u Irskoj recimo let ATR-om od Londona do Galway-ja traje 2,5 sata, a od Galway-ja do Londona 1,5 sata, jerbo u jednom pravcu letimo sa ceonim vetrom, a u drugom sa guznim vetrom... Razlika je ravno sat vremena leta...Vremensko trajanje leta naravno zavisi i od toga koliko pilot gura rucice gasa... :rolleyes: A on isto ukomponuje tako da se uklopi u kontroli leta najavljeni slot, da ce tacno u odredjeno vreme proci tim i tim vazdusnim putem, od tog do tog waypointa na toj i toj visini i sleteti u najavljeno vreme... I tu onda iscinculira, vreme, brzinu, snagu motora i kolicinu goriva...
da, smanje cirkulaciju vazduha u kabini da ustede na gorivu, pa posle bauljas osamucen.jel se to meni cini ili kod turbulencija majstor po pravilu dodaje gas?btw totalna tragedija je da ako se plasiramo na sp u juznoj africi ima da se leti sto somuna do kejptauna.
Link to comment
btw totalna tragedija je da ako se plasiramo na sp u juznoj africi ima da se leti sto somuna do kejptauna.
leteli su neki i preko Bugarske do RSA :) i to za samo <$500 povratna karta a neki i preko Bugarske, Egipta i Kenije :lol:samo nek se oni plasiraju i nece biti problema - LON-CPT, FRA-CPT itd.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...