Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

  • 11 months later...

jel neko bio skoro u kolabsu? meni su se njihove haljine bas svidjale, uvek je bilo bar 2-3 koje bih rado kupila. nisam dugo bila pa ne znam u kom su im sad fazonu 'aljinice, a imam uskoro neku stogodisnjicu mature, pa bih mozda i pazarila neku ako mi se bas, bas svidi /ili pak skinula kroj - imam savrsenu krojacicu pa ukoliko bih nasla odgovarajuci materijal za takav kroj, mozda bih i sasila nesto/

dakle, ako je neko bio skoro samo da objavi kakav je izbor ove godine  /a obicno je u ovo vreme odlican izbor, zbog matura, svih vrsta/

ili pak ukoliko ima negde drugde dobrih haljina ili tunika, nek objavi, ja sam skroz izasla iz fazona kupovine odece. /meni se inace najvise svidjaju stvari tipa COS, The ROW, Equipment... jednostavnijih krojeva, pomalo neuobicajenih, crne, bele, bez boje ili na strafte il' tufne /ali svedeno, u dve boje/

Link to comment
  • 1 month later...

potaknuta tildinom /zapravo diorovom/ haljinicom koju je nosila u filmu a bigger splash, naisla na jako interesantne modele japanskog brenda arts& science . sajt im je uzas, em se sporo otvara em su stavili potpuno neupotrebljive fotke modela, nista se ne vidi kako izgleda odevni predmet, pa je mnogo bolje uopste ga i ne otvarati :-) dakle, gugl kaze da njihove 'aljinice izgledaju nekako ovako. no, basnoslovno su skupi, pa mi sluze samo kao inspiracija i eventualno kao primer, ukoliko nadjem dobar materijal, da mi ih moja prepametna sneza sasije.

svidja mi se i ova haljinica, nju cu prvom prilikom siti, tj kad kupim materijal da odgovara...

DNEygE9.jpg

 

ovako nesto smo vec sili /takvu crnu bluzicu i zutu suknju koja bas nije kao na slici, ali je boja istovetna/, za onu moju stogodinjicu mature:-)

FGR5Z2L.jpg

 

a svidjaju mi se i ove dve haljine /tibi i the row/

XLpOR3Q.jpg

HGlBuwg.jpg

Link to comment

ova zadnja je super :). koja je cena i gde si je nasla?

 

samo bih je nosila bez tasne i neke malo seksije papucice ili sandale

Edited by mustang
Link to comment

ih, pa nisi ni ti luda ;-) ta poslednja je haljina brendathe row, koji je zbilja uzasno, cak besmisleno skup /ali se meni mnogo dopada, pa posto imam savrsenu krojacicu samo kebam modele, a ona posle sasije/. dok sam zivela u moskvi, videla sam da postoji nesto sto je mnogo, mnogo skuplje od prade ili chanela recimo. mislila sam da su ti najpoznatiji modni brendovi ujedno i najskuplji, ali tek tamo sam videla da ima mnoooogoooo skupljih brendova koji su mnogo diskretniji, nekako nisu prepoznatljivi, vec izuzetno kvalitetni i verovatno kebaju kupce medju onim najbogatijim potrosacima koji ipak ne bi da sa hjih vristi garderoba najizvikanijih dizajnera. ili su samo snobovi. no, bilo kako bilo, ova haljina je proslogodisnji model, sada je nema u ovom web butiku, mislim da je kostala oko 1000 funti...

Link to comment

nisu snobovi koliko su komformisti. po meni iako nisam milioner, kich je nositi ime brenda na proizvodu, bilo da je tasna, tkanina sta god. drugo vecina tih proizvoda je masinski radjena. manje a skuplje firme rade uglavnom rucno sa vrhunskim kvalitetom materijala. i nikad neces videti etiketu firme.

 

mene bi sramota bilo da prosetam sa tasnom LV na ulici

 

dobila sam na poklon novcanih jednom, samo sam ga prosledila dalje. sad ako je to snobizam ne znam. ore bi se reklo alergija na kichericu

 

blago tebi za snajderku !!!

Edited by mustang
Link to comment

dadada... ja imam i svoju krojacicu, a imam i svog obucara :-) bas sam ga srela pre neki dan i rekao mi da dodjem do njega i da nadjem nesto zanimljivo da mi napravi...oboma se svidja sto ja volim tako neke malo drugacije stvari, pa je njima profesionalni izazov da mi to sve urade kako valja...

Link to comment

dopada mi se kombinacija crne bluze i žute suknje :wub: ali i the row haljina.

danas su mi stigli materijali za haljine, dva pamuka sa malo elastina, jedan crni drugi prljavo beli.

inače, dobra krojačica je zlata vredna.

Link to comment

dadada... ja imam i svoju krojacicu, a imam i svog obucara :-) bas sam ga srela pre neki dan i rekao mi da dodjem do njega i da nadjem nesto zanimljivo da mi napravi...oboma se svidja sto ja volim tako neke malo drugacije stvari, pa je njima profesionalni izazov da mi to sve urade kako valja...

 

 

Ja želim obućara ;) Ne mora da mi bude u komšiluku, samo bih mu crtala sandale a on da pravi

 

Ovu belu haljinu nije veliki problem  sašiti . Imam crnu lanenu bluzu  kupljenu na buvljaku pre desetak godina ako ne i više a tek kadnije sam videla da je Zarina marka, nisam tad ni znala šta je Zara :D  Bluza je na preklop ali ima ovaj deo koji na haljini ide s desna na fotki tako uradjen  sa nekim prišivenim kaišem za preklop da je efekat isti . Kako smo nas nekoliko bile oduševljene modelom moja drugarica krojačica je replicirala u par varijanti  i sve su bile preodlične   sa dugačkom sličnom suknjom kao donji deo ove haljine je i ličilo na haljinu. Dale ste mi ideju da opet ponovim ako nadjem materijal

Link to comment

dadada... ja imam i svoju krojacicu, a imam i svog obucara :-) bas sam ga srela pre neki dan i rekao mi da dodjem do njega i da nadjem nesto zanimljivo da mi napravi...oboma se svidja sto ja volim tako neke malo drugacije stvari, pa je njima profesionalni izazov da mi to sve urade kako valja...

pretpostavljam da ih ljubomorno cuvas od zlonamernika/ca sa foruma? :)

Link to comment

nenene :-) samo sam ja iz zrenjanina i bilo bi mozda komplikovano da prevaljujete toliki put, zbog takvih trica i kucina  ;-)

 dakle, moj obucar se zove Miso i ovo je njegova fejst strana /uskoro bi trebao da opet drzi radionicu obucarskog zanata sa devojkama iz naseg posla (Nasa Posla - uzasan naziv brenda, nisu mislile kako ce to zvucati i kako ce se  menjati po padezima) dolazice jednom nedeljno u beograd, pa ako ste zainteresovane, mozete mu se javiti i dogovarati se (mada nije bas jeftin) 

 

krojacica se zove sneza, nema fejs, radi i nasem kreatoru vasiliju kovacevu kolekcije, 1000 dinara su joj suknje, bluze i jednostavnije pantalone, 2000 haljine bez postava, a ako nekog zanima, mogu poslati njen telefon na PM :-)

Edited by nezvanova
Link to comment
  • 1 month later...

nema draga, nema vise da se kupi :( /a i da ima, tesko bismo to sebi priustile/. fotka je skinuta sa netaportera, the row, proslogodisnji model...imam folder ''aljinice'' gde skupljam slicice modela haljina koje mi se svidjaju i odatle sam iskopala ovu... mozda bi moglo da se naidje na ebay-u na neku vec nosenu. zapravo, sad sam se setila jos jednog nacina da je pretrazimo  -  uploadovala sam sliku na web i pretrazila na guglu gde se sve pojavljuje...mozda medju svim sajtovima gde se pojavljuje ova fotka ima i onih za prodaju :-)

 

ovde se sve pojavljuje

 

a  evo i jos fotki haljinice, ako imas neku dobru krojacicu

 

 

 

the_row7-4d6bfa.jpg

 

the_row8-92d9ad.jpg

 

the_row9-fce424.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...