Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Goofs

Iranian actresses are not allowed to appear without hijabs. And Iranian women don't wear hijab in their home. Farhadi always find a way to solve this problem like there is always a stranger in the house but in the scene Rana is cleaning the house she is all alone and still wearing a hijab.

 

To da gledam!

Edited by Ajant23
Link to comment

I nemoj.

 

Inače žena je tek ušla u kuću u toj sceni, pa nije skinula hidžab.. Osim toga ima dosta scena gde su žene bez hidžaba u filmu. Neko se nalupetao u tom kvotu za medalju.

Link to comment

I nemoj.

 

Inače žena je tek ušla u kuću u toj sceni, pa nije skinula hidžab.. Osim toga ima dosta scena gde su žene bez hidžaba u filmu. Neko se nalupetao u tom kvotu za medalju.

 

E, pa super. Lično me boli uvo, ali ima ljudi koje će to obradovati...

Link to comment

čiča je rekao mužu da se bio popalio a ranije je žena reklamužu da je osetila ruku na vratu tako da..... malo mi je ostalo nejasno ono oko para.

 

 

nego maločas pustih ženi ovog novog borna sanegaticem kaselom pa izdangubih uz nju. sranje od filma, naročito pri kraju sa onom jurnjavom i tučnjavom.

Link to comment

Mother!

 

Kakvo istresanje iz gaća. Trebaće mi jako puno vremena da sredim utiske.

 

O ovome se uopšte ne može govoriti kao o dobroj ili lošoj bioskopskoj predstavi, već o dobrom ili lošem životnom iskustvu jer ono što se dobija uveliko prevazilazi sam film. Dobrano me uzdrmalo. Dobrano.

 

Empatičnim osobama ovo će biti jako, jako teško za gledanje.

 

Obavezno pogledati u bioskopu, puno snage koju poseduje ovaj događaj će se izgubiti van njega.

 

 

PS

 

Umalo da zaboravim, Lorensova je odigrala bez ikakve sumnje ulogu života. Jedino što mogu da kažem u vezi toga je - gospođice ili gospođo, svaka Vam čast, budite ponosni na ono što ste uradili, podigli ste lestvicu glumačke umetnosti na novi podeok. Ovo će se svakako pamtiti.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

 

 

mother!

 

 

Nemojte đavo da vas nosi. Nije vredno čak ni da se vidi Jennifer Lawrence u prozirnoj spavaćici.

 

 

Mother!

 

Kakvo istresanje iz gaća. Trebaće mi jako puno vremena da sredim utiske.

 

 

 

Hm... kome sad verovati.

Link to comment

Hm... kome sad verovati.

 

Gle, ono što je sigurno da niko ko pogleda neće izaći iz sale ravnodušan. Reakcja će biti isključvo kao moja ili Marvinova. Neće biti nikave sredine. Ili će te obuzeti ili ne.

 

Ponavljam još jednom, i da bi bilo jasnije - imam 51 godinu, odgledao sam hiljade i hiljade filmova, ali zaiste nikad, čak ni približno, nisam gledao ništa silčno.

 

Teško mi je (mada to faktički jeste) da ovo nazovem samo filmom - onaj ko želi dva sata klasičnog filmskog dela sa jasnim narativnim tokom, podelom uloga, glavom i repom, taj će se teško razočarati i vratiti kući nezadovoljan zbog glupo potrošenog vremena.

 

No, onaj ko dozvoli sebi da se ovom doživljaju potpuno prepusti i da mu da ga obuzme, taj verovatno neće biti nezadovoljan.

 

Pažljivo biram izraze ("doživljaj", "prepuštanje", "obuzimanje"), ne koristim ih slučajno, jer pokušavam da dočaram njegovo delovanje na gledaoca. To je napad na sva čula, pucanje iz svih oružja istovremeno. Vrtlog koji usisava u sebe.

 

Ovo ni u kojem slučaju nije klasično filmsko delo, već više nešto Linčovskog tipa, ali opet, ispričano na potpuno drugačiji način.

 

Ako je floskula da je film "Veći od života" ikada imala nekog smisla, to je onda u ovom slučaju. Ili možda, bilo bi bolje reći, ovo je film veći od samog filma.

 

Jer se upravo bavi životom samim, onim što ga sačinjava, počev od najrudimentarnijih osećanja (majčinstvo, ljubav, strah), razvijajući ih i ekstrapolirajući kroz glavnu akterku, na početku suptilno, a kasnije bez ikakve zadrške, ubitačno, pa čak i vulgarno pa ponekad i parodično do jednog neverovatnog kreščenda koji nosi kao bujica sve što dohvati.

 

Film sam završio u suzama, par minuta mi je trebalo da se maknem s mesta. Po izrazima lica video sam da nisam jedini sa takvom reakcijom. Mlađi svet je čini mi se bio uglavnom nezadovoljan.

 

I da ponovim, ovo NIJE nešto što se gleda na televiziji. Ako već gledajte, pogledajte u bioskopu, uzmite mesto bliže platnu da izbegnete kokičare™.

 

Ovo je iskustvo za koje vredi rizikovati.

 

 

PS

 

Ko se odluči za gledanje, NEMOJTE guglati i čitati o filmu, tumačenja itd, pokušajte pogledati sa što je manje moguće predznanja.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...