Jump to content
IGNORED

barselona, spain


denise

Recommended Posts

Pa, iskreno, nije nesto ta La Sagrera :) Nije da je nesiguran kraj, takvih jedva da ima u Barseloni (izuzetak bi bila La Mina, i jos neki krajevi blizu nje), nego je novo naselje koje u sebi nema ama bas nista sto podseca na Barselonu. Van strogog centra, najtoplije preporuke za Graciju. Poble Nou i Vila Olimpica isto OK, ako volite blizu mora. Poble Sec je cujem sada postao trendy, a nalazi se na samom rubu centra, a lepuskast je kraj. Eixample je i centar i nije, i tamo mozete da nadjete svasta, ali je bolje i lepse i barselonskije od La Sagrere. Ako vam ne smeta taj estetski momenat kod La Sagrere, onda mozda opet bolje nesto slicno, samo na zapadu grada, recimo Sants. Baci slobodno PM ako treba detaljnije.

 

edit: sad vidim da vam je vazno da je ravno. Grad je skoro ceo blago nagnut ka moru, samo je Barseloneta skoro potpuno ravna. Gracia, moja prva preporuka, je pak malo strmija. Ali to je bivsi alter kraj, pa bivsi hipsterski kraj, ali sad su ti ljudi vecinom postali roditelji i onda na nekoc raspad trgicima imas male tobogane i ostale zajebancije za decu.

Edited by Kampokei
Link to comment

Eixample je fantazija, ja sam satima lunjao po ulicama i uličicama, vrat me zaboleo od zveranja u fasade. Predivan deo grada, još ako vas posluži vreme - milina...

 

Prevoz je odličan, pri tome mislim na buseve, ne samo na metro (mislim da su svi opremljeni onim delovima za bebeća kolica). Najtoplija preporuka za Moovit app, neverovatno je lako kretati se po gradu, busevi stižu tačno kad ti app kaže, možda bude malog kašnjenja u špicu, ali uglavnom pogađaju u 30 sekundi.

 

Mi smo pre polaska kupili Barselona cards (ako se ne varam, najduža važi 4 ili 5 dana) koja radi u najvećem broju buseva (ima nekih linija na kojima ne radi), pored prevoza, skupili smo i neke popuste u restoranima, preskakali redove u nekim muzejima, etc... click

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
  • 3 months later...

Pošto nema bolji topic, ajde da pitam ovde. Koliko ima smisla ići na letovanje u Valensiju krajem avgusta? Najviše me zanima zbog dostupnih plaža jer bi najradije izbegao rentacar ako je ikako moguće.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Plaza Malvarrosa je lako dostupna iz centra grada. Do nje ide nekoliko linija gradskog prevoza, a ako se smestis negde na Mestaji ili oko Okeanografika mozes da stignes i za nekih pola sata peske. Ima i nekih autobusa koji voze na plaze juzno od grada (Pinedo, Saler...), ali voze redje, tipa na sat vremena, posto je to prigradska linija. Mozes da ides i biciklom. Meni se te plaze ne svidjaju. Ne volim nepreglednu kolicinu peska bez trunke hlada, ali svakako preporucujem da obidjes grad. Mnogo je lep i ima svasta da se vidi.

Link to comment

Bio u Valensiji, iskreno, ne bih preporucio letovanje tamo, bio na gradskoj plazi i na nekoj van grade do koje smo isli GSPom (nasli na netu koju najvise preporucuju, ne secam se imena). 

Bzvz su, ko neki Becici ili Canj, dugacka peskovita plaza prepuna ljudi, nikakve posebne prirodne lepote. Bio sam i na juznoj obali Spanije, i tu mi je bilo bzvz, ako bas pikiras kopnenu Spaniju za more ja bih ti preporucio onaj mali deo na jugu kod Kadiza sto izlazi na okean (guglaj Zahara de los Atunes). Skroz druga prica, prelepo, pomalo pusto i divlje sto je dodatni plus.

 

Inace Valensija je prelep i prezanimljiv grad, svakako preporuka za obilazak od bar nekoliko dana.

Link to comment

Hvala za info! Ideja je da bude neko mesto da je na obali a da ima i sta da se vidi jer su mi malo dosadili odmori od 10 dana plaza pa je zato Valensija upala u kombinaciju. Generalno pojma nisam imao o gradu ali ovo malo sto sma guglao stvarno deluje kao zanimljiv grad + bih pokusao da uglavim termin tak oda zahvatim i Tomatinu kada sam vec u tom kraju.

 

A sto se Kadiza tice, znam da je taj deo prelep kao i onaj donji deo Portugala oko Faroa, ali ne znam koliko se tu moze kupati jer ipak je okean.

Link to comment

Taj deo okeana oko Gibraltara je prelep, uzivancija od mora i lepo je za kupanje. Ima talasa ali nisu strasni, jedina zackoljica je da ubodes period kad ne duvaju vetrovi, ako duvaju onda surferi izlaze u more i nema kupanja.

 

Ako ti je ideja za odmor obilazak plus malo kupanjca, pola-pola, onda ti Valensija mozda i bude ok. Ne znam kakve plaze volis, ono je ok da ubijes 3-4 dana, sa po danom izmedju.

 

Druga opcija, verovatno skuplja, bi ti bila Kanarska ostrva, mozda Lisabon, mada tu je opet okean. Verovatno ih ima jos ali nisam skolovao :)

Link to comment
8 hours ago, *edited by mod said:

A sto se Kadiza tice, znam da je taj deo prelep

Jeste.

I nekako - meni barem - uvek bio nekako malo skrajnut: sto se kupanja tice, na celom potezu od Gibraltara do Kadiza je OK, ipak se radi o pomalo zalivu, morao bi da budes bas baksuz pa da te strefi vetar u letnje doba

Kadiz je prelep, nije preveliki grad, po meri je za svako sunjanje.

Ali, iduci uz obalu od Algezirasa do Kadiza imas malih mesta onoliko sa sve odlicnim plazama i cak i leti bez preterane guzve.

I, ne budi mi zamereno, 1 preporuka, ako te put nanese na tu stranu: obavezno, 30-ak kilometara severno od Kadiza, Sanlucar de Barrameda, evropska pa i svetska luka svih luka, odakle su svi Spanci, sa sve Kolumbom kretali, danas zaboravljen, na uscu Gvadalkivira, sta znam, vredi truda i 1 dana...

Link to comment
8 hours ago, *edited by mod said:

Hvala za info! Ideja je da bude neko mesto da je na obali a da ima i sta da se vidi jer su mi malo dosadili odmori od 10 dana plaza pa je zato Valensija upala u kombinaciju. Generalno pojma nisam imao o gradu ali ovo malo sto sma guglao stvarno deluje kao zanimljiv grad + bih pokusao da uglavim termin tak oda zahvatim i Tomatinu kada sam vec u tom kraju.

 

A sto se Kadiza tice, znam da je taj deo prelep kao i onaj donji deo Portugala oko Faroa, ali ne znam koliko se tu moze kupati jer ipak je okean.

 

Jesi uzeo u obzir Marsej? Ja nisam bio, ali po slikama bih rekao da su plaze oko grada lepse (i to dosta) nego plaze oko Valensije.

Link to comment

Hvala na svima na savetima, definitivno ostaje Valensija. Presudio je low cost let i relativno jeftin smestaj kod Okeanografika. Posle dve godine Grcke i odmora gde si po ceo dan na plazi, kontam da ce mi fino leci grad u kom mogu i da preskocim plazu i da mi bude zabavno. + da obidjem bar Tomatinu kada sam sam mator van forme za Pamplonu,

Link to comment
On 30.11.2018. at 0:11, Kampokei said:

Pa, iskreno, nije nesto ta La Sagrera :) Nije da je nesiguran kraj, takvih jedva da ima u Barseloni (izuzetak bi bila La Mina, i jos neki krajevi blizu nje), nego je novo naselje koje u sebi nema ama bas nista sto podseca na Barselonu. Van strogog centra, najtoplije preporuke za Graciju. Poble Nou i Vila Olimpica isto OK, ako volite blizu mora. Poble Sec je cujem sada postao trendy, a nalazi se na samom rubu centra, a lepuskast je kraj. Eixample je i centar i nije, i tamo mozete da nadjete svasta, ali je bolje i lepse i barselonskije od La Sagrere. Ako vam ne smeta taj estetski momenat kod La Sagrere, onda mozda opet bolje nesto slicno, samo na zapadu grada, recimo Sants. Baci slobodno PM ako treba detaljnije.

 

edit: sad vidim da vam je vazno da je ravno. Grad je skoro ceo blago nagnut ka moru, samo je Barseloneta skoro potpuno ravna. Gracia, moja prva preporuka, je pak malo strmija. Ali to je bivsi alter kraj, pa bivsi hipsterski kraj, ali sad su ti ljudi vecinom postali roditelji i onda na nekoc raspad trgicima imas male tobogane i ostale zajebancije za decu.

 

On 30.11.2018. at 12:01, Skyhighatrist said:

Eixample je fantazija, ja sam satima lunjao po ulicama i uličicama, vrat me zaboleo od zveranja u fasade. Predivan deo grada, još ako vas posluži vreme - milina...

 

Prevoz je odličan, pri tome mislim na buseve, ne samo na metro (mislim da su svi opremljeni onim delovima za bebeća kolica). Najtoplija preporuka za Moovit app, neverovatno je lako kretati se po gradu, busevi stižu tačno kad ti app kaže, možda bude malog kašnjenja u špicu, ali uglavnom pogađaju u 30 sekundi.

 

Mi smo pre polaska kupili Barselona cards (ako se ne varam, najduža važi 4 ili 5 dana) koja radi u najvećem broju buseva (ima nekih linija na kojima ne radi), pored prevoza, skupili smo i neke popuste u restoranima, preskakali redove u nekim muzejima, etc... click

 

Jos ~dve nedelje do puta :)Razmotrili smo sve ove krajeve, no stan koji nam je najvise odgovarao je na sledecoj lokaciji kod Montjuca: Carrer de Santa Dorotea. Mislim da nije lose, ima neceg sta je i pesice blizu, ali svakako mislim da cemo koristiti gradski prevoz. Pojma nemam kako ce da izgleda ova skitnja sa bebom, prvi put idemo u ovakvom modusu ;D Razmatrali smo tu Barselona kartu za prevoz i neke popuste, ali nam ne deluje da bismo mnogo toga uradili sa njom. Iz razloga sto nam nije toliko predvidivo sta i kada cemo raditi, mislimo da je najbolje da za pocetak pokrijemo sve dane sa nekom nedeljnom kartom za prevoz (mada vidim da ima najvise za 5 dana, videcemo onda neke kombinacije - tamo smo 8 dana, ali tih dana kada dolazimo i odlazimo necemo ici nigde daleko da nam treba prevoz)

 

Koji sajt za vremensku prognozu preporucujete?

 

Videla sam da je za Park Guel uvedena vremenska karta, tj. covek kupi za odredjeno vreme i onda ima fore da udje tad i u narednih pola sata. Da li da ocekujemo veliku guzvu vec u prvoj polovini aprila ili da rizikujemo neko krace cekanje u redu na licu mesta?!

 

Isli bismo i do Figuerasa, do Dalijeve kuce. Ovo je to, jel' da?

https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/

 

I znate li za neki sajt na kome se mogu prelistati artsy-fartsy dogadjaji u gradu, koncerti i tako to? :)

 

Prvi utisak, akon trazenja smestaja i gledanja cena za znamenitosti je da je Barselona prilicno skupa. Sto uopste nisam ocekivala, posle Madrida, Andaluzije i dosta jeftine Baskije. Ocekuejm da ce i klopa biti $$$?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ne znam za sajtove za dogadjaje, a cak se ni ne secam kako sam i ja sam to pratio tamo. 

 

Kraj vam je super, tj mnogo bolji od Sagrere. Mozete pesaka do centra (mada vi i jeste neki siri centar), bilo ka Eixampleu, bilo ka Rambli, Ravalu i Goticu. Sto se prevoza tice, mislim da vam je najbolja T-10 karta, tj za 10 voznji. Jeste malo poskup grad, ali vredi :) Nemam iskustva sa bebama u Barsi, ali parkovi nisu jaca strana grada, mada se nadje tu i tamo. Po Graciji vidim da po trgovima ima malih igralista. A uvek mozete na plazu ako je prijatno vreme, ona tamo delom i funkcionise kao zamena za park.

Link to comment

@I*m with the pilots

 

O da, barselona je sto se tice cena jedan od zeznutijih gradova i smislu da mozes da potrosis brdo para a da ne dobijes nista specijalno. Ja sam npr naručio ice coffee a dobio espreso sa ubacenom kockicom leda i racun od 4 evra. Ono sto vredi para su bolji tapas barovi. Te kombinacije ukusa nikad pre i nikad posle nisam doziveo. Tu preporuce i koje vino ide uz tvoju klopu. Isto skupo, al vredi ugodjaj.

Link to comment
44 minutes ago, Bane_V said:

@I*m with the pilots

 

Ja sam npr naručio ice coffee a dobio espreso sa ubacenom kockicom leda i racun od 4 evra.

 

Zajebali su te samo za cenu, 4 evra za tako nesto je i u Barseloni previse. Ali espreso sa debelom kockom leda se tamo bas cesto pije leti, tako da je to verovatno bio samo nesporazum.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...