Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    932

  • б1lme3

    900

"Nekako sam znao da neću igrati za reprezentaciju jer sam bio potpuno ’prazan’ posle osvajanja srebra na Olimpijskim igrama. To je bio vrhunac moje karijere, nešto što... Mislim – Olimpijske igre, nacionalni tim, Srbija, himna, dres... Potom sam došao ovde i pomislio: ’Oh, ponovo moram sve ispočetka’. Osetio sam se umorno i ispražnjeno, znao sam da moram da uzmem slobodno kako bih se oporavio, radio na svom telu i pripremio za sledeću sezonu", rekao je Jokić. 

 

http://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=2017&mm=09&dd=28&nav_id=1308377

Link to comment

Ja imam fotke sa par renomiranih rep'stativaca, onako B klasa :D 

 

 

Ja gledao sa klupe kako Aleksandar Nađfeji kuca sa dve ruke pola metra od penala se odrazio, leteo čovek ispred nas, na našoj klupi 1 kadar nevera, igrali sa radnički cip-om u kupu, bili prva liga tada. :)

 

Košarkometrija™. 

Link to comment

Ja gledao sa klupe kako Aleksandar Nađfeji kuca sa dve ruke pola metra od penala se odrazio, leteo čovek ispred nas, na našoj klupi 1 kadar nevera, igrali sa radnički cip-om u kupu, bili prva liga tada. :)

 

Košarkometrija™. 

 

Halaltm vera :)

 

Ja sam odustao pre seniorske košarke, ali u mlađim kategorijama je prodefilovao tu dobar deo igrača i poneka igračina. Takoreći, nad mnome su se kalili i učili i zbog mene su postali igrači kakvi jesu danas. Takoreći, meni idu zasluge za ovo srebro koliko i njima. Možda i više  :fantom:

Link to comment

Nisam ni ja dogurao do nekih "visina", moja iskustva sa prvim timom su bila takva da sam tamo bačen sa 16,17 jer me tu negde uhvatio neki trip da sam trenirao ko konjina i u mlađim katergorijama trpao dosta. Tada smo igrali Prvu Srpsku ali ne preterujem ako kažem da je je ta ekipa bila na nivou današnje prve lige, najbolja koju smo ikada imali. Gledao sam Dunav iz Starih Banovaca dosta prošle godine jer igraju kod mene, poprilično skroman kvalitet u odnosu na nekada, mislim na celu ligu, ako ne računamo ABA ligaše. Čak sam ustajao u 7 ujutru išao na individualne treninge, tada nam bio došao Nikola Radić, trener koga Danilović često spominje kao jednog od najbitnijih za njega.

Link to comment

Radio sam u kampu kada je Aleksandrov sa 16 godina bio na pripremama sa mladom selekcijom za nastupajuće Evropsko. Ime nam tada nije mnogo značilo ali već peti-šesti trening dovukao sam desetak ortaka (matorci - tri banke)...da se zapanjujemo.

Šteta za kakvu igračinu u najavi je ostala uskraćena i Zvezda i reprezentacija...

Talenat, fizikalije...nikad pokret viška...

 

Jedini tada u njegovom rangu bio je mršavi, niski plej sa dugom kosom - ,,Šura" (brzina, nizak stav, šuter...drpa lopte). Za njega je trener rekao: ,,Gde njega da vodim na Evropsko...? pa znaš kako ga zabole za košarku...dečko bi da igra fudbal, al mu ne daju roditelji ...da ga ne polome".

,,A kako igra fudbal?" ..."Kao i košarku...ubija". 

Edited by Musky
Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...