Jump to content
IGNORED

Akvaristika i aquascaping


Recommended Posts

Moram ovo da podelim, ne dešava mi se svaki dan :) Pošto mi je stari akvarijum procureo, reših da sklepam novi, veći.Odredio dimenzije (60x35x25), zivkao za cene i na kraju naručio stakla u lokalnoj radnji.Stigle ploče, otišao da ih uzmem i razmenim par reči sa čovekom koji je tamo zaposlen.Kad je čuo da pravim akvarijum, naplatio mi 200rsd manje, kaže, da mi bude za silikon. I još predložio da navratim kad oni budu pravili neki, da vidim kako oni rade! :s_w: Čovek me oduševio :Hail:

Link to comment
Hail.gifReci mi, hoćeš li sam da lepiš akvarijum? Jesi li lepio ranije?Nemoj se zeznuti oko izbora silikona, ne može baš svaki koji se koristi za lepljenje stakla.I malo si me zbunio sa ovom dimenzijom za visinu.. Šta će ići u taj akvarijum?
Link to comment

Могу неонке и разно биље, зар не?Синоћ у Ушћу видео акваријуме које је правио земунски аквацентар. Умало закаснио на филм због њих. До сада сам гледао њихов акваскејпинг на нету, али онај Јувел од 350л уживо је :Hail: Ја нешто нисам љубитељ биљних акваријума и то са неонкама и козицама ми је сувише зен. Обожавам чистаче и уз њих сам годинама држао разне рејнбоу и чим ми се указала прилика (читај: рикнуле све осим панакве и анциструса) прешао сам на циклиде. Тачније, на циклида - један тиграсти оскар. Невиђена риба. Пре него што чика Тале пита, акваријум је од 100л, оскар још није прешао 7 цм, а планирам проширење на минимум 250л.

Link to comment

To u Ušću je samo deo uživancije koja se može videti u Zemunu. Uskoro će tamo moći da se vidi i jedan od 7.000 litara ;)Prodaja_akvarijuma_beograd.jpgA tog Oskara pod hitno smeštaj u taj neki veći.Ako te zanimaju samo ciklidi javi da ti pošaljem link do ciklidaškog foruma - šta tek tamo ima..edit: "neonke" i razno bilje se podrazumevaju u biljnim akvarijumima. Samo što pojam "neonke" zahvata jednu popriličnu oblast izbora odgovarajućih svetiljki za odgovarajući tip biljnog akvarijuma. Kad kažem "tip" mislim na zahtevnost i težinu gajenja određenih vrsta biljaka.

Edited by CTale
Link to comment
Hail.gifReci mi, hoćeš li sam da lepiš akvarijum? Jesi li lepio ranije?Nemoj se zeznuti oko izbora silikona, ne može baš svaki koji se koristi za lepljenje stakla.I malo si me zbunio sa ovom dimenzijom za visinu.. Šta će ići u taj akvarijum?
Lepim sa drugarom. On je već pravio jedan, meni će ovo da biti prvi.Silikon je ceresit za akvarijum.Visina je 35cm, širina 25, dužina 60 (tačnije 61.4cm, ostavljeno za 6mm staklo +1mm silikon).Morao sam ove dimenzije zbog police koju trenutno imam :) Što se tiče ribica, još nisam rešio. Trenutno imam 3 japankice koje čekaju nov dom. Edited by S.L.
Link to comment

Probaj da izbegneš japankice ako možeš. One brzo rastu i dosta prljaju. + su i biljojedi, što znači da bi ti teško koja biljka opstala sa njima. Hladnovodne su ribe i jako je teško pronaći ribe koje mogu zajedno sa njima. Uglavnom im ne odgovara ista temperatura vode ili bivaju pojedene ako su dosta manje od japanki.Drugi razlog za to je mali akvarijum za 3 japanke: za normalan rast i razvoj im treba najmanje 50l po ribi.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Tale, konačno smo napravili akvarijum. Ulepili se silikonom, ali gotov je :lol:21ov3py.jpgOstaje doduše pitanje, čime da očistimo višak silikona koji smo slučajno razmazali po staklu, da stranice kasnije ne budu musave?

Link to comment

Čestitam :)Imate od mene par (mislim na nekoliko) kozica i nešto mahovine na poklon, za useljenje :)Silikon se čisti žiletom, oprezno. Nema elegantnijeg rešenja. Ova traka na slici je trebalo da spreči razmazivanje.

Link to comment

Sada neka se suši bar 3 dana, negde gde nije previše vruće.Proverite posle vizuelno da li postoje neki mehurovi na spojevima, posle napravite probu sa vodom (3/4 visine).Šta si smislio za filter?

Link to comment
  • 4 months later...
Gde može da se vidi/kupi mahovina?Videh dosta slika na aquascaping, pa se zainteresovah, fino bi mi legla u jednom akvarijumu.Ako je zabranjeno, tj. ako se tumači kao reklamiranje, onda nisam ništa pitao, tj. ovaj post ne postoji.
Jesi li nabavio mahovinu?
Imam već jedan ovakav, staviću njega.
Šta si uradio na kraju?Evo i nekih fotki mojih kozica:sk2ca9odalyv_t.jpge4cfnoa2cm9q_t.jpg414p9j8kpvoi_t.jpgj50d7zdazhuh_t.jpgrf7yoqaxdjk7_t.jpg0kgquk9mpsh1_t.jpgdtbb1fjd9n2d_t.jpgwri0yem8gf4u_t.jpghk5ndbcrdxls_t.jpg
Link to comment

akvaristika Mp40 style:DObio neki socko poklon akvarijum Nectar Sokovi (ima jedno 15 litara) pre 7 godina. Imam ga jos uvek. 8. generacija ribica a i dalje isti onaj mali som cistac.Volo bih da imam malo veci akvarijum sa gradicem Sundjer Boba dole. Keba Krabu i kuce gde zive glavni likovi.

Edited by Mp40
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...