Jump to content
IGNORED

Postoji li neko kome mogu da prijavim zlostavljanje životinja?


Recommended Posts

Uf...Javljaću dalje šta se desilo, a ako nekom padne još neka ideja napamet, molim da je napiše.
Mislim da je prva adresa na koju se treba obratiti u ovakvim slučajevima Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede- Uprava za veterinu u okviru koje je Veterinarska inspekcija koja je nadležna da sprovodi nadzor nad sprovođenjem Zakona o dobrobiti životinja i reaguje u slučaju povrede zakona.Telefoni i imejlovi:

Група ветеринарске инспекције за здравствену заштиту и добробит животињаОдељење ветеринарске инспекцијеНачелник Одељења Сања Челебићанин, Виши саветникЕмаил: s.celebicanin@minpolj.gov.rsТел.: 011 2605630Група ветеринарске инспекције за здравствену заштиту и добробит животињаРуководилац групеЗоран Маринковић, Самостални саветникЕмаил: zoran.marinkovic@minpolj.gov.rsТел.: 011 2607346Одсек ветеринарске инспекције БеоградЕмаил: rep.veterinarska.insp.bgd@gmail.comТел.: 011 6656012 / 6656015

Možeš da pošalješ mejl i dužni su da ti odgovore.Telefonom se gotovo ništa ne završava, državni aparat mnogo ozbiljnije shvata zahteve i apele u pisanoj formi, što formalnije to više izgleda za uspeh. Imajući u vidu da se često javlja neko sa ovakvim problemom na PPP makar da se požali hejtuje i slično, imam ideju da pročešljam propise i napravim neki obrazac pa da ga okačim na internet koji će se koristiti kad zatreba, samo da nađem vremena.

Edited by halloween
Link to comment
Mislim da je prva adresa na koju se treba obratiti u ovakvim slučajevima Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede- Uprava za veterinu u okviru koje je Veterinarska inspekcija koja je nadležna da sprovodi nadzor nad sprovođenjem Zakona o dobrobiti životinja i reaguje u slučaju povrede zakona.Telefoni i imejlovi:

Група ветеринарске инспекције за здравствену заштиту и добробит животињаОдељење ветеринарске инспекцијеНачелник Одељења Сања Челебићанин, Виши саветникЕмаил: s.celebicanin@minpolj.gov.rsТел.: 011 2605630Група ветеринарске инспекције за здравствену заштиту и добробит животињаРуководилац групеЗоран Маринковић, Самостални саветникЕмаил: zoran.marinkovic@minpolj.gov.rsТел.: 011 2607346Одсек ветеринарске инспекције БеоградЕмаил: rep.veterinarska.insp.bgd@gmail.comТел.: 011 6656012 / 6656015

Možeš da pošalješ mejl i dužni su da ti odgovore.Telefonom se gotovo ništa ne završava, državni aparat mnogo ozbiljnije shvata zahteve i apele u pisanoj formi, što formalnije to više izgleda za uspeh. Imajući u vidu da se često javlja neko sa ovakvim problemom na PPP makar da se požali hejtuje i slično, imam ideju da pročešljam propise i napravim neki obrazac pa da ga okačim na internet koji će se koristiti kad zatreba, samo da nađem vremena.

Napisao sam gore: dobio sam ih telefonom, pa su mi rekli da treba da im pošaljem prijavu poštom uz nalaz veterinara da je pas zaista zlostavljan. Drugim rečima, rekli su mi da se nosim.
Link to comment
Napisao sam gore: dobio sam ih telefonom, pa su mi rekli da treba da im pošaljem prijavu poštom uz nalaz veterinara da je pas zaista zlostavljan. Drugim rečima, rekli su mi da se nosim.
Prikupljanje dokaza i utvrđivanje činjenica je na njima. Al' dobro, može im se jer se još nisu masovnije "ukrštala koplja" stranaka i državne uprave u ovoj oblasti. Ako počnu da ih zatrpavaju prijavama, razmilsliće sistematičnije i ozbiljnije o postupku.Sledeći moj post na ovu temu biće obrazac i konkretni predlozi. Edited by halloween
Link to comment
Napisao sam gore: dobio sam ih telefonom, pa su mi rekli da treba da im pošaljem prijavu poštom uz nalaz veterinara da je pas zaista zlostavljan. Drugim rečima, rekli su mi da se nosim.
Pa naravno da su ti rekli da im pišeš, naš državni aparat još uvek funkcioniše po principu samoupravnog socijalizma. Dok ne sakupiš minimum 4 pečata i potrošiš nekoliko meseci na prepisku ništa nećeš postići, a sumnjam i tada. Zaboga, koga zanima tamo neki pas, koji još ima gazdu. Ubeđena sam da se svi ti inspektori i državni službenici okupe u nekoj kancelariji i čitaju grupno sva takva pisma, i da se grohotom smeju. Ja sam pre par meseci imala problem sa nekom macom koja se popela ma drvo i nije umela da siđe, pa je na drvetu provela skoro 3 dana. Naravno da niko nije bio nadležan. Komunalni policajci koje sam presrela na Slaviji, gde inače stalno paradiraju, su se samo nasmejali i pomislili, bože, koja lujka. Ovde na forumu su me savetovali da probam da zovem vatrogasce, tamo su mi rekli da imaju važnija posla. Na kraju smo se organizovali ovde u kraju pa se jedan komšija popeo na neke visoke merdevine i nekako spasao macu.Kod nas je sve to na nivou sprdnje, a oni koji bi i nešto trebalo da preduzmu, jer im je to u nadležnosti ,neće, jer ih ne zanima. A ako građanin pojedinac hoće da proba da ih natera, nalazi na prepreke na svakom koraku. Možda je jedini način da se obratiš medijima, izgleda da ih to jedino, pomalo, plaši, ipak je izborna godina.I zar, pre neki dan nije formirana neka jedinica , kao oni animal cops iz Amerike, koji bi trebalo da se bave takvim slučajevima? Mislim da je bila neka vest o tome u Blicu. Edited by Arkadija
Link to comment

postoji neka sluzba za zbrinjavanje napustenih zivotinja. mozda oni mogu da ti pomognu, ako nikako drugacije, a ono da te upute na koga treba:

U skladu sa Zakonom o dobrobiti zivotinja, Grad Beograd ima nadleznost za zbrinjavanje napustenih zivotinja. Ove aktivnosti se finansiraju i sprovode preko Sekretarijata za komunalno stambene poslove, tel. 011/7157-278 (Vladimir Terzin - pomocnik sekretara je zaduzen za problem napustenih zivotinja). Sluzba koja je angazovana za ove aktivnosti (resavanje problema pasa lutalica i zbinjavanje napustenih i povredjenih zivotinja) od strane Grada Beograda je Veterinarska stanica Beograd, tel. 011/329 30 99. Pod njihovom patronatom se nalazi i novoizgradjeni azil u Rakovici.
btw, orca na mejl odgovara otprilike sedam dana posto ga posaljes. Edited by palchica
Link to comment

Ovo ce zvucati potpuno retardirano, ali je opcija da se ipak pas skloni na par dana od ovog leda. Ponudi gazdi neku kintu iz svog dzepa samo da ga pusti unutra na par dana. Sa birokratijom i administracijom i zvanjima i pozivima nista neces postici, barem ne u vreme dok ne prodje zima. Da uradis bilo sta drugo do da prebijes gazdu na kraju ces ti izvuci deblji kraj sa zakonom, a verovatno i pas. Ovako, ponudi mu neku sitnu lovu, sta znam koliko mozes da izdvojis i skupi ponos zarad cilja koji imas. Kontam da bi takva rugoba od osobe pristala na tako nesto sa sve misljenjem kako je dobro zajebao neku budalu za nekoliko noci "trpljenja paščeta" u kuci. Nemam drugo resenje osim puke internet mrznje.

Edited by Mos
Link to comment
postoji neka sluzba za zbrinjavanje napustenih zivotinja. mozda oni mogu da ti pomognu, ako nikako drugacije, a ono da te upute na koga treba:btw, orca na mejl odgovara otprilike sedam dana posto ga posaljes.
Hvala na pokušaju, samo sam dobio još jedan krug nezainteresovanosti i nerviranja. Videću danas da nađem tog gazdu da ga zamolim da mu zajedno napravimo bolju kućicu ako ništa drugo.
Link to comment

Potpuo je bezveze (mada donekle razumljivo) da ORCA nema neki telefon na koji se mogu hitno prijaviti ovakvi slucajevi. Znam da su spori s mailovima ali probaj ovde:http://www.facebook.com/ORCASerbiadirektno na wall, deluje aktivno. napisi sta je situacija i da su te bukvalno sve drzavne sluzbe odyebale. ako nista drugo, mozda bar mogu da ti pomognu da ovu rasomonijadu plasiras u medije i pokazu da u srbiji zivotinja ladno moze da umre dok se drzava smisli ko je nadlezan. (posto se tu izgleda samo na medije reaguje)edit:a sta je s ovom veterinom beograd je l su oni isto sto i ta drzavna inspekcije ili ne? ima na ovoj stranici neka prica o dispecerskom centru (sa brojem telefona) i nekim terenskim vozilima koja 'reauguju u najkracem roku'.

Edited by estel
Link to comment
edit:a sta je s ovom veterinom beograd je l su oni isto sto i ta drzavna inspekcije ili ne? ima na ovoj stranici neka prica o dispecerskom centru (sa brojem telefona) i nekim terenskim vozilima koja 'reauguju u najkracem roku'.
Veterina Beograd, naravno, nije nadležna. Elem, javila mi se Orca jutros oko 1-2, pa sam im ostavio podatke, rekli su da će podneti prijavu. U međuvremenu sam kombinacijom podignutog glasa, pretnji, pozivanjem na razna imena i ostalo, uspeo da dobijem od komunalne obećanje da će "izaći na teren" čim im dozvole uslovi, pošto sam ih izređao nekolicinu, a ovo mi je obećao šef smene sa imenom i prezimenom, zvučao mi je uverljivo. U isto vreme, načelnik veterinarske inspekcije mi je zvučao najnormalnije od svih i čitao mi je na glas neke statute prema kojima oni mogu da utvrde činjenično stanje, ali ne mogu da oduzmu psa. On mi je takođe obećao da će poslati inspektora kada bude prohodno. :(Ceo sistem je napravljen da niko nije nadležan i ne može ništa da uradi. Komunalna policija ne sme da uđe u dvorište, ali komunalni inspektor sme. Inspektor ne sme da legitimiše, ali komunalni policajac sme. Niko od njih nije obučen i ne sme da utvrđuje zdravlje životinje već moraju da pozovu veterinarskog inspektora. Svi zajedno kažu da niko ne može da oduuzme životinju.Orka kaže da je prema zakonu to nadležnost inspekcije. Ja sam juče i danas imao aktivne vežbe za smirivanje nervoze, jer mi je cela ta vrteška digla pritisak i mislio sam da ću da ubijem nekoga. Išao sam i da obiđem kuče, ali gazda nije bio tu, pa ću da probam i danas da vidim da se nešto dogovorim sa njim. On se siromašak zavukao u ćošak one kućice, a ja hoću da verujem da mu je sada toplije kad je izolovan od vetra snežnim nanosom.A komunalna policija ili bilo koja druga gradska služba bolje ubuduće da pređe ulicu kada me vidi jer imam potrebu da budem jako neprijatan prema njima.
Link to comment

ej bre, ljudovi, od palamudjenja niko nema vajde, ni ja ni vi. Mali Dejan, organizacija NOA, uvek ima neke ideje koje su realne .Po meni - ili izvrsiti krivicno delo oslobadjanja psa, ili likvidirati psa i skratiti mu muke. Nisam ja bolestan, obozavam zivotinje, ali eutanazija je humanija nego da pas bude zedan po 3-4 dana i da ga gazda bije. telefon Dejana iz NOA organizacije jeste 064-555-05-07cisto da se zna - za silovanje, batine, mobbing, nasilje nad zivotinjama - u zemlji Srbiji niko ti nece pomoci osim ako ne nadjes jaku vezu. Zao mi je sto sam ovoliko negativan, ali ja stvarno imam razna iskustva sa raznim ljudima. Buduci da sam se uvek druzio sa starijim ekipama (sa obe strane zakona) ovo je moje iskustvo iz "druge ruke" koju sam gledao svojim ocima 20ak godina.

Link to comment
ej bre, ljudovi, od palamudjenja niko nema vajde, ni ja ni vi. Mali Dejan, organizacija NOA, uvek ima neke ideje koje su realne .Po meni - ili izvrsiti krivicno delo oslobadjanja psa, ili likvidirati psa i skratiti mu muke. Nisam ja bolestan, obozavam zivotinje, ali eutanazija je humanija nego da pas bude zedan po 3-4 dana i da ga gazda bije. telefon Dejana iz NOA organizacije jeste 064-555-05-07cisto da se zna - za silovanje, batine, mobbing, nasilje nad zivotinjama - u zemlji Srbiji niko ti nece pomoci osim ako ne nadjes jaku vezu. Zao mi je sto sam ovoliko negativan, ali ja stvarno imam razna iskustva sa raznim ljudima. Buduci da sam se uvek druzio sa starijim ekipama (sa obe strane zakona) ovo je moje iskustvo iz "druge ruke" koju sam gledao svojim ocima 20ak godina.
Čuo sam se sa njim i zaista za sada najviše obećava od svih. Javljam rezučtate.
Link to comment
Šta bi s kučetom? :unsure:
Pa ništa. Orca mi je poslala mail da su podneli prijavu, ali da će ta inspekcija mene da kontaktira, pošto sam ja očevidac. Ja sam obišao još jedan krug sa nadležnima (mamu da im jebem, iskreno im želim makar jednu kratku turu bola i patnje i potrebe koju svi ignorišu iz lenjosti), uzalud. Probao sam i ja nešto da uradim sam, ali lik noću navlači neku rešetku sa nekim katancem koji bi morao da se razvaljuje, ali je to pored ulice i čuje se, a ja nisam profesionalni lopov da znam kako se to radi nečujno. Posle su mi prijatelji rekli da je to krivično delo za koje se leži šest meseci do godinu dana ili se dobija uslov uz otvoren dosije, a to sebi ne smem da priuštim zbog posla. Mislim, ne smem da rizikujem zato što sam amater i ne mogu da rizikujem jer ne znam da bih to uradio uspešno.Ovaj momak iz Noe je odlučan i rešen da pomogne, ali je on sam tu, pa je njemu iskrslo nešto preče (neka porodica je htela da eutanazira mladog psa), pa je morao da se bavi tom birokratijom. On bi trebalo da namakne neke pare da mu kupimo novu kućicu i činije i mekšu ogrlicu za lanac, a nada se da bi to moglo da se uradi prekosutra. To je trenutni plan, videćemo kako će se razvijati.Prekjuče sam tu prošao preko dana sa svojim psom. Ova moja se zalepila za ogradu, a ovaj jadničak je izašao iz svoje "kućice" pa su mahali repovima i cviluckali u želji da se igraju. Meni je to bilo previše tužno sve pa sam potisnuo. Inače, pravna služba Orke mi je rekla da je to što on radi prekršaj. Samo u Srbiji nema ko da sprovede zakon.Eto, to se dešava. Ne znam kako je danas bilo, tešim se da je bilo sunca i tako, ali je jebeno i svakave stvari mi prolaze kroz glavu. Najgore od svega mi je što je ovo selo Žarkovo poprilično super prema psima. Ima ih gomila, vlasnici znaju sve ostale pse, pa se i najveći gedžovani, mangupi, alkosi, kriminalci i bivši robijaši super odnose prema psima i vole ih i paze ih. Razgovarao sam sa njima i pokušavao nekog da nagovorim da ubedi vlasnika ovog psa da ga uvede u kuću ili mu sagradi nešto bolje, ali svi kažu da su pokušavali i da je to uzalud...Mislim, ima Srbija daleko većih i suštinskijih problema, ali mi je ovo iskustvo nekako sve to saželo i plastično i precizno oslikalo kako ne radi Srbija i kako ne postoji ni sistem, ni pravo, ni ljudskost...'Bem ti život.Tako.
Link to comment
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...