Jump to content
IGNORED

Oskari 2017


Ajant23

Recommended Posts

meni onako. nisam ništa očekivao, išao u pozadini dok sam malo čistio po kući i spremao večeru, pa mi ispalo simpatično.

btw morao sam da guglam koji je to film, jer sam zaobravio da sam ga gledao :D

ja bas budem besna nakon ovakvih iskustava. sve gledas u nadi da ce biti bolje, da ne moze merilka bas ovako i ovoliko da omane. i onda dodje kraj. trazila bih pare nazad da ga nisam skinula s torenta, ovako samo (samo??) par sati zivota ode u nepovrat.

 

Edittt: inace, jako mi se dopao toni erdmann! spor je i mozda nije bas za svakog al ko voli uvrnut humor i natenane razvoj karaktera, poslastica, njam!

 

a nigde ne mogu da nadjem eng subtitles za salesmana, ako neko zna javnite!

Edited by Leia
Link to comment
  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    28

  • Ajant23

    24

  • Leia

    21

  • mustang

    14

Top Posters In This Topic

Jel gledao neko Gibsona? 

 

Gledao sam Arrival , Man.by the  sea i Hacksaw Ridge i Melov mi je najbolji film od ova tri . Ostale nisam gledao 

 

Volim ratne filmove pogotovu po istinitoj priči i film mi je odličan, naravno subjektivno mišljenje  :s_a:

 

Ipak sam gledao još filmova sa liste  Hell or High Water isto ok film.

Edited by elementary
Link to comment

pa nisam nigde tvrdila da je prava florence pevala kao marija

kalas nego da je u filmu predstavljena kao losa i izvestacena jednodimenzionalna karikatura jedne ekscentricne i verovatno zanimljive osobe.

losa isforsirana gluma, deonice s tim podvriskivanjem nepotrebno duge, ok shvatili smo poentu da voli a nume.

ima francuski film sa hintom na nju koji nisam jos gledala (margueritte iz 2015) ali sam nekako unapred skoro pa sigurna da je bolji i ako nista bar suptilniji od ovog holivudskog trasha.

hmm

Upravo je suprotno predstavljena Florens, po meni, a pošto si ti videla suprotno ponoviću još ranije što sam pisao da je reditelj ostavio po strani njegovo viđenje i omogućio da svako stekne svoj dojam. Inače je ovo mogla da bude 1 dosadna priča, ali je reditelj uobličio sa duhovitim i dinamičnim tokom i snimio privlačan film.

Hoću reći izbalansirao je i napravio pravu ravnotežu između komedije i drame. Sad - može da mu bude što nije fokus na strogo biografskom filmu, ali to reditelj nije ni hteo, i dobro je da je tako. Nije sad neko remek-delo ali nazvati ovo "katastrofalan film" je po meni besmisleno.

A gluma Meril je i najveća snaga ovog filma,  šarmantno je dočarala lik Florens. Jedino plaćeniku™ Trampa se ne bi svidela njena gluma  :D

A greh je ne spomenuti Hju Granta, koji me je prijatno iznenadio ovde i izašao na kratko iz stereotipa njegovih do tada uloga.

Link to comment

Meni je Florence Foster Jenkins jedan od boljih filmova iz 2016-te godine, barem od onoga što sam gledao. Iako već godinama važi pravilo da Meryl Streep dobije nominaciju za svaku ozbiljniju ulogu, ovde je nominacija potpuno zaslužena. I Hugh Grant je možda zaslužio nominaciju, ali je nije dobio

 

Ali bez obzira na sve to, nikako ga se ne može nazivati ''holivudskim trashom''. Ipak je to jedan Stephen Frears.

 

 

S druge strane, Toni Erdmann mi se i nije naročito dopao. Ima tu par dobrih scena, ali kao cjelina je predugačak i postaje zamoran.

Link to comment

što se tiče florens, dobro je što te uvede u priču iz vizure pijaniste i ta scena, kada ti zajedno sa pijanistom po prvi put proživljavaš njeno pevanje i odnos profersora i ljubavnika prema njoj, je smešna.

ceo taj geg njenog pevanja na kome počiva film je možda za stepenicu iznad slepstika, ali ako se pustiš onda će te i uraditi.

 

 

o čemu ti to?

 

http://youtu.be/-quQHNriV-Q

:lol: auuuu

Edited by Ravanelli
Link to comment

hmm

Upravo je suprotno predstavljena Florens, po meni, a pošto si ti videla suprotno ponoviću još ranije što sam pisao da je reditelj ostavio po strani njegovo viđenje i omogućio da svako stekne svoj dojam. Inače je ovo mogla da bude 1 dosadna priča, ali je reditelj uobličio sa duhovitim i dinamičnim tokom i snimio privlačan film.

Hoću reći izbalansirao je i napravio pravu ravnotežu između komedije i drame. Sad - može da mu bude što nije fokus na strogo biografskom filmu, ali to reditelj nije ni hteo, i dobro je da je tako. Nije sad neko remek-delo ali nazvati ovo "katastrofalan film" je po meni besmisleno.

A gluma Meril je i najveća snaga ovog filma, šarmantno je dočarala lik Florens. Jedino plaćeniku™ Trampa se ne bi svidela njena gluma :D

A greh je ne spomenuti Hju Granta, koji me je prijatno iznenadio ovde i izašao na kratko iz stereotipa njegovih do tada uloga.

uf ne znam, meni nit je privlacan nit je duhovit, jako isforsirano mi to sve izgleda, meril ovde stravicno izafektirana a njoj je inace ta neka prirodnost i lakoca najjaci adut i kad toga nema - sta ostaje..

dobro spomenu hju granta, s kojim ona (s njegovim likom jelte) nikakve hemije nema, ko njih dvoje spoji pa taman i u ovakvu pseudo-romanticnu kombinaciju, da mi je znati..

izgleda kao da joj je neki prestareli brat od tetke a ne mladjani vragolasti sharmantni muz.

 

a mozda sam ja previse ocekivala, ko mi kriv.

 

isti slucaj kao sa "nocturnal animals", dugo iscekivani posle one "a single man" divote. jedino logicno objasnjenje je da je u jednom od ta dva slucaja neko toma forda zakljucao u podrum i pobegao s kamerom, nasnimio sta je hteo a ovog ucenio da ce morati da se proseta u limun zutom odelu pred publikom u kanu ako ikad progovori.

 

anyway, pijanista je jedina svetla tackica u ffj, ajd da ne bude bas nista lepo da ne kazem.

Link to comment

S druge strane, Toni Erdmann mi se i nije naročito dopao. Ima tu par dobrih scena, ali kao cjelina je predugačak i postaje zamoran.

 

+1

 

Prvih 2/3 filma drzi paznju, ali onda kao da rediteljka nije znala kako da zavrsi i prilicno pokvarila utisak. I pored tih dobrih scena, nema sanse sebe da nateram ponovo da gledam..

Link to comment

+1

 

Prvih 2/3 filma drzi paznju, ali onda kao da rediteljka nije znala kako da zavrsi i prilicno pokvarila utisak. I pored tih dobrih scena, nema sanse sebe da nateram ponovo da gledam..

ako niste socially awkward nerdovska persona ili se sa takvima slabo kapirate, definitivno vam nece pasovati ovaj film. i sporost radnje se dosta dobro uklapa u taj koncept, sta znam, meni bio bas slatkis od filma

Link to comment

Mi (cetvoro nas) nismo verovali da je film duzi od standardnih 90tak minuta kada se zavrsio. Iskreno ne razumem komentare o sporosti i sva pljuvanja filma na koji nailazim.

Mozda je deo problema u tome sto su ljudi ocekivali komediju, i sama autorka je pricala da je malo smara to forsiranje stampe ala "najzad dobra nemacka komedija".

Link to comment

Radnja uopšte nije spora, štaviše, u pitanju je prilično mejnstrim drama, samo su ljudi izdrogirani holivudskim budženjem, pa im je sve sporo.

 

Kada sam bio klinac, smarali su me da je THX1138 spor i kakve ja to filmove gledam, a sada čitam da je Holivud, čiji je Lucas najprofitabilniji reditelj, izdrogirao ljude tako da im svaki tuđi film deluje sporo.

 

Uh...

Link to comment

Možda se nisu najsrećnije izrazili, mislim da je bolji izraz nepotrebno razvučen. Nisam bio oduševljen i ne vidim čemu hajp™

Čak bi se usudio da proglasim Matura (2016)Bacalaurea / Graduation kao bolji spori™ film koji govori o sličnoj temi mešanja oca u životu ćerke samo u rumunskom, uloga oca nije toliko lucidna već više odgovara nekom našem zabrinutom™ ocu ove teške naše svakodnevice...

Link to comment

Kada sam bio klinac, smarali su me da je THX1138 spor i kakve ja to filmove gledam, a sada čitam da je Holivud, čiji je Lucas najprofitabilniji reditelj, izdrogirao ljude tako da im svaki tuđi film deluje sporo.

 

Uh...

 

Kad si ti bio klinac bila je druga epoha....

Link to comment

La La Land mi, na osnovu trejlera, deluje kao jedan od onih filmova koje izbegavam u širokom luku (mjuzikl + romantika). Mada ko zna, možda ima tu nečeg, čim su takav fetiš napravili od njega, samo me ne vuče baš da odgledam i proverim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...