Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

pa dobro dare, gde si ti bio kad se tamo (neuspesno) organizovao 1 forumaski sahovski internet blic turnir? posto su svi ostali igrali kao neke strine :P dobro bi nam dosla jedna kamikaza :D
Ehh... Bio na dial-up-u, i tu onda online igre teško fumkcionišu... A ne bi ni imalo smisla, ja sam kvaran, pa biste morali da igrate protiv šahovskog programa sa susednog lap-topa... :P (tu me stalno tuku neki nasmejani tinejdžeri sa prosečnim rejtingom wink.gif ).Onda bi vam na kraju sve priznao da Vas nasekiram... Izem ti sport, ako ne nasekiraš protivnika... :D :D :D Edited by dare...
Link to comment

šahisti Srbije u 6. kolu pobedili su Tursku 3:1 i tako donekle popravili bled utisak iz prethodnih mečeva. Pobede su zabeležili Markuš i Sedlak, dok su Ivanišević i Miladinović remizirali. Sa šest bodova naši još uvek imaju šanse za dobar plasman, ali samo ako u preostala tri kola osvoje 5-6 bodova. Nije nemoguće i zavisi dosta od žreba, ali pre svega od maksimalnog angažovanja igrača. Po meni, to je nešto što se podrazumeva kad si reprezentativac i nikad nećete čuti da se neki Nemac nije trudio na utakmici, ali mentalitet naših sportista je takav da mi moramo da ih hvalimo kad izgaraju. <_< šahistkinje su igrale sa Holandijom, koja ima tek nešto bolji rejting od naše ekipe, ali konačan rezultat bio je 3,5:0,5 za Holandiju. Bez Alise ženski tim je sasvim prosečan i svaka od tih igračica nastupa na tabli koja je previsoka za nju. Znači, Bojkovićeva bi trebalo da je na drugoj tabli, gde bi imala bar 50%, a Čeljuškina i Benderać bi onda na trećoj i četvrtoj mogle da prave pluseve, uz povremenu pomoć Anđelije Stojanović. Međutim, pri sadašnjem rasporedu snaga sve je poremećeno i otud ovi porazi čim nalete na malo jaču ekipu. Slovenci su ponovo oduševili. Uspeli su da pobede jednu od najboljih ekipa na prvenstvu Azerbejdžan 2,5:1,5 i sad imaju realne šanse da osvoje medalju. Ekipa u kojoj samo iskusni Aleksandar Beljavski ima rejting preko 2600, a uz to igraju i dva intermajstora, trenutno zauzima drugo mesto. "Zmajčeki" su danas igrali čvrsto i taktički mudro. Nakon brzog remija na trećoj ploči između Leniča i Gašimova, Beljavski je takođe remizirao, odolevši Mamedžarovu, momku koji ima rejting 2752. Azerbejdžanci su verovatno računali da će iskoristiti bele figure u preostale dve partije, ali su se prevarili. Umesto lakih poena, dočekali su ih protivnici koji su zapeli kao da im život zavisi od ishoda partije - uz punu koncentraciju, bez grešaka, pa ti izvoli bato, oznoj se ako hoćeš da pobediš. Malo-pomalo, stvari su počele da se odvijaju loše po favorita. Pavasović je na drugoj tabli namučio Radžabova, šahistu koji je među 10 najboljih na svetu i koji je pre godinu-dve rasturio Kasparova crnim figurama, ali je danas jedva iščupao remi. U partiji koja je odlučivala o ishodu meča, Guseinov - Borišek, vodila se rovovska borba i u prvih 48 poteza bila su zamenjena svega dva pešaka. Partija se završila u 113. potezu i donela Slovencima zasluženi trijumf.

Link to comment

uprkos ovakvim porazima, mogu se kladiti da ce zene imati vise mec poena na kraju od muskaraca :D igraju sa nemicama i to zaista treba da dobiju. elizabet pec je umisljena i nju treba vaspitno pobediti (a ni na remi se ne bih bunila), ana na trecoj pobedjuje sigurno, celjuskina bi mogla dobiti kahijani, a andjelija bi mogla isto da se malo vrati u igru. za slovence :thumbup: slovenacke devojke su pretrpele tezak poraz od ruskinja (3.5:0.5) ali nadam se da ce biti bolje sutra protiv holandjanki, koje, osim zaocin peng na prvoj tabli nemaju bas jake igracice. mogle bi pobediti na 3. i 4., na prvo izvuku remi, i druga se igra :D posle teskog poraza od srbije, crnogorke su pobedile hrvatice i uhvatile prikljucak na sredini tabele. imaju iste mec poene kao devojke iz srbije (2:2:2). ljija drljevic na prvoj tabli ima sasvim dobar rezultat (2.5/6). bolje nego bojkovic :lol: sutra dobre sanse protiv spanije.paculla remizirala sa jednom od spanskih tabli pre 12 godina :D

Link to comment
uprkos ovakvim porazima, mogu se kladiti da ce zene imati vise mec poena na kraju od muskaraca :D igraju sa nemicama i to zaista treba da dobiju. elizabet pec je umisljena i nju treba vaspitno pobediti (a ni na remi se ne bih bunila), ana na trecoj pobedjuje sigurno, celjuskina bi mogla dobiti kahijani, a andjelija bi mogla isto da se malo vrati u igru. za slovence :thumbup: slovenacke devojke su pretrpele tezak poraz od ruskinja (3.5:0.5) ali nadam se da ce biti bolje sutra protiv holandjanki, koje, osim zaocin peng na prvoj tabli nemaju bas jake igracice. mogle bi pobediti na 3. i 4., na prvo izvuku remi, i druga se igra :D posle teskog poraza od srbije, crnogorke su pobedile hrvatice i uhvatile prikljucak na sredini tabele. imaju iste mec poene kao devojke iz srbije (2:2:2). ljija drljevic na prvoj tabli ima sasvim dobar rezultat (2.5/6). bolje nego bojkovic :lol: sutra dobre sanse protiv spanije.paculla remizirala sa jednom od spanskih tabli pre 12 godina :D
:Hail: Vidim ja da imamo nekog šahovskog velemajstora. Još nas navlači da igramo. :rolleyes:
Link to comment

šahisti su u 7. kolu poraženi od Makedonije 2,5:1,5. Razočaran sam i mislim da je ovo sramota. Ajde što su izgubili od igrača koji u proseku imaju oko 75-100 poena manji rejting, što se dešava, ali način na koji su odigrane te partije je katastrofa. što je najgore, mogao je da bude i ubedljiviji poraz, jer Ivanišević je dobio partiju u kojoj je imao čistog pešaka manje, ali je njegov protivnik bio neoprezan. Sedlak kao beli nije ništa konkretno uradio u otvaranju, i verovatno je pod uticajem Ivaniševićeve pozicije probao da nešto zamuti, prevideo kvalitet i izgubio. Miladinović je još slabije odigrao otvaranje i ostao bez rokade, uz lošu koordinaciju figura. Kad je ispucao sve adute ostao je sa pešakom manje i glatko pukao završnicu. Jedini koji je igrao strpljivo i racionalno bio je Markuš. Iz otvaranja je kao crni izašao sa jednakom pozicijom, uspeo da dođe do topovske završnice sa pešakom više, ali protivnik se precizno branio i remizirao.I šahistkinje su ponovo razočarale, mada me takav ishod nije mnogo iznenadio. Od Nemačke, ekipe koja je nešto bolja po rejtingu, izgubile su 2,5:1,5. Na prve dve table, gde su Nemice jake, naše su izvukle 1:1 (poraz Nataše Bojković i pobeda Irine Čeljuškine), ali je Ana Benderać izgubila na trećoj tabli, a Anđelija Stojanović remizirala. Poznato je da su posle bitke svi generali, ali neka razmišljanja se nameću. Prvo što bih zamerio selektoru ženske ekipe je to što nijednom na prvenstvu nije odmorio Natašu Bojković, koja je totalno van forme (2 poena iz 7 partija), a talentovanoj Mariji Rakić dao je da igra samo jednu partiju, i to protiv slabe crnogorske šahistkinje. Kad već nemamo realne šanse za dobar plasman, mogao je bar danas da malo promeša karte i pokuša da iznenadi Nemice. Gore od ovog sigurno ne bi prošli, a uostalom, kad će Marija dobiti šansu da igra važnu partiju ako ne sada? Selektor muških je pravio još veće greške. Prvo je propustio da odmori Damljanovića, koji je doživeo dva uzastopna poraza, pa je zatim zbog inaćenja (rezon - neće valjda opet?) demoralisani Damljanović izgubio i treću partiju zaredom. U prošlom kolu Damljanović je pauzirao, lepo je pobeđena Turska 3:1, i sad, umesto da ga selektor vrati u tim protiv Makedonije, jer nam je trebalo njegovo iskustvo i probojnost, teret je svaljen na Sedlaka, koji gaji mirniji i sigurniji stil igre, te nije izdržao pritisak. Neko će reći da se tim koji pobeđuje ne menja, ali u šahu se treba prilagoditi protivniku i novim okolnostima. Tvrdim da bi Srbija danas pobedila 3:1 da je izašao tim Ivanišević, Damljanović, Miladinović, Markuš. Nadam se da će se obe naše ekipe potruditi da časno završe turnir, barem na 50% osvojenih bodova. Nije, ponavljam, sramota izgubiti od protivnika koji je na papiru slabiji, ali onako mlitava igra, previdi u potezu i porazi bez ispaljenog baruta su ispod nivoa igrača sa međunarodnim titulama. Do kraja šampionata navijaću još za muški tim Slovenije, jer igraju šah kakav volim i kao kompaktna ekipa osvojili su moje simpatije. Danas su, nažalost, i pored velikog otpora izgubili od Jermenije, reprezentacije koja je redovni osvajač medalja, sa 2,5:1,5. Ipak, sa pet pobeda i dva poraza Slovenci su na trećem mestu i dalje su u igri za medalju, samo što će sad biti znatno teže. Videćemo da li imaju snage za novi podvig.

Link to comment
Sta je sa Sanjom Vuksanovic? (Mali program)
Jedno vreme je bila u reprezentaciji, ali su je mlađe snage istisnule. U svakom slučaju, nema više snagu kao pre 10-15 godina, a čini mi se i da je proredila nastupe na turnirima. Inače, diplomirala je u Moskvi na katedri za šah i članica je trenerske komisije FIDE.
Link to comment
Ma, zašto se ja nerviram kad ima lepših stvari na takmičenju... :)
daj, makar napisi ko je ko wink.gif prva slika, andjelija stojanovic (4. tabla srpskog tipa), poslednja slika jedna od sestara gara (hu), samo ne znam koja, mesam im imena.
Link to comment

sutra i zene i muskarci igraju protiv estonije :lol:crnogorke su slobodne, dok crnogorci, posle pobede nad turskom igraju sa norveskom.interesantan je trenutni raspored bivse sfrj na muskom turniru: slovenija, makedonija, cg, srbija, hrvatska (bih nisu dosli, ne znam zasto :unsure: )na zenskom turniru je najneprijatnije iznenadjenje engleska, koja ima dve dobre igracice na prve dve table, a izgubile su vec 4 meca.edit: zaocin peng sa 23. rejtingom ima 6.5/7!

Edited by paculla
Link to comment
daj, makar napisi ko je ko wink.gif prva slika, andjelija stojanovic (4. tabla srpskog tipa), poslednja slika jedna od sestara gara (hu), samo ne znam koja, mesam im imena.
Redom: Anđelija Stojanović (Srbija), Marlies Bensdorp (Holandija), Vesna Rožič (Slovenija), Sophie Milliet (Francuska), Ticia Gara (Mađarska)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...