Jump to content
IGNORED

Boks


Zverilla

Recommended Posts

R.I.P.Ne znam da li je postojao bokser tog kalibra koji je u svakodnevici čitao poeziju i imao miran život kao što je to bio Parlov.

Link to comment

Jedan od šampiona iz mog detinjstva. Obradovao sam se kada sam pre izvesnog vremena pročitao da živi mirno i drži restoran u Puli. šteta, rano je otišao. Laka ti zemlja, majstore.

Link to comment

auh, tek sada procitah vest. tuga i zalost. vreme polako brise tragove onih bezbriznih dana srece i spokoja ciji je deo bio i ova ljudina.

Link to comment

Stariji forumaši setiće se legendarne špice "Sportskog pregleda", kad Mate nokautira Argentinca Kuelja i osvaja titulu profesionalnog prvaka sveta... :pera:U amaterskom boksu bio je evropski, svetski i olimpijski šampion. U finalu olimpijskog turnira u Minhenu rasturio je kubanskog boksera Karilja, tehničkim nokautom u drugoj rundi. Sveukupno, kao amater je boksovao 310 mečeva i imao samo 13 poraza, dok je u profi konkurenciji zabeležio takođe odličan učinak, 24:3 uz dve nerešene borbe. Pored toga što je bio veliki sportista, za Parlova sam mnogo puta čuo i da je čovek i po. Povukao se iz boksa, otvorio svoj kafić, živeo mirno, čitao poeziju. R.I.P. :(

Link to comment
ne mogu da verujem da niko nije postavio kratku levicu u cuellovu slepoocnicu koja ga je oborila kao gromom.
Stariji forumaši setiće se legendarne špice "Sportskog pregleda", kad Mate nokautira Argentinca Kuelja i osvaja titulu profesionalnog prvaka sveta... :pera:
Mate Parlov vs CuelloTo je taj udarac ljevicom dostojan spice "Sportskog pregleda"... Cuello je dugo nakon tog udarca vidio pticice... Edited by Patrick Mbomba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...