Jump to content
IGNORED

Dakar reli 2015


Прслин

Recommended Posts

Dobri su oni ES specijali, bar ranijih godina, sad nisam stigao da pratim toliko. Ali ostaje činjenica da je, kao uostalom i wrc, teško pronaći neki televizijski format koji bi ovom takmičenju dao na atraktivnosti.

Link to comment

Дванаеста је титула, а не тринаеста, а за остатак извештаја :Hail:

 

http://www.dakar.com/dakar/2016/us/rider/302.html

 

 

2015 : 11ème

2014 : 2ème

2013 : vainqueur

2012 : vainqueur ;

2011/2010 : 4ème ;

2009 : abandon étape 7 ;

2007 : vainqueur ;

2006 : 4ème ;

2005 : vainqueur ;

2004 : vainqueur ;

2003 : 3ème ;

2002 : abandon ;

2001 : 12ème ;

2000 : 2ème ;

1999 : 7ème ;

1998 : vainqueur (moto) ;

1997 : vainqueur (moto) ;

1996 : vainqueur (moto) ;

1995 : vainqueur (moto) ;

1993 : vainqueur (moto) ;

1992 : vainqueur (moto) ;

1991 : vainqueur (moto) ;

1988 : 18ème

 

 

Broji se rec " vainqueur " . :P

Link to comment
  • 11 months later...

Usled obilatih kisa otkazana je sesta etapa, a iz izjave naseg Gabora™ se nazire kakva ih je muka zadesila.

 

Mister Dakar je trenutno prvi, a slede ga Loeb, Depre, Nani Roma i Hirvonen. Ocigledno je prelazak na Tojotu zakopao mnoge, Nasera medju prvima.

Link to comment

Meni je Dakar reli sportski ugodjaj godine ( svake! ) bez premca apsolutno, no, jebi ga, kada ga, po prvi put, u poslednjih xy godina ic ispratio nisam.

 

Ako je ko, sta, bilo bi fino videti jedan posten utisak ovogodisnjega izdanja .

Link to comment
  • 11 months later...

Време је лагано да кренемо да турирамо даљинске наших телевизијских апарата, јер на Бадње вече креће јубиларни 40. рели Париз - Дакар, који већ десет година нема везе ни са Паризом, ни са Европом и који се више ни не зове Рели Париз - Дакар, већ Рели Дакар иако ни са Дакаром, ни са Африком нема никакве везе већ истих тих десет година.

 

Живеле лудости, јер оне једине могу да оправдају жељу да се великом брзином провезе кроз овогодишњих 9000 километара, од којих је пола специјалки и од којих је неких недељу дана вожње кроз дине. После четири године, поново се иде кроз Перу и то сасвим новим рутама које воде до Боливије, а онда добро позната Аргентина и Super Fiambala, la etapa mas dificil de Dakar!  

 

Од осталих битних ствари, којих ове године не мањка, можда је најважније то што се Пужо повлачи и следеће године га неће бити. Пошто су добијали 2016 и 2017 сада имају шансу да оду у великом стилу, уз хет трик победа. Конкуренција су им Минији (као и последњих сто година), ове године представљени и једним багијем које ја обожавам јер у мени буде неку клиначку радост коју нисам осећао још од гледања Теренса Хила и Бада Спенсера у предшколским данима. Повлачи се (вероватно) и Карлос Сајнц. 

 

Што се камиона тиче, Камаз ваљда добија - као и у 9 од последњих 10 година.

 

Моторе обожавам, односно бар независне возаче попут нашег представника Габора Сагмајстера, коме ће ово бити ваљда 11. Дакар рели, ако се нисам забројао. Нека га целог пређе, као прошле године, и ја сам пресрећан. 

 

Кводове не пратим, па ништа о њима ни не знам. Када их видим на снимку, замишљам да су препреке за Камаз и то ми помаже да их истрпим. Иначе су ми скроз треши и не знам ко их је пустио међу озбиљан свет. 

 

Ето. Једва чекам. :D Срећно свима и добродошли!

 

Е, да: ја ове године навијам за Форд и Чехе. Није битно, али када победимо да се зна да сам био уз њих кад су били нико. 

 

5872b

 

Eво још мало паљења:

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Прслин
Link to comment

Ove godine pod rednim brojem 346 u Tojoti za volanom Andre Vilas Boas :)

 

Prosli sam pratio preko onih daily recap-ova koje sam nalazio na netu, jel ES ni ove godine ne prenosi?

Link to comment

Aхахаха, нисам знао за Виљаш-Боша. Нису им више довољни скијашки скакачи? 

 

За преносе не знам где ће бити. Ти дневни прегледи ће бити на https://www.redbull.tv/live/AP-1TPGKRJUD2111/dakar-rally , што је згодно јер можеш да подесиш подсетнике. Али, мени мало тих 15 минута дневно, потражићу неки бољи извор. Иначе, имаш у тој апликацији комплетан прошлогодишњи тур да прекратиш време до почетка овогодишњег. 😃

Edited by Прслин
Link to comment

Bice na trafici ti recapovi od po 45min. Mene su fascinirali predeli tog dela J.Amerike posto mi je sestra tamo bila pre par godina i bila prepuna utisaka.
Pretproslu sezonu sam navatavap i emisije na nekoj HOL tv.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Кренуло!

 

Има на Јуроспорту, чука у ХД свако вече од 23:00. 

 

Себастијану Лобу рикнуле кочнице на првом стејџу, возио 200км а да му ни ручна није функционисала. Претпостављам да је хтео одмах да стане када је провалио квар, али није могао. :Jova:

 

Едит: Ипак пола чуке, после тога иде стаааари Дакар који је изгубио брендинг утакмицу па сада иако иде до града Дакара мора да се зове Африка Еко Рели. 

Edited by Прслин
Link to comment

Putovao sam istim avionom sa Sagmajsterom i njegovim timom (njih četvorica ukupno čini mi se) do Rima 1.1, kol'ki je ono čovek, nikad ne bih rekao da je motociklista. Kacige ne predaje u prtljag, nosi ih u onim platnenim kesama za kacige u rukama sve vreme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...