Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

Nije Kakrc, nego ta uvalica pre, ali je to isti djir. Tamo gde je raskrsnica za Krašiće, pa se samo spustiš dole do obale.

 

Najbolje mesto u zalivu. I još im Sunce samo padne u levak dole kod Prevlake. Meni brdo iznad Kumbora i Djenovića zakloni Sunce i imam kraće dan od njih tamo jedno 15-20 min.

 

Kako zdrava voda kod Solila?

Edited by MayDay
Link to comment

Oduvek bila. Rimska solana, plus pun kurac minerala. Odande i iz Bjelila su devedesetih vadili blato bagerima i u Igalu to blato prodavali onim budalama u plastičnim flašama. Ornitološki zabran, sad me mrzi da kačim fotografije koje sam ove godine slikao. Još da neko zatuče onu krimi kafanu, bilo bi sve to božanstveno.

Link to comment

e kad biste nabacili neku mapicu gdeje sve to tacno locirano jer pojma nemam gde su ta mesta o kojima pricate. osim krasica.

 

Imaš prevoz od Tivta do Plavih Horizonta (iz centra) autobusom, a onda kad stigneš na sindikalnu plažu kreneš levo, kao što je Mau napisala, negde pre nego što stigneš na otvoreno more imaš tu stazicu (ponovo levo), vidi se lepo i stigneš na tu plažicu.

Edited by Anonymous
Link to comment

Imaš prevoz od Tivta do Plavih Horizonta (iz centra) autobusom, a onda kad stigneš na sindikalnu plažu kreneš levo, kao što je Mau napisala, negde pre nego što stigneš na otvoreno more imaš tu stazicu (ponovo levo), vidi se lepo i stigneš na tu plažicu.

E kako bi ja lutao tuda sa zadovoljstvom. Jedino što koalicioni partner nema nimalo tog avanturističkog duha :(

Njoj frka od staza i kroz ove gradske šume po parkovima i Adi...

A inače na sve te skrivene plaže i šumice me je još kao klinca navukao čovek kod koga smo letovali, dopisnik Politike iz Bara. On nam nije dao niti jednom da letujemo na "uobičajenim" plažama.

"To kad budete bez mene ljetovali , onda idite đe oćete..."

Jedne godine smo kao nešto išli u odmaralište u Čanj, kao ajd sramota je, da pustimo čoveka na miru...

Dva dana i odma, alo Boško ajd dođi po nas...

Link to comment

Imaš prevoz od Tivta do Plavih Horizonta (iz centra) autobusom, a onda kad stigneš na sindikalnu plažu kreneš levo, kao što je Mau napisala, negde pre nego što stigneš na otvoreno more imaš tu stazicu (ponovo levo), vidi se lepo i stigneš na tu plažicu.

Ako se ovako nastavi, to ce, sa svojih 10-ak metara, biti najposecenija plaza na CG primorju...  :D

 

Nisam obilazio par godina, poslednji put naisao brodom, nije valjalo, uobicajeno gomilanje otpada, mada - koliko sam video - stazu neko odrzava.

Link to comment

koji vi, planinari?

voda danas mnogo topla. mozda se provozamna banani sa decom popodne :)

 

ima li neka dobra diskoteka van hn? kad krenu da mi broje pice i svaki treptaj ...

 

i oce li kisa?

Edited by mustang
Link to comment

Stazu povremeno (retko) održavamo mi, a u međuvremenu dinamitaši. Bez zezanja.

 

Hoće i požar da uleti da spali tetiviku.

Nisam vidjao tragove pozara, doduse, kao sto rekoh, poslednji put bio pre par godina, lepa plaza, voleo da zanocim kada naidjem belom ladjom i zateknem je pustu, prelepa je sa onim pecinama, peskom koji se pomera.

Sunjao se tom stazom, sve do spomenika cetnickim zrtvama na ulazu u nju od Plavih horizonata, prelep deo obale.

Nesto drugo: iduci stazom, vide se ostaci zidova/medja i starih maslinjaka: mislim da nema, barem ja nisam video, bolje ilustracije u kojoj meri je obala, primorje u punom/pravom znacenju devastirana: to je nekad bio kultivisan predeo, danas tu zive samo zmije.

I dinamiterosi  :(

Edited by namenski
Link to comment

Treba da vidite staru austrijsku tvrđavu Grahovac, sa sve očuvanim gvozdenim kupolama za topove. Doduše nagorela je u požaru, a mrzelo me da se penjem gore na brdo da utvrdim u kakvom je stanju, kad sam obilazio našu spaljenu planinarsku stazu onomad. Ima do nje da se šipči onoliko, međutim.

Link to comment

Treba da vidite staru austrijsku tvrđavu Grahovac, sa sve očuvanim gvozdenim kupolama za topove. Doduše nagorela je u požaru, a mrzelo me da se penjem gore na brdo da utvrdim u kakvom je stanju, kad sam obilazio našu spaljenu planinarsku stazu onomad. Ima do nje da se šipči onoliko, međutim.

Kad pomenu Grahovac, ima jedan lik, Radojica Pavicevic, mozda ga i znas, mislim da je i planinar  :), napravio je odlicnu knjigu, Astrougarske tvrdjave u Crnoj Gori, sa naglaskom na Boku, Kriegshafen Cattaro, drugu po znacaju ratnu luku KuK monarhije.

Knjigu vredi pogledati, cak i bez zanimanja za takozvani vojno-strucni deo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...