Jump to content
IGNORED

Kusturica


korindjar

Recommended Posts

Crna macka beli macor sam gledao kada je izasao i bio sam zgadjen filmom. Secam se da je to jedan od retkih filmova ako ne i jedini sa koga sam tada razmisljao da izadjem. Za mene je to bio vrhunac besmisla. Medjutim naleteo sam na film sad kada se davao pre par nedelja i naterao sebe da ga jos jednom pogledam. Ostavio je sasvim drugaciji utisak. Bio sam odusevljen tom slobodom i kreativnoscu koju je Kusturica iskoristio na najbolji moguci nacin. Zaista bih voleo da ga pogledam jos jednom za godinu dana.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • 3opge

    12

  • ToniAdams

    10

  • kim_philby

    10

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Kustin najbolji film je Zivot je cudo.Znam da se mnogi nece sloziti, ali sta me briga. :lol: Dobri su i svi ostali filmovi, sta dobri, odlicni. Ovi ostali nasi reziseri su svjetlosnu godinu iza njega.Mislim Kusta je cudo, pokupi ljude sa ulice i oni glume ko da su zavrsili 16 akademija.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Jel zna neko ruski?
Отприлике"Данаспосле филма Кустурицети идеш пешака по улиципопут покисле кокошкеи ако се нико не прехладисве ће се то опет неизоставно десити"Што је сав текст који сам успео да запамтим. Први минут ми је прошао у убеђењу да је ово украјински (а можда је тада и био :)), јер тип има неки не изговор, отприлике као београдски шминкерски што је био, из оног "ју јебо те пун аутобус", где је оно о скоро а. Па док нисам успео да чујем кроз то. Ал' немој ме терати да слушам поново...
Link to comment

Mrzi me da prevodim sada pošto ostatak pesme nema nikakve veze sa Kustom, tako da nije baš zanimljivo. Akcenat mu je neki pregaženi moskovski, jedva razumljiv.

Link to comment
  • 1 month later...
Kusturica oprema KinotekuReditelj Emir Kusturica opremiće tri bioskopa u novoj zgradi Jugoslovenske kinoteke, koja se nalazi u Uzun Mirkovoj ulici, rečeno je na konferenciji za novinare Ministarstva kulture Srbije.„Ova ideja je nastala, ne kao izraz moje plemenitosti, nego kao izraz viškova kojima raspolažem, ne materijalnih, nego energetskih”, rekao je Kusturica.Obrazlažući zašto je odlučio da pomogne Kinoteci, Kusturica je rekao da „mora da se oživi ideja da film nije samo holivudski hamburger”.„Film je slika života koja ne prestaje da kreira stvarnu sliku kako mi živimo, šta nas boli, koje su nam ideje o preživljavanju, koju vodu pijemo, da li smo ideološki po receptu Zapada ili anti-Zapada. Sve ono što ljudska egzistencija kupi, to filmovi prikazuju”, ocenio je Kusturica.Poznati srpski reditelj rekao je da ima mnogo takvih filmova, a da građani nemaju priliku da ih vide, i dodao da je zato odlučio da pomogne opremanje bioskopa „koji autore iz čitavog sveta stavljaju na ravnu nogu”.Ministar kulture Nebojša Bradić je rekao da je tokom jedne posete novoj zgradi Jugoslovenske kinoteke Emir Kusturica rekao da „želi da podrži buduće korake Jugoslovenske kinoteke”, navodeći da je u pitanju novi vid zadužbinarstva.„Sigurni smo da će i takvi podsticaji, uz stabilnu podršku države i Ministarstva kulture, omogućiti da ova naša značajna institucija bude osnov za neke buduće projekte u kulturi, i da će omogućiti veliku vidljivost i Jugoslovenske kinoteke”, rekao je Bradić.Direktor Jugoslovenske kinoteke Radoslav Zelenović podsetio je da Jugoslovenskoj kinoteci, da bi potpuno bila privedena nameni, treba još 200 miliona dinara.Zelenović je rekao da je nova zgrada Kinoteke građevinski gotova i da bi trebalo da se opremi, i to „od digitalnih i onih najstarijih projektora, do vitrina koje bi trebalo da čuvaju izuzetno retke predmete, kao što je kamera braće Limijer”.Zelenović je istakao da predmeti koji su u arhivu Jugoslovenske kinoteke moraju da budu adekvatno obezbeđeni. (RTS)
Link to comment
najbolji kustin film je slumdog.
Kakve veze koncizni, pedantni, nepretenciozni, mainstream-via-arthouse film Danny Boylea ima sa rasplinutim pripovedanjem, onirizmom i mitologizacijom toposa zrelog i poznog Kustirice (Od 'Doma' nadalje) verovatno znate samo Saja Jankovic i ti. Jedina veza je bas ono sto pajkicevcima i 'urbanima' i najvise smeta u Kustinom opusu: Ljudi tamne puti (lepo preplanuli sto bi reko Berluskoni). Ova argumentacija sadrzi implicitni rasizam i ne bih reagovao da je vec nisam cuo od pojedinih filmskih kriticara i stvaralaca.
Link to comment

Uuu, ala su senzitivni detektori na rasizam... registruju zracenje sa kvazara sa kraja svemira koji su prestali da postoje pre 16 milijardi godina. Sto bi rek'o Ali G, is it cos' I is black?

Link to comment
Kakve veze koncizni, pedantni, nepretenciozni, mainstream-via-arthouse film Danny Boylea ima sa rasplinutim pripovedanjem, onirizmom i mitologizacijom toposa zrelog i poznog Kustirice (Od 'Doma' nadalje) verovatno znate samo Saja Jankovic i ti. Jedina veza je bas ono sto pajkicevcima i 'urbanima' i najvise smeta u Kustinom opusu: Ljudi tamne puti (lepo preplanuli sto bi reko Berluskoni). Ova argumentacija sadrzi implicitni rasizam i ne bih reagovao da je vec nisam cuo od pojedinih filmskih kriticara i stvaralaca.
ovo je toliko glupo da u znak protesta idem da si razbijem hladnu lubenicu o glavu.
Link to comment
ovo je toliko glupo da u znak protesta idem da si razbijem hladnu lubenicu o glavu.
A kakva je druga veza izmedju Slumdoga i npr. Doma u mraku mozga srpskih filmskih poslenika? Osim sto porediti Boylea i Kustu moze biti simptom toplotnog udara takodje nam moze pokazati sta onaj ko poredjenje cini gleda u jedom filmu. Ko sto napisah to poredjenje sam cuo i ranije i znam od koga sam ga cuo i u kom kontekstu a ti lubenaju bolje pojedi steta je da se baci na ovu vrucinu.
Link to comment
Uuu, ala su senzitivni detektori na rasizam... registruju zracenje sa kvazara sa kraja svemira koji su prestali da postoje pre 16 milijardi godina. Sto bi rek'o Ali G, is it cos' I is black?
Bolje senzitivni nego iskljuceni. Pazi, kad je K. u pitanju samo se seti da su glavni argumenti Bgd. filmske carsije protivu njega bili:1. On je iz Bosne i nije Srbin. Nek se vrati u Sarajevo (patentirao Pajkic pa prodao foru Vesni Pesic).2. On nas (Srbe) prikazuje kao Cigane. Dakle kao musave, prljave i prosjake.Oba ova argumenta su, hajd tako da kazemo, rasisticka. Meni je zao, bas zato sto ne volim da se vatam za argumente politicke korektnosti, sto sam uleteo s ovim komentarom sada i ovde, dakle negde gde mojoj reakciji nije ni vreme ni mesto, na nesto sto je bilo opste mesto 'razgovora o filmu' u Beogradu negde oko Oskara ove godine. Tada je pola Beograda navijalo za Finchera ko da im je rod najrodjeniji i svi su gnusali Slumdoga. Razlog: Slumdog je Kusturica! Zasto? Neki prljavi, tamnoputi, prosjaci i neke 'njihove' price. I shit you not. Na stranu sto Slumdog u kom je prica sve i Kustin postmoderni magicni realizam pun citata i auto-citata na nivou filmskog jezika nemaju ama bas nista zajednicko. Nista osim musavih, tamnoputih klinaca. Jbg, ako tako 'citas' filmove opasno se teturas po ivici rasizma.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...