Jump to content
IGNORED

Alternativna medicina


Teja

Recommended Posts

aha, vidis da si zapamtio 4 bele smrti, dakle njegova misija je bila uspesna :D

inace, on tu nista nije reko sto ne bi reko ko lekar. dr filgud je okej lik. iz iskustva koje imam ko neko ko je vezbao kod njega (i to sam bila veoma zadovoljna, kod njega sam se zadojila rekeracijom), mislim da je bolje za sve nas sto nije anesteziolog  :lolol:

Link to comment
  • 3 years later...

Ne znam sta da kazem, ali izgleda da na meni jedan homeopatski lek radi. Imala sam prosle, imam i ove, kao neke male vrtoglavice. Tj. krene da mi se ljulja, a ako sedim i pomerim glavu, kao da se cela soba pomeri, no drugom brzinom, i to stvori nestabilni osecaj koji nije prijatan uopste. Doca mi je prosle godine dao recept za neki Vertigoheel "na biljnoj bazi", osiguranje mi je cak i vratilo pare za njega, i gledam, izdaje ga svapsko homeopatsko udruzenje. Zbilja mi bude bolje kada ga koristim, i evo nekoliko dana sam prestala i opet mi se ljulja danas.

(Pijem jako puno tecnosti, cak sam i so malo pojacala, ali nista nije promenilo. Nisam cak ni preumorna, vec standardno umorna kao oni koji imaju decu, I guess)

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Ne znam sta da kazem, ali izgleda da na meni jedan homeopatski lek radi. Imala sam prosle, imam i ove, kao neke male vrtoglavice. Tj. krene da mi se ljulja, a ako sedim i pomerim glavu, kao da se cela soba pomeri, no drugom brzinom, i to stvori nestabilni osecaj koji nije prijatan uopste. Doca mi je prosle godine dao recept za neki Vertigoheel "na biljnoj bazi", osiguranje mi je cak i vratilo pare za njega, i gledam, izdaje ga svapsko homeopatsko udruzenje. Zbilja mi bude bolje kada ga koristim, i evo nekoliko dana sam prestala i opet mi se ljulja danas.

(Pijem jako puno tecnosti, cak sam i so malo pojacala, ali nista nije promenilo. Nisam cak ni preumorna, vec standardno umorna kao oni koji imaju decu, I guess)

Pa mnogi lekovi na biljnoj bazi se prodaju "kao homeopatski" iako to nisu. Može da ih pravi neka kuća koja pored toga pravi homeopatske npr. A lekovi na biljnoj bazi nema razloga da ne pomažu (za razliku od homeopatskih :) ). Pretpostavljam da znaš nemački, pa pogledaj sastav i da li je stvarno homeopatski lek. :)

Edited by Zeleni sto
Link to comment

 

 

 

Ne znam sta da kazem, ali izgleda da na meni jedan homeopatski lek radi. Imala sam prosle, imam i ove, kao neke male vrtoglavice. Tj. krene da mi se ljulja, a ako sedim i pomerim glavu, kao da se cela soba pomeri, no drugom brzinom, i to stvori nestabilni osecaj koji nije prijatan uopste. Doca mi je prosle godine dao recept za neki Vertigoheel "na biljnoj bazi", osiguranje mi je cak i vratilo pare za njega, i gledam, izdaje ga svapsko homeopatsko udruzenje. Zbilja mi bude bolje kada ga koristim, i evo nekoliko dana sam prestala i opet mi se ljulja danas.

(Pijem jako puno tecnosti, cak sam i so malo pojacala, ali nista nije promenilo. Nisam cak ni preumorna, vec standardno umorna kao oni koji imaju decu, I guess)

 

Pa jel ti utvrduli od cega ti to? Po tome kada ti se vti odnosno kako samo pod odredjrnim pokretima, verovatno imas neki problem sa kicmenim stubom, odnosno vratnim prsljenovima.

Ja sam imala, tj imam problem sa skoliozom, pa sam tada nekim vezbama regulisala, doduse i zapostavila bas te vezbe, no kako idem na jogu, ko velim to mi je dovoljno valjda [emoji849] gadne su te vrotoglavice

 

Link to comment
1 hour ago, Zeleni sto said:

Pa mnogi lekovi na biljnoj bazi se prodaju "kao homeopatski" iako to nisu. Može da ih pravi neka kuća koja pored toga pravi homeopatske npr. A lekovi na biljnoj bazi nema razloga da ne pomažu (za razliku od homeopatskih :) ). Pretpostavljam da znaš nemački, pa pogledaj sastav i da li je stvarno homeopatski lek. :)

 

Videla sam sastav ali mi kao laiku nista ne znaci, osim sto vidim da su neke biljke u pitanju. Za neke citam na Vikipediji da su se jos u Antici koristile, ovo poslednje je deo narodne medicine u tirolskoj oblasti

 

Ambra grisea (Graue Ambra)

Anamirta cocculus (Kokkelskörner)

Conium maculatum (Schierling)

Petroleum rectificatum (Steinöl)

 

Ali da, u pravu si, kod Nemaca je cesto to u pitanju, da nesto na bazi biljaka izdaje neko homeopatsko udruzenje.

Moje osiguranje vraca novce do odredjenog iznosa na godisnjem nivou bas na takve, ima tu jos proizvoda koji dobro rade, sad kada razmislim.

 

 

49 minutes ago, Jumanji said:

Pa jel ti utvrduli od cega ti to? Po tome kada ti se vti odnosno kako samo pod odredjrnim pokretima, verovatno imas neki problem sa kicmenim stubom, odnosno vratnim prsljenovima.

Ja sam imala, tj imam problem sa skoliozom, pa sam tada nekim vezbama regulisala, doduse i zapostavila bas te vezbe, no kako idem na jogu, ko velim to mi je dovoljno valjda emoji849.png gadne su te vrotoglavice

 

 

Nisu. Doktor je tada naredio kompletnu krvnu sliku, ne secam se sta jos pored toga, i sve je bilo kao super. Da odem kod ortopeda mi nije palo na pamet, ocito ni njemu. A da ledja i vrat nisu sasvim okej je normalno stanje. I tacno, ne plivam kao nekad, fali mi to na svim ravnima. Hvala na ideji, videcu da odem do ortopeda.

Link to comment

ovde bi moglo da se radi o  izmeštenim kristalčićima koji su "ispali iz kanala" (u uvu).

ako jeste to u pitanju, dosta se jednostavno rešava kod ORL specijaliste: dijagnostika je pouzdana (na licu mesta) a kristali se ponovo "uvode" u kanale manevrima koje doktor odradi ambulantno. to se inače zove "položajnom vrtoglavicom".

moja žena je to prilično uspešnp rešila. (jedino je dva dana posle tih manevara, morala da pazi na nagle pokrete glavom, imala neke propisane vežbe i spavala dve noći sedeći :D

kažem, pod uslovom da se radi o tome.

 

Edited by koksy
Link to comment
12 hours ago, I*m with the pilots said:

Ne znam sta da kazem, ali izgleda da na meni jedan homeopatski lek radi. Imala sam prosle, imam i ove, kao neke male vrtoglavice. Tj. krene da mi se ljulja, a ako sedim i pomerim glavu, kao da se cela soba pomeri, no drugom brzinom, i to stvori nestabilni osecaj koji nije prijatan uopste. Doca mi je prosle godine dao recept za neki Vertigoheel "na biljnoj bazi", osiguranje mi je cak i vratilo pare za njega, i gledam, izdaje ga svapsko homeopatsko udruzenje. Zbilja mi bude bolje kada ga koristim, i evo nekoliko dana sam prestala i opet mi se ljulja danas.

(Pijem jako puno tecnosti, cak sam i so malo pojacala, ali nista nije promenilo. Nisam cak ni preumorna, vec standardno umorna kao oni koji imaju decu, I guess)

 

Ovaj problem sa vrtoglavicama koje si opisala je imala i jedna meni veoma bliska osoba, a na kraju ga je resila tako sto je isla na namestanje atlasa u Preporod Zivota.

Znam da ljudi generalno ne veruju u te stvari, medjutim nikakvi lekovi i saveti lekara nisu pomogli, a nakon sto je namesten atlas, vise nikakvih vrtoglavica nije bilo.

Posle sam i ja otisao da mi nameste atlas, ne zato sto sam imao nekih problema, vec cisto iz preventivnih razloga, posto ionako dosta opterecujem telo tegovima.

To je sve bilo pre neke tri ili cetiri godine, namestanje atlasa sam tada platio oko 100 evra, a posle sam imao i nekoliko besplatnih kontrola na svakih par meseci.

Preporod Zivota se nalazi na Novom Beogradu, a glavni je jedan matori lik Pedja, on je i meni namestao altas, a i toj bliskoj osobi, ali ima i nekoliko zaposlenih.

Ja ti najiskrenije od srca preporucujem to namestanje atlasa, pogotovo zbog tih vrtoglavica, ta bliska osoba je tako resila taj problem, meni je isto sve super.

Link to comment

Ima 1 čovek, znam ga dugo vremena. Imao je 1 normalan posao onda je počeo da se bavi raznim prevarama (ima kliker i zna da priča plus neka poznanstva). Da je ovo Divlji zapad prodavo bi snake oil. Onda je malo odlepio i upao u neku formu new age-a, meditira na drveću i jede energiju Sunca. Poslednje što znam je da se bavi nameštanjem atlasa, ima i Dr ispred imena na vizitki, a od medecinske škole ima to što je išao u Dom zdravlja kad je bolestan.

Link to comment

nameštanje atlasa je takođe potpuno normalna medicinska procedura. ne vidim razloga da se obilaze alternativci za ovo kad se obavlja stručno i bezbedno u regularnim medicinskim ustanovama

Link to comment
  • 4 weeks later...

Zavoleo sam svih ovih decenija PPP pa vise verujem ljudima ovde no dobronamernim savetima iz RL.

 

Interesuje me misljenje ako ga ko ima o autofagiji kao metodi ciscenja organizma, propagira ga Dr. Dragan Ivanov. Iskustva eventualna, insajderske price, vućume o ovom doktoru ili pohvale, šta god.

 

Ušao bih u ovo jer mi deluje da bih imao karakter za to, ali već sam jednom sjebao žučnu kesu kamenjem kada sam držao hrono dijetu.

 

Link to comment

pa to nije novost..korisnost posta je vekovno znanje..samo prava autofagija pocinje tek posle 24h ne jedenja i najbolje bi bilo 48h..a ove price od 16h su besmislica..misim nije nekorisno ali daleko je to od atofagije..

 

 

 

a zucnu kesu si sjebao visoko proteinskom ishranom,mada je verovatno vec bila dosta naceta od ranije...dobro je da nisu i bubrezi stradali..

Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Zavoleo sam svih ovih decenija PPP pa vise verujem ljudima ovde no dobronamernim savetima iz RL.

 

Interesuje me misljenje ako ga ko ima o autofagiji kao metodi ciscenja organizma, propagira ga Dr. Dragan Ivanov. Iskustva eventualna, insajderske price, vućume o ovom doktoru ili pohvale, šta god.

 

Ušao bih u ovo jer mi deluje da bih imao karakter za to, ali već sam jednom sjebao žučnu kesu kamenjem kada sam držao hrono dijetu.

 

Ti bese si pricao da imas probleme sa zeludacnom kiselinom? Ako je tako, ne razmatraj nikakva izgladnjivanja, mozes samo da pogorsas situaciju.  

Edited by Joe D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...