Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Puno hvala, ovde se vidi koliko je jaka bila Srpska liga.Ovako, bez provere dokumentacije, u Prvoj ligi su igrali:MACVA (Trisic - Vojvodina; Todorovski - Bor; Radovan krstic - Radnicki Nis; Vjestica - Vojvodina)TIMOK (Andrejevic - Radnicki Nis, Zvezda; Ivkovic - OFK Beograd; Protic - Bor)IM RAKOVICA (Zekic - OFK Beograd)SLOGA (Bujic - Buducnost, Sutjeska, OFK Beograd)RADNICKI Obr. (Blanusa - OFK Beograd; Sormaz - Osijek; Kusurovic - OFK Beograd)Kolubara (Grcic - Radnicki Nis)CUKARICKI (Maric -OFK Beograd; Radovic - OFK Beograd, Vardar; Verusevic - OFK Beograd; Stevanovic - C.Zvezda, Napredak, Zemun; Djurovic - C.Zvezda; Zugic - C.Zvezda; Krkic - OFK Beograd, Sutjeska, Rijeka; Jelic - C.Zvezda, OFK Beograd, Rijeka; Pekovic - C.Zvezda, OFK Beograd,)MAJDANPEK (Hajdukovic - Bor; Grahovac - Bor, Sutjeska)Sto vise ovakvih isecaka iz Republicko-Pokrajinskih liga bi bas dobro doslo.
Pokojni Zota Antonijevic je sredionom 1960-ih igrao za IMT Rakovica odakle je otisao u Zvezdu i odmah postao standardni prvoimac. Clan cuvene Miljaniceve generacije.
Link to comment
Pokojni Zota Antonijevic je sredionom 1960-ih igrao za IMT Rakovica odakle je otisao u Zvezdu i odmah postao standardni prvoimac. Clan cuvene Miljaniceve generacije.
Upravo tako. A njegov saigrac Ljuba Alimpic je odmah izborio mesto u najboljoj postavi niskog Radnickog.
Link to comment
prijateljska60.pngprijalokom-p1960.png1960 godina
Tko se sjeća ove momčadi NK Mladosti iz Vođinaca. Selo sa 2000 tisuće stanovnika igralo je u hrvatskoj republičkoj lizi, skupina istok sa BSk-om (Marsonia) Belišćem,Šparta, valpovka, Metalac OLT, Olimpija...post-5782-13311210788188.jpg
Link to comment
Tko se sjeća ove momčadi NK Mladosti iz Vođinaca. Selo sa 2000 tisuće stanovnika igralo je u hrvatskoj republičkoj lizi, skupina istok sa BSk-om (Marsonia) Belišćem,Šparta, valpovka, Metalac OLT, Olimpija...post-5782-13311210788188.jpg
Sećam se ove ekipe, poznati su i po nekoliko kvalitetnih prvoligaških igrača koji su tu ponikli: Branko Karačić (Osijek, Hajduk, Belgija), Zlatko Kemec (Dinamo VK, Austrija), Zlatko Lučan (Dinamo VK), Krunoslav Piperković (Dinamo VK), Nikola Salopek (Dinamo VK).
Link to comment

Pozdrav dobri ljudi! Zahvaljujući vama prikupio sam dosta statističkih podataka u zadnjih godinu dana. Od 73' pa do 91', "mršave" su mi 76/77 i 86/87. Imam rezultate ali mi fale strijelci, rezultati poluvremena, datumi utakmica...uglavnom to sakupljam. Pretpostavljam da almanasi za te sezone nisu izlazili pa bi vas molio ako imate klupske statistike za te sezone...što više podataka to bolje, i za prvenstvo i za kup! Unaprijed HVALA!Lijep pozdrav!

Link to comment
Sećam se ove ekipe, poznati su i po nekoliko kvalitetnih prvoligaških igrača koji su tu ponikli: Branko Karačić (Osijek, Hajduk, Belgija), Zlatko Kemec (Dinamo VK, Austrija), Zlatko Lučan (Dinamo VK), Krunoslav Piperković (Dinamo VK), Nikola Salopek (Dinamo VK).
Bilo ih je još Ante Božić - ranije generacije, Ivica Duspara, malo Ivan Keškić golman, Zlatko Raguž, Marko Perić, Željko Vranješ, Ivan Baraban (igra sada u RNK Splitu), a bilo je tu još igrača Dinama koji su igrali ili kao stariji igrači na zalasku karijere za Mladost Ante Žgela, Zlatko Lamut ili kao perspektivni juniori Dinama Stipe Ivančević, Goran Jurišić, (nažalost pokojni),Krunoslav Piperković -Pipe, Zoran Tomić, Krunoslav Hrgovčić - Hrgo.Bilo je tu igrača kao što su Jure Petrović, Josip Božić, Ivan Ica Čorić, Josip Gelemanović, Drago Perić i mnogi drugi koji su po znanju i kvaliteti trebali i morali dobiti šansu za napredovanje, no međutim nisu nikada dobili šansu koju su zaslužili...
Link to comment
Tko se sjeća ove momčadi NK Mladosti iz Vođinaca. Selo sa 2000 tisuće stanovnika igralo je u hrvatskoj republičkoj lizi, skupina istok sa BSk-om (Marsonia) Belišćem,Šparta, valpovka, Metalac OLT, Olimpija...post-5782-13311210788188.jpg

post-5782-13312093316563.jpg

Link to comment

... evo i malo ekskluzive za ljubitelje skupljanja autograma. Potpis Coline, (svetsko, a njihovo), meni puno bolje, odnosno najbolje apatinsko - rogonja, na razglednici hotela Palace u Zagrebu gdje je odsjeo prilikom suđenja hrvatskoh repki !

Link to comment

...evo i malo ekskluzive za ljubitelje sakupljanja autograma. Potpis Coline, (svetsko, a njihovo), na razglednici hotela Palace u Zagrebu gdje je odsjeo kada je sudio hrvatskoh repki.P.S. meni je bolji "rogonja" - apatinsko jelen pivopost-5782-13312098393172.jpg

Link to comment

inače sve ovo je moj rad...pogotovo zbrajanje sve statistike...oko nabavljanja nekih stvari posebno bi se zahvalio Mrđi i Savi Mitiću....hvala vam :)prva utakmica pod reflektorima u Vinkovcima

post-5782-13312104134534.jpg

Link to comment
inače sve ovo je moj rad...pogotovo zbrajanje sve statistike...oko nabavljanja nekih stvari posebno bi se zahvalio Mrđi i Savi Mitiću....hvala vam :)
prva utakmica pod reflektorima u Vinkovcima... suci utakmice, bivši igrači cibalie, a kasnije nogometni suci !!!!

post-5782-13312110450022.jpg

Link to comment
Sećam se ove ekipe, poznati su i po nekoliko kvalitetnih prvoligaških igrača koji su tu ponikli: Branko Karačić (Osijek, Hajduk, Belgija), Zlatko Kemec (Dinamo VK, Austrija), Zlatko Lučan (Dinamo VK), Krunoslav Piperković (Dinamo VK), Nikola Salopek (Dinamo VK).
jel nije krunoslav piperković vinkovčanin?čudno mi da je ponikao u vođincima (iako je to nekih 15ak min autom od vk)znam gdje je živio prije rata i gdje mu je sva obitelj pa mi je ovo malo čudnočim je počeo rat,oni su uspjeli nekako otići odmah u kanadu/montreal (dobar sam sa njegovom kćeri pa znam sve pojedinosti)...i dođu vamo tako nekad preko ljeta...
Link to comment
prva utakmica pod reflektorima u Vinkovcima
... suci utakmice, bivši igrači cibalie, a kasnije nogometni suci !!!!u sredini je miroslav vitković a desno je ivica tunjićtko je ovaj lijevi?
Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...