Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

MachineGunEtiquette je izazivao topik, pa da vidim da li ima jos istomisljenika. Ja sam se u poslednje vreme navukao do mere da mi je Kanye West odlicanHip-hop je presirok, veoma bogat i uticajan, ali bih rekao da je u Srbiji nazalost slabo slusan potovo od raje koja bi to mogla i da razume pa i stigmatizovan. Evo nekih zapazenih predstavnika zanras11140.jpgs11082.jpgs7299.jpgs10309.jpgs9079.jpgs11014.jpgs3556.jpgs94103.jpgs84059.jpgbeastieboysl.jpgi ne moze da stane vise slika u postSto se mene tice uvek su mi tu bili Beastie Boys, Run DMC, Public Enemy, jako malo House of Pain i svidljala mi se Laryn Hill jer je ona danasnji nastavak velikih soul pevacica. Odlicni su mi bili i Outkast sa 'Hey Ya' jer je to stvarno zabavna pesma i isto se oslanja na neki starije stvari, gotovo stari rhytm & blues. I onda sam video da Supersuckersi sviraju Hey Ya i digao obrvu.A bas da ozbiljno slusam sam poceo kada sam cuo old school (gde su 'good times' obicno u prvom planu)

i jako mi se svidelo gde debeli repuje o tome kako startuje Luis Lejn i slamuje Supermena. Sveze i zanimljive stvari. Onda sam stidljivo u search ukucao 'best rap albums' poceo da slusam cele albume i dosao do gomile dobrih stvari: De La Soul, Snoop, LL Cool J, Nas, Wu Tang (RZA, GZA i omiljeni mi Ol' Dirty Bastard), Notorious BIG, Mary J Blige...Ne svidja mi se kada je gangsta kao recimo novi album
, al strasno volim sto ljudi svasta pametno ispricaju u svojim stihovima i sto zna da bude iskreno i toplo.Uglavnom slusam sve sto sam i ranije slusao, plus sto imam i ovo. Feels good man Edited by Hustler
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    384

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

Kao tinejdžer sam baš bio zaludjen repom i hiphopom, isao redovno na "svirke" domacih bendova koji su tek poceli da se pojavljuju (Sunshine, Gru, Robin Hood, Fool Moon (potencijal koji je potpuno nakaradno razvijen), Bad Copy, i još čitav niz manjih bendovam) svi okupljeni oko Ghetta sa Politike i Crnog Utorka (ili tako nekako, Sonja vodila na Yu radiju).Od stranaca ... Public Enemy, Easy E, Ice T, Wu Tang, Roots (retki koje i dalje slušam), Ghetto Boys, NWA, Run DMC, Beastie Boys, Cypress Hill, KRS One... Sigurno ih je bilo još, ali me sećanje izdaje. Jedva sam se i ovih velikana setio. Kako sada deluje smešno, ali bila je podela na ist koast i vest koast. Kao vest kost je mekši, komercijalniji ... Ja sam uvek bio ist koast.

Link to comment
feels good man je dosta rasiren meme. isto kao i trenutno na bas ovom forumu popularni facepalm. i dobra babska patetika u tom gran torinu, a? imas i one celicne magnolijedobro izgleda pocetak topika. dosta uvredjenih Edited by Hustler
Link to comment
Kao tinejdžer sam baš bio zaludjen repom i hiphopom, isao redovno na "svirke" domacih bendova koji su tek poceli da se pojavljuju (Sunshine, Gru, Robin Hood, Fool Moon (potencijal koji je potpuno nakaradno razvijen), Bad Copy, i još čitav niz manjih bendovam) svi okupljeni oko Ghetta sa Politike i Crnog Utorka (ili tako nekako, Sonja vodila na Yu radiju).Od stranaca ... Public Enemy, Easy E, Ice T, Wu Tang, Roots (retki koje i dalje slušam), Ghetto Boys, NWA, Run DMC, Beastie Boys, Cypress Hill, KRS One... Sigurno ih je bilo još, ali me sećanje izdaje. Jedva sam se i ovih velikana setio. Kako sada deluje smešno, ali bila je podela na ist koast i vest koast. Kao vest kost je mekši, komercijalniji ... Ja sam uvek bio ist koast.
East coast rula! :D Meni sve to deluje ne bas kvalitetno, pa ne istrazujem sta se sve tacno desavalo, ali ove vise slusam. Mada ja ne slusam mnogo te price o drozi, coskovim i pistoljima, sto je valjda i normalno za nas iz opakih hoodova NSaEvo jos 1 dobrih, koji su prethodnih godina zavrsavali po vrhovima lista najboljih albuma - Handsome Boy Modeling School
Handsome Boy Modeling School were Prince Paul and Dan the Automator, hugely successful hip-hop producers in their own right. Handsome Boy Modeling School is a conceptual hip hop duo that parodied and acted as a commentary on vain, consumerist, materialistic, and self-absorbed members of upper class society, such as supermodels and people from old money. The pair often satirized upper class snobbery and perceived beauty.
Edited by Hustler
Link to comment

Ja sam shvatio da volim hip-hop pre 6 meseci :isuse: Odmah potom shvatio sam da o tome nemam pojma.Krenuo ab ovo: Linton Kwesi Johnson, ili kako su dub i toasting počeli da generišu rap.Idemo dalje. Sada slušam Outcaste i House of Pain...

Link to comment
Ja sam shvatio da volim hip-hop pre 6 meseci :isuse: Odmah potom shvatio sam da o tome nemam pojma.Krenuo ab ovo: Linton Kwesi Johnson, ili kako su dub i toasting počeli da generišu rap.Idemo dalje. Sada slušam Outcaste i House of Pain...
ovo postaje topik za autovanje :lol:mozes u te pocetke da ubacis i afriku bambatu. skini i Mos Def - The New Danger. on je meni bio dobar pocetakinace svima se ovo manje vise dopada i svi su to slusali samo u neki prihvatljivijim pakovanjima kao beastie boyse ili public enemy. muzika kao i svaka druga, samo treba pogledati malo iza mtv kulisa i domacih jutjub repera. Edited by Hustler
Link to comment

Nakon početnog entuzijazma iz druge polovine osamdesetih, pojačano interesovanje za hip-hop se perodično ponavlja na 5-6 godina.Dok nas djeneralche ne oduva sa teme, ovo bi bila obavezna literature za sve (ne samo hip-hopere) koje uopšte zanima popularna muzika: Dälek3489521c09.jpg293.jpg293.jpgAbsence+Abandoned Language+Gutter Tactics

Link to comment

'hanx, Hustla!Public Enemy oduvek i zauvek! Chuck D za pre$ednika!Uh, nisam trenutno u mogucnosti da se razspisujem, ali bih dodao da tamo negde s kraja devedesetih i pocetkom dvijetisucitih (ustvari i ranije, ali tad je cini mi se dozivelo "boom") javlja se gomila novih "imena", tj ceo jedan talas. Dosta tu ima likova koji vopshte nisu genksta, vec tako neki beli(dobro, de, ima i svakakvih meleza, kombinacija, indijanske krvi(slug i ant iz atmosphere), ako je uopste i bitno... meni nije, nimalo se ne lozim na "true" spike, obavezno crnashtvo i taj gistro ulichni kredEbilitet) shtreberi, i ja ih dosta volim.Prvi kog sam zavoleo od tih, i koji me zainteresovao je neprejebivi Sage Francis, osnivac Strange Famous Records, a sa kolegom B.Dolanom i aktivista kroz KnowMore.Org.Minneapolis mi je poslednjih godinu dana Mecca, ne samo hiphopa glede. Rhymesayers Entertainment osnovan od strane gore navedenog Sluga (Atmosphere) i jos nekih je mozda vodeca "etiketa". Iz istog grada je i Doomtree kolektiv, meni posebno drag. Clan Doomtree-ja, POS (negde sam ga i kacio ovuda) je na Rhymesayers, a drugi clan, Cecil Otter, na Strange Famous, ali imaju i sopstvenu izdavacku delatnost.Jos valja pomenuti i Aesop Rocka, i nadrkanog cara, levicara i zajebanog Portorikanca iz Harlema, umjetnickim imenom Immortal Technique. On je vako za ove sto vole "tvrdo", a "klasno osvecescen". :D Mislim da je gostovao na poslednjem albumu La Coka Nostra.Ima toga tushta i tma (El-P, Def Jux, Brother Ali,...), al za prvo javljanje toliko.

Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment
Jos valja pomenuti i Aesop Rocka
jedan od najboljih, zadnji mu (valjda?), none shall pass, je fenomenalan. no sa definitive juxa ipak najbolje ikad što je izašlo je cold vein od cannibal oxa.edit:i kako da niko još ne pomenu najkvalitetniji sastav ikad - a tribe called quest?a evo malo još 90ih: Edited by dillinger
Link to comment

a gde su A Tribe Called quest tu je i Digable Planets.inače ni west coast nije sve škrbavo1 himna (počinje na 2:15)nije baš klasičan hip-hop, ali u zadnje vreme slušam i Michael Franti-ja u različitim inkarnacijama.evo nešto matoro što svi znaju.ajde još malo everygreena.

Edited by Biohemija
Link to comment
Dok nas djeneralche ne oduva sa teme
neka Pixie napise kako je bilo na Antipop Consortium kad smo kod oduvavanjanego baci jos koju kompilaciju decijih pesmica na skloici, klinja me gleda cudno, uznemireno i ljuto kad mu pustam Kyuss
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...