Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

heh, koji vremeplov.gledo (vas?) jedno uzivo, u bunkeru, valjda sa novembrom ili suns-ima tako nekim.malisa, citas li ti ovo? kada ce tvoje izdanje?

Edited by kurdi
Link to comment
A jel Kampa sviro jdno vreme u Gruvi Čikadiju?Dal ima i njegovih gitara snimljenih na disku?
Kao sto mi pre nekoliko godina Dusko Korac, da, da psihopatologija Dusko, rece kada sam ga podsecao na neke gluposti izrecene u prenosima: "Ti pratis", ovo je nesto slicno. Pa gde nadje Kampu, bio je sa nama tek nekoliko meseci! Na disku je koncert iz KST-a, koji je odsvirao upravo debeli Kamponeski. Sjajan i nezaustavljiv gitarista bese, steta sto ode u politicare. :) Zeljko
Link to comment
Kao sto mi pre nekoliko godina Dusko Korac, da, da psihopatologija Dusko, rece kada sam ga podsecao na neke gluposti izrecene u prenosima: "Ti pratis", ovo je nesto slicno. Pa gde nadje Kampu, bio je sa nama tek nekoliko meseci! Na disku je koncert iz KST-a, koji je odsvirao upravo debeli Kamponeski. Sjajan i nezaustavljiv gitarista bese, steta sto ode u politicare. :)
Pa nije baš da vas pratim, nisam neki fan, nego debeli je drug iz kraja (Banjica-Republika i to...) a i kad sam počeo da sviram kao dete išao sam kod njega na časove. Ne znam da li još uvek političari ali znam da je u vreme dok ste još postojali kao bend upravo on pomogao afirmaciju tada potpuno nepoznatog pevača Mikija Perića kroz jedan off projekat sa hit-singlom "Superdeka". Taj singl su izveli u emisiji Paket aranžman kod Betmena, ali na plejbek. Voleo bih da sam taj detalj zaboravio ali eto sad šta micim ne micim ovo ono ozgo ozdo... ~!$&(&/)"#$~~$$&% /&/(&(/)(/"$#Fhkjhkgjh54gklgjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj4354352432werz398zuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... ovaj, idem da vidim da stavim hladne obloge :blink:
Link to comment
Pa nije baš da vas pratim, nisam neki fan, nego debeli je drug iz kraja (Banjica-Republika i to...) a i kad sam počeo da sviram kao dete išao sam kod njega na časove. Ne znam da li još uvek političari ali znam da je u vreme dok ste još postojali kao bend upravo on pomogao afirmaciju tada potpuno nepoznatog pevača Mikija Perića kroz jedan off projekat sa hit-singlom "Superdeka". Pa i ja sam ti iz kraja :) . Zanimljivo je da nam je Kampa dao jednu pesmu koju je svirao i sa Mikijem. Naravno, tekst je nas a i aranzman. Eto, posredno smo pomogli Pericu, sta reci :lol:
Link to comment

Da jebote Miki mi trebo da vam se zahvali da organizuje neki koks akciju neku, pa nije u redu mislim ne mislimPOsle svega je meni milo što je takav bend kao što je vaš uopšte postojao na sceni koja je bila tada ultra raznovrsna i zanimljiva i ceo trip sa muzikom i svirkama je bio bitan a ne kao sad kad svaka šuša nešto budži i kači na spejs, gomila toga ima a zapravo nema ničega što bi uzdrmalo i pokrenulo publiku, ali možda ta vrsta reakcije više nije ni moguća... a opet, Nil Jang je reko da rokenrol nikad nemože da umre što znači da je samo pitanje vremena kad će opet da grune, jel se slažeš morttnesenu?

Link to comment
Da jebote Miki mi trebo da vam se zahvali da organizuje neki koks akciju neku, pa nije u redu mislim ne mislimPOsle svega je meni milo što je takav bend kao što je vaš uopšte postojao na sceni koja je bila tada ultra raznovrsna i zanimljiva i ceo trip sa muzikom i svirkama je bio bitan a ne kao sad kad svaka šuša nešto budži i kači na spejs, gomila toga ima a zapravo nema ničega što bi uzdrmalo i pokrenulo publiku, ali možda ta vrsta reakcije više nije ni moguća... a opet, Nil Jang je reko da rokenrol nikad nemože da umre što znači da je samo pitanje vremena kad će opet da grune, jel se slažeš morttnesenu?
Pa sad kad razmiljam o sceni, ona od pre 10 godina je stvarno bila zivlja, dinamicnija i raznovrsnija. Ja sam, sa prestankom rada GC, izasao iz svega i sada slabo pratim, ali nista me nije impresioniralo. Sama cinjenica da neki bendovi iz tog perioda jos zivotare govore u nasu korist (mislim na scenu). Ranije su bendovi gurali sami, a sada su se pojavili samoproklamovani menadzeri koji ih dodatno drpaju. Kada se svi izredjaju za bend ne preostane nista. Mediji su zatvoreni, u velikom broju slucaja bend mora da "podmaze" emitovanje i sl. Nekom je interesu da ugusi rnr u Srbiji i to se radi sistematicno. Seti se samo da je do 1993. funkcionisala manifestacija zvana POK. Tu su poceli Elektricni Orgazam i jos neki bendovi, a sada je samo secanje. Ostala je gitarijada u Zajecaru, a svi znamo ko tu prolazi, nesto malo Exit, ali mesta za nove progresivne bendove nema. Cini mi se da je i publika beskrvna i nezainteresovana. Potrebno je da sto pre pojavi neki bend poput Darkvuda ili Eyesburna da malo prodrma scenu, ali ... Edited by morttensen
Link to comment
Potrebno je da sto pre neki bend poput Darkvuda ili Eyesburna da malo prodrma scenu, ali ...
ako je to ono sto je potrebno, onda bolje da se ni ne pojavi takav neki 'bend'.
Link to comment
ako je to ono sto je potrebno, onda bolje da se ni ne pojavi takav neki 'bend'.
Dragi moj Delibasicu, na stranu sta mislimo o njima, ipak su ostavili svoj pecat... ili je mozda bolje da imamo jos stotinjak cover bandova?
Link to comment

Ne mogu da budem banjički solidaran potpuno, tj. slažem se sa mortensenom da su DD ostavili trag ali ako pričamo o roku i rolu onda podržavam bad musica. Darkvudi donekle na prvom albumu se mogu nazvati rnr bendom, ali ubrzo udariše arty pretenzije i mistično pravoslavlje i sempleri ovo ono, a čim muzika i tekst postanu hajbrau rnr tu više ne stanuje. A što se tiče Kojota i ekipe, po meni su savršeno nebitni za domaću scenu - iako je krosover hc-a i regea muzički zanimljiv a i dobri su muzičari, stvar useravaju polivački tekstovi na engleskom (babylon, system, babylon, justice, freedom, babylon, babylon...) koji ništa ne govore o životu sada i ovde. A i Kojot kao frontmen je suviše stilski uronjen u rege kulturu da bih ga uopšte video kao ozbuiljnog autora.

Link to comment

I nisu baš za poređenje. DD je prilično autorski bend, ma šta mislili o njihovoj muzici, dok je Eyesburn bio odlično upakovan MTV produkt, zanimljiv u okvirima domaće scene samo po tome što nije bilo sličnog benda (u smislu muzike koju rabe, profesionalnosti i usviranosti), dok ih napolju ima blizu 24 milijarde.Na stranu to što deluje prilično groteskno kada vidiš belca rođenog i odraslog u Beogradu kako peva na engleskom sa jakim jamajčanskim naglaskom, bio to Kojot ili Oliver.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...